Vinyl (2016) (seriál)

Po první řadě hodnotím jako ohromnou pecku. Vyvážený žánrový mix a neokaté střídání stylů v jednotlivých epizodách, výborní herci v čele s Cannavalem, který už na svém prostoru v Boardwalk Empire dokázal zaujmout. Pro fanoušky hudby povinnost, pro fanoušky Scorseseho povinnost, pro fanoušky kvalitních seriálů nutnost..

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ublábolená nuda? Bohužel ano... na celém filmu je nejlepší Alfred. Jestli někdo adoruje Batmana a Wonder Women opravdu nechápu proč. Ani jeden z nich nedostal moc prostoru (to vlastně platí o všech postavách), Aquaman (skoro) nikde a nalákání na další filmy? Nula. Nejsem jednostranně zastáncem Marvelu, ale DC se tohle nemůže povést zkrátka proto, že už se to nepovedlo.

Predestination (2014)

Bohužel jsem zhruba po půl hodině odhadl co a jak se ještě stane... ale plusové body za stylový a neotřelý konec.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Po pilotu naprostá spokojenost. Knihu jsem nečetl, ale po úvodním díle začínám přemýšlet o tom, jestli rychle nepřečíst a pak koukat... Herci výborní, retroatmosféra je také zvládnuta na jedničku a sem s dalším dílem! UPDATE: Tak jsem knihu nakonec přečetl než jsem se do seriálu pustil a musím říct, že bohužel pro seriál.. Bohužel je to můj první případ, kdy jsem se při adaptaci nedokázal oprostit od originálu.. Má to jediný důvod.. Jake a Sadie jsou jedny z nejlepších postav, se kterými jsem se od Kinga kdy setkal a v seriálu jakákoli změna ubírá právě těmhle dvěma.. je to škoda.. Franco i Gadon jsou dobří. Technicky je to zvládnuté také hodně dobře.. ale musím hořká pachuť, že to šlo přecijenom na prostoru osmi epizod zvládnout lépe zůstává.. Z původních pěti po pilotu snižuji na tři a mrzí mě to..

Kingsman: Tajná služba (2014)

Vaughn je bůh akčních scén. Stejně jako u Kick Ass jsem nevěřil dokud jsem neviděl. Koukněte na Vaugnovu filmografii tady na csfd a myslím, že už jen ta mluví za vše. 5 filmů. 5 výborných filmů a 5 zasloužených hvězd pro Kingsmana.

Sedmý syn (2014)

Na konci sice tak nějak vyšumělo, ale třeba nájezd čarodějnic a čarodějů na město byl opravdu povedený. Co se týče obsazení tak to taky nebylo špatné... ALE k těm třem hvězdám je to tak na půl cesty, přecijen jsou i lepší fantasy a hlavně díky čardějnicím to místy evokuje Jeníčka a Mařenku, se kterými se Sedmý syn nemůže srovnávat (všudypřítomná nadsázka z Jeníčka a Mařenky tu zkrátka jen občas tak pomrkne). Plusový body Sedmý syn dostává zase za přiměřenou stopáž, ve které se víceméně pořád něco děje.

Rivalové (2013)

Řekl bych, že je vidět, které filmy dělá Howard pro peníze a které pro radost a proto, že ho to baví... Jdi si trhnout Langdone!

Rychle a zběsile 7 (2015)

Ostudu svým starším bratříčkům sedmička rozhodně nedělá. Naopak řadí se k těm lepším v zavedené sérii (po bok jedničky a pětky). Statham je psychouš, jak má bejt a pěkně to umí všem zavařit :) Overthetop akce mi vždycky seděla a v kině rád trávím čas spíše nad blockbustery než nad komorními dramaty, které si pustím v klidu doma... Otevření letní sezóny se povedlo znamenitě a myslím, že letos jsme ještě zdaleka neviděli to nejlepší a letošek bude na filmy asi velmi příjemná podívaná :)

Pyramida (2014)

Found footage... no to mě poser když se v céčkový produkci nedokážou držet aspoň základního kamene tohodle subžánru... nebo mi chce někdo namluvit že si z nejstarší pyramidy v Egyptě udělali Big Brothera? Touha najít v dnešní době alespoň průměrný horor člověku přináší bohužel hory a hory takovýchhle hoven, ve kterých se za prvý nic neděje a za druhý to má s hororem společného pramálo... jedna hvězda za alespoň trochu zajímavej nápad a práci s egyptskou mytologií... to je celý... zbytek je děs a hrůza (v jiném smyslu než by mela u hororu být).

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Jako prequel k Dobyvatelům dobrý :) Z průměru tahají film hlavní představitelé a povedené zpracování egyptských ran... Abych si dal všechno pořádně dohromady musel by být film aspoň o hodinu delší a nebo bych si musel přečíst bibli... Bibli si nepřečtu a pokud vyjde nějakej režisérskej sestřih o hodinu delší asi se na něj taky nepodívám...