Zelená míle (1999)

Krásný a dojemný film. Nádech mystiky mi vůbec nevadil spíše naopak, protože to bylo něčím zvláštní, než jen příběh z věznice. Klenot mezi filmy.

Avengers (2012)

Jedním slovem: NÁŘEZ !!! Fakt parádní film - akce, plno vtipných hlášek, parádní kamera, efekty.. prostě všecko v ideálním poměru a celkově to je ještě mnohem lepší než jsem očekával. Bez debat za 5* a bavte se taky ;)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Fíha, musím uznat, že film i přes svoje stáří má stále co nabídnout. Tento film můžu s klidným svědomím zařadit mezi ty nadčasové, prostě aktuální a pravdivý bude v jakékoliv době. Za velikou pozornost jistě stojí to, že prakticky celý film (99%) se odehrává v jedné jediné místnosti a i přesto je toto dílo klenotem. Asi se lze pozastavit jak málo stačí k natočení vynikajícího filmu, když máte skvělý scénář, dobré téma a hrstku dobrých herců. Paráda, výborné, a tolik otázek k zamyšlení a přemýšlení ...

Planeta opic (1968)

Ano, Planeta opic má své právoplatné místo ve světové kinematografii. Dnes již kultovní snímek stále patří mezi absolutní špičku.

Jaromír Jágr (1997)

Docela zajímavý, vtipný sledovat tento dokument s odstupem cca 14 let :) Jardovi je krásných 25, patří mezi opory Tučňáků a stává se z něj megastar hokeje. Na otázku jak dlouho bude hrát se nám dneska dostává odpovědi - prostě dokud ho to bude bavit a bude bavit diváky. Už tehdy bylo vidět, že to je výjimečný hráč - charisma, skromnost a to se vlastně nezměnilo. Povedený dokument o začátcích kariéry Jardy Jágra, kterého nám závidí celý svět.

Hotel Rwanda (2004)

Těžko uvěřit, že je tento film podle skutečné události. A to z poměrně nedávné minulosti. Rok 1994 nebyl, opravdu nebyl tak dávno. Film sám o sobě je výborné válečné drama, které tuto událost ve Rwandě popisuje pro diváka nenásilnou formou, žádné citové vydírání jako je tomu jinde, nemusí tu být masakry a krveprolití, aby se ukázalo, že mnoho lidí zemřelo. Vše podtrhuje vhodně zvolená muzika ve filmu - když přichází malé děti ze sirotčince a zpívají úvod písně Million Voices, tak je to opravdu silná scéna plná emocí, které se jistě probudí i v samotném divákovi. A Paul Rusesabagina byl opravdový hrdina - tenhle typ lidí by měl být oceňován cenami za mír, těmto lidem patří velký obdiv, že v takto složité životní situace neztratí svůj, jak sám ve filmu říká, styl. Nehledí jen na sebe, ale pomůže i ostatním lidem přes mnohá úskalí, o kterých ale moc dobře ví .. Ano Paulovi patří velký obdiv. Jasných 5* a doporučit na potkání všem, co neviděli.

Hvězdný prach (2007)

Původně jsem tu měl hvezdičky čtyři, ale zvedám na plný počet, protože tato kouzelná pohádka si je zaslouží. Pro mě je to jedna z nejkrásnějších pohádek, co jsem kdy viděl.

Global Metal (2007)

Výborné pokračování. Náhled na exotické kultury a jejich postoj k metalu - bravo, tleskám za nápad i realizaci.

Metal & metalisté (2005)

Parádní počin jednoho antropologa zapáleného do metalu. Skvělý nápad i realizace.