Rozčarování (2018) (seriál)

Na pět hvězd se Disenchantment dost možná ještě vyškrábe. Po prvním shlédnutí jsou to čtyři a kousek. Groening nezklamal a změna prostředí od Simpsonů a Futuramy mu vyšla na výbornou. Možná chvilku trvá, ne si na nové postavy v čele s Bean, Elfem a Lucim zvyknete, ale když se tak stane, tak Vás budou bavit a to podle mě dostatečně na to, aby se z Disenchantment stala trvalka, ke které se ještě rádi na opakované shlédnutí vrátíte. Dalším velkým kladem je určitě i dějová linka, která se více či méně táhne napříč všemi epizodami a my tak nesledujeme 10x variaci na podobné, ale určitý vývoj, který zejména v posledních třech dílech divák náležitě ocení. Za mě zkrátka spokojenost a s partou s Dreamlandu jsem se rozhodně neviděl naposledy. 8/10

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

O dvě třídy horší než první Reacher. Zajímavost hlavního hrdiny je tatam, záporáci nezajímaví. Ke konci už jsem si říkal, že koukám spíš na remake Walker Texas Ranger než na pokračování povedeného Jacka Reachera. Škoda. 4/10

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Poctivá filmařina, která mě díky obsazení Cruise do hlavní role slušně mátla tělem. Žádná akční jízda, ale thirllerová krimi žánrovka se zajímavým hrdinou, zajímavými záporáky a místy dost nelítostným, ale na druhou stranu přímočarým a jednoduchým vývojem. Víckrát asi nebudu potřebovat Reachera vidět a ani ke knížce mě to úplně nenalákalo, ale pořád slušný nadprůměr. 7/10

Solo: Star Wars Story (2018)

Pohodová záležitost, kterou si pro sebe kradou především vedlejší postavy Chewieho, Landa a droida L3. Vsadil bych boty na to, které scény byly v režii vyhozeného režisérského dua a kdyby Kennedy měla koule na to je na sesli nechat, udělelala by jistě lépe. Kapitolou samotnou pak je samozřejmě Alden Ehrenreich jako mladý Han. Nutno říct, že se s partem porval se ctí a postavě a Harrisonovi rozhodně neudělal žádnou ostudu. Velmi poctivá čtyřhvězdová zábava.