Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Do posledního dílu rozkročeno na pomezí 3 a 4 hvězd, naštěstí poslední díl veškeré váhání zazdí a tahá seriál z lehkého nadprůměru do solidní podívané, která už nechává do té doby všudypřítomný černý humor a nadsázku stranou a skrze dialogy působivě příběh dovypráví. Z postav vyčnívají zejména díky svým hereckým představitelům dvě: Starý Roderick a mladá Madeline. Carla Gugino mi ve všech seriálech od Flanagana (i ve For All Mankind) pije krev, ale tady byla asi nejsnesitelnější. 8/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Scroseseho vztyčený prostředníček současné hollywoodské velkoprodukci je překvapivě o dost divácky přístupnější než sem od něj čekal. Nemá smysl tu vypisovat herce, kteří tu všichni do jednoho hrají jako o život ať už jde o hlavní a vedlejší postavy nebo jen štěky. Scorseseho rukopis je tu znát z každého záběru a občasná změna formy vč. závěrečných dvou scén je jen další důkaz, že si Scorsese dělal co chtěl a dělal to zatraceně dobře. Nepříjemná podívaná, která je gangsterkou i když se na to úplně netváří divákovi "nakládá" až do samotného konce a rezonuje v něm dlouho po skončení. Nebudu tvrdit, že jsem viděl nejlepší film všech dob, ale viděl jsem vynikající film režiséra, který rozhodně není za vrcholem svých tvůrčích sil a světe div se.. Těším se až se na Zabijáky podívám znovu. 95%

Jen vraždy v budově - Série 2 (2022) (série)

Druhá sezóna se nebojí zajít v absurditách ještě malinko dál než ta první a je to jedině dobře. Ze začátku seriálu jsem si nebyl jistý, jak moc mě tohle bavit, ale ve finále jsem si postavy zamiloval (navíc Selena Gomez je tu i herecky podstatně lepší než v první sezóně) a nade všemi je naprosto boží Oliver Putnam s tváří Martina Shorta. Tak snad tahle forma vydrží i nadále. První sezóně jsem nadělil čtyři hvězdy po dlouhém váhání a tady jsem byl taky nerozhodný, ale vzhledem k tomu, jak dobře se u seriálu doma bavíme, dávám plný počet hvězd. 9/10

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Neuvěřitelné, jak moc je seriálová Ahsoka strhující. Thrawnovo entrée ve velkém stylu (pořád platí, že Thrawn je jeden z nejlepších záporáků v celém SW  univerzu), nenásilné rozšiřování loru, neselhávající řemeslo a příslib velkých věcí ať už to bude v pokračování Ahsoky nebo v jakékoli jiné navazující sérii.. Mimochodem na spotify je konečně k poslechu soundtrack alespoň k prvním čtyřem dílům. Soundtrack je totiž opět naprosto boží.

Ahsoka - Část 2: V potu tváře (2023) (epizoda)

CGI na takové úrovni není dneska standardem ani u áčkové hollywoodské produkce. Hera Syndulla znovu ukazuje, že je to pravděpodobně nejlepší pilot z SW univerza, Sabine je tu více cool než v celých Rebels a Ahsoka a její souboje.. paráda. Zajímaví záporáci, děj pádí kupředu, výborný casting a neoddiskutovatelné produkční kvality. Pro mě ohromné překvapení a budu doufat, že laťka nastavená prvními díly se bude jen překonávat.

Uncharted (2022)

Nebýt toho dost předigitslizovaného finále zvažoval bych možná i čtyři. Takhle jsou to tři s tím, že to předloze moc velkou ostudu nedělá a jako letní jednohubka to funguje obstojně.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Ze čtyř návratů zajetých značek (Strange, Thor, Ant-Man, Guardians) je tenhle za mě druhý po Strangeovi, ale pořád se nekoná žádné nadšení. Přepálená stopáž, citové vydírání a často až trapný humor, který napotřetí zkrátka nefunguje. Pořád to má svoje momenty, ale ani ten soundtrack se tak netrefil, jako v předchozích dvou filmech (i ve Star Treku dokázali Beastie Boys využít mnoehm efektivněji, než Gunn tady). Každopádně po téhle rozlučce už opravdu nevím, na co bych se měl v následujících letech v MCU těšit. Maximálně tak na Florence Pugh a Hailee Steinfeld. Moje víra v další kvalitní příspěvek do MCU se propadá s každým dalším projektem níže a níže.. 65%