Bourneovo ultimátum (2007)

Uff, byla to ale jízda. Moc jsem nevěřil, že se mi bude třetí Bourne takhle líbit. Trailery naznačovaly klon druhého dílu. Tak se taky stalo, ale všeho bylo VÍC. A hlavně to tempo, to TEMPO. Strhující! Nejlepší akční film roku 2007 a zřejmě nejen jeho!!!

Gympl (2007)

Vorel překvapil poněkud nevorlovským filmem, což je dobře. Od Tomáše Vorla se mi to zatím líbilo nejvíce. Pasáže tvorby po nocích patří k tomu nejlepšímu ve filmu, pasáže ze sborovny mnohdy k tomu nejhoršímu, i když je prvda, že celkově škola a učitelé dost odpovídají tomu, co jsem před deseti lety sám zažil. Na snímku je patré, že drtivá část nosných postav představují neherci. Představitelka Pavly je prkená (za její "proti čemu se bouříš" bych střílel) a nejlépe hraje v postelové scéně, kdy je tam za ní dablerka. Celkově 6/10 v kategorii český teenage film 9/10. P.S. Ani druhá představitelka, která hojně ukazuje své vnady a osouloží málem i třídního, nemá ve skutečnosti tak bujné poprsí, maximálně dvojky, ve filmu čtyřky...*:D* P.P.S. Oficiální text distributora ani nečtěte, střižna zapracovala a například postava Aleny je ve filmu jen na fotce.

Království (2007)

Trošku z toho bolí oči... Tahle nové vlna roztřesené ruční kamery a makrozáběrů je fajn, ale nesmí se to přehánět. Let č. 93 i Bourne jsou na hraně a tohle je už trošku přes. Kdyby to Berg zklidnil, určitě by to snímku prospělo. Lítat kamerou sem tam i při klidných dialozích např. v autě prostě ruší a rozhodně to nepřidá na dramatičnosti.

O život (2007)

Ty odpady jsou opravdu trošku trapné... Je to tak na 5/10 a kdyby tvůrci ořezali mystickou linku vyprávění o půlku a zaměřili se více na skutečné lapálie ústřední dvojice mohla z toho být poměrně zdařila komedie, škoda. Odpad to však není. Vždyť režisér má na kontě sedm křišťálových kokotů!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Sestupná tendence dílů od pětky ke trojce se potvdila. Kdyby to nebyl třetí díl, ale samostatný film, dal bych čtyři hvězdy, po předchozích nářezech to ale nejde. Dějově plitké tedy alespoň na téměř tři hodiny a také poměrně zmatené (alespoň pro někoho kdo viděl druhý díl před téměř rokem a už trošku pozapomněl... v tomhle byl fajn nápad ve Spidey 3, i když tam to zas nebylo nutné :-), po formální stránce však nelze nic vytknout. O hodinu kratší a bylo by to zase za 4*

Prokletí domu slunečnic (2007)

Prostě standard, nějak nevím, ale líbilo se mi to víc než Oko... :-) asi hezčí herci :-)

Roming (2007) odpad!

Tak tohle opravdu ne! Sračka, kterou můžu doporučit tak maximálně z folkloristického hlediska někomu, kdo nikdy nepřišel do kontaktu s romskou komunitou a jejich stylem života (takže v Česku nikomu)! Zoufale nevtipné! Komedie? Kdy? Kde? Co je vtipného na tom, že jsou romové prasata, neplatí elektřinu, jsou sprostí a všichni na dávkách? Naprosto amatérští a jaloví herci (samozřejmě kromě Polívky s Labudou - o to je ale srovnání zbytku horší...), kteří jsou výkonem někde mezi Pojišťovnou štěstí a Horákovými. Pokulhává i technické zpracování - minimálně čtyřikrát za film jsem si všimnul zvukařova mikrofonu... a dalších prasáren. Polívka s Labudou by si asi zasloužili jednu hvězdičku, ale jako celek mě to prostě vytočilo, takže odpad! 105 minut ztracenýho času!

Smrtonosná past 4.0 (2007)

John is back, jde to i bez vulgarismů a galonů krve. Ultimativní je Jedi hacker Warlock Kevin Smith! Jinak je to stará dobrá smrtonosná past se vším všudy - nesmrtelný ale zmlácený a minimálně dvakrát postřelený McClane, kteý všem nakope prdel! VŠEM! PRDEL! :-)

Spider-Man 3 (2007)

Stále stejně slabé romanticko-filozofické scény, které film zbytečně natahují na 140 min. Oproti dvojce ale navíc skvělá pasáž spidey-záporák (bezva účes:-), škoda že tak krátka. Bojové scény jsou snad na maximu, co můžou hrdinové i diváci snést, a to bez kapky krve. To holt budeme muset počkat na Johna Ramba :-)