• Thriller

Muž, o kterém nic nevím (1963)

Tento snímek má jednu velikánskou přednost a tou je Natalie Woodová, její půvab, přirozený komediální talent a celkový herecký projev mi byl příjemný, moc dobře se mi na ni koukalo.. Příběh dívky v průšvihu (neplánované těhotenství) místy lehce tápe, ale ty otáčky dokáže v druhé půli nabrat.. Hlavní postava má svou hrdost a nechce se vdát jen proto, že by měla.. Závěr mě pobavil a rozesmál, tedy u mne spokojenost..

Stepfordské paničky (1975)

Paničky ze Stepfordu jsou všechny na jedno brdo, mají květinové šaty, hluboké dekolty, výrazné líčení, přitom doma vaří, žehlí, uklízí a baví je to.. Rozjezd pomalý a dle mého názoru zbytečně dlouhý, poslední půlhodinka ovšem skvělá, finále napínavé a ten mrazivý závěr, tak ten se náramně povedl.. U mě dobrý, lepší tři hvězdičky..

Taste of Fear (1961)

Zas jednou nemusím přemýšlet nad hodnocením, tady není o čem, černobílá tomu moc sluší, hra stínů a světel parádní, příběh dívky na vozíčku, která se ocitne pod jednou střechou jen s macechou, mě vtáhnul a nepustil, ta nepřítomnost otce byla zkraje velmi zneklidňující.. Susan Strasbergová je tu úžasná, získala si mě od prvního momentu a přistihla jsem se, jak jí fandím, držím palce a přeji si, aby z toho vyvázla živá..

S vražednými sklony (1961)

Tvůrci se mnou rozehráli podivuhodnou partii, seznámili mě se záměrně matoucí Emily a ta hned v úvodu brutálně zavraždí svého oddávajícího, ona i ta svatba byla ve všech ohledech zvláštní.. Takže jedno je jasné ihned, Emily není duševně vůbec v pořádku a musím přiznat, že se mi vůbec nelíbila, byla fakt divná.. Dvojice Karl a Miriam velmi sympatická a Helgy mi bylo líto, to její ťukání na opěrátko křesla mě celkem spolehlivě nervovalo.. Rozklíčovat jsem to nedokázala, musela jsem si počkat na tísnivé finále..

Setkání s hvězdou - Jana Hlaváčová (2012) (epizoda)

Pro mě osobně moc příjemná záležitost, tři povídky, každá jiná a spojnicí je výborná Jana Hlaváčová, která se s půvabnou lehkostí převtělí z profesorky hudby (ta byla až krutě upřímná) ve zlomenou stárnoucí ženu (tu nenávist jsem jí uvěřila) a pak mávnutím proutku je tak báječnou a okouzlující podvodnicí, že mi s Luďkem Munzarem nad šachovou partií a obrazy vyloudili úsměv na rtech.. V tuto chvíli dávám čtyři hvězdičky s pomyšlením na pět, asi se budu muset ještě vrátit..

Někoho jsem zastřelil (1966) (TV film)

Zdařilá detektivka o jednom nechutném vydírání a jedné podivné vraždě se dvěma zbraněmi.. Jiří Adamíra v roli vrchního inspektora bezchybný, moc se mi líbil, Jana Hlaváčová mladá a půvabná, takže jako „lady“ lehce uvěřitelná, no a Eduard Cupák se svým nezaměnitelným a nádherným hlasem k zulíbání.. U mě spokojenost, bylo mi potěšením..

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

David Attenborough má tak výsostné postavení, že si může dovolit být upřímný a otevřený, k tomu tedy obdivuji jeho houževnatost a odevzdání se dané problematice, on to jistě vnímá jako své životní poslání, což je krásné a mělo by to tak být.. Co se týče lidí a jejich vlivu na naši planetu raději budu mlčet, obávám se, že bych se nedokázala udržet v mezích slušné češtiny.. Inu, je za minutu dvanáct, to všichni, co dění sledují, ví..

Mlha nad mořem (2014)

Ze začátku to vypadalo jako solidní sociální drama, chudí námořníci obtížně přežívají, loď jim stárne, je stále víc problémová a v sezóně se jim nedaří.. Kapitán, vehnaný nedostatkem peněz do pašování, kývne na nezákonný převoz lidí a tím roztočí kola osudu.. Snímek se pak přehoupne v hutné a temné psycho a já jen s očima dokořán sledovala, co se na té rybářské lodi stalo (tedy asi).. Mrazivá záležitost..

Rytíři spravedlnosti (2020)

Skvělý, prostě jedním slovem skvělý, tenhle svěží vítr z dánských filmových vod mě moc příjemně ovanul a zamlouval se mi.. Nekompromisní Mads Mikkelsen plní své hrozby jednu za druhou, ani jsem nestihla počítat mrtvoly, a toho drsného vojáka jsem mu uvěřila lusknutím prstů.. Nikolaj Lie Kaas jako Otto fantastický, sedla jsem na lep těm jeho teoriím ve vteřině.. Mladý Gustav Lindh sehrál zajímavou postavu Bodashky parádně a svým starším kolegům zdatně sekundoval.. Celkově absolutní spokojenost, snoubení všech žánrů naprosto nenásilné, od rodinného dramatu přes černou komedii ke krvavé akci a pochvalu vlastně zaslouží všichni zúčastnění, byli úžasní..

Toc Toc (2017)

Ťuk, ťuk, je 16:30, mám schůzku s doktorem Palomerou.. Skvěle napsané, nádherně zahrané, ta šestice narušenců mi byla velice sympatická, je to hezky natočené, no já nemám žádné připomínky, nasmála jsem se, až mi slzy od smíchu tekly.. Závěr se skutečným doktorem potěšil, takže za mě ano, kdo se umí zasmát sám sobě i svým diagnózám, které k smíchu vůbec nejsou, zaslouží si ode mne hodnocení nejvyšší..