• Thriller

Red Rooms (2023)

Znepokojivý, temný, silný, napínavý a až ten úplný konec mě nechal vydechnout.. Pocitově pro mě dost náročný, místy husí kůže, tu a tam se mi obracel žaludek, přesto jsem pořád byla napnutá jak struna a chtěla vědět, co zamýšlí hlavní postava.. Ta malá poblázněná mě příliš nezaujala, čišela z ní naivita a to mi nepřipadalo až tak zajímavé, herecky ovšem velmi dobré.. Každopádně tohle stojí za zastavení..

Svědek času (1988) (TV film)

Zdařilý dvoudílný životopisný snímek věnovaný F. Palackému, pochvalu zaslouží podmanivá atmosféra a příjemní herci/herečky, k tomu moc pěkná hudba Jiřího Svobody.. Původně jsem měla v úmyslu dát krásné čtyři hvězdy, ale přihazuji i tu pátou, tohle by dle mého mělo být v červené barvě.. Takových výjimečných osobností není mnoho, zaslouží si naši pozornost, klidně to mohlo být delší, míněno pro mě..

Noc na Karlštejně (1973)

Krásná hudba, kouzelné písně, herecký ansámbl komplet sympatický, Vlastimil Brodský se mi jako Karel IV. moc líbí, dvojice Daniela Kolářová - Jaromír Hanzlík na mě funguje spolehlivě, no a příběh je to úsměvný a milý, na hrad nesmí vstoupit žena, tedy pokud ta žena není zamilovaná a respektuje císařův zákaz.. Hodnocení ponechávám tam, kde už roky je..

Akce Bororo (1972)

Tohle československé scífko jsem viděla jako malá copatá a moc se mi líbilo, trochu jsem se obávala opakování, no naprosto zbytečně, líbilo se mi to i dnes.. Božidara Turzonovová je krásná žena a každá paruka jí sluší, Zita Kabátová jako vdova po Fričovi úchvatná, pánové Svatopluk Matyáš a Vlastimil Brodský jako nerozluční přátelé báječní.. Pochvalu ode mne zaslouží i nádherná hudba Petra Hapky..

Příběhy slavných - Bróďa (2013) (epizoda)

Charismatický herec, zajímavý člověk, podmanivý hlas.. Pro mě osobně příjemné ohlédnutí za tvorbou Vlastimila Brodského, mám pro něj slabost už dlouhá léta, tedy mi bylo potěšením, snad to jen mohlo být delší a obšírnější.. Fotky z dětství a mládí jsou fakt úžasný..

Podezření (1970) (TV film)

Psychologické drama jako řemen, mýma očima to je film Rudolfa Hrušínského a Vlastimila Brodského, oni si to celé naložili na bedra a odtáhli prakticky sami, no a rozepisovat se o tom, že výborným způsobem, by bylo nošení dříví do lesa.. Scénář Jiřího Hubače se mi moc líbil, ten ponor do nitra strachu a v danou chvíli reálný strach o život a co to s lidmi udělá, mimořádně povedený a smutný zároveň..

Ženu ani květinou neuhodíš (1966)

Báječná komedie, vtipná, zábavná.. Sledovat eskapády záletnického smolaře Ludvy v podání úžasného Vlastimila Brodského mě vyloženě bavilo a těšilo.. Každý jeden herec, který se tu objevil, výborný, Ilja Prachař mě sestřelil na první dobrou, Vladimír Menšík skvělý, Jan Libíček senzační, no a ženy krásné a svůdné.. Příjemná oddechovka na sobotní deštivé odpoledne + krásná hudba..

Příběh z Bronxu (1993)

Tvůrci mě díky hudbě přenesli do šedesátek a já jsem se okamžitě ocitla na filmové vlně, ten malý chlapec byl úžasný, no a příběh o vztazích mezi otcem, synem a mafiánským bossem nesmírně zajímavý a poutavý.. Robert De Niro zaslouží obrovskou pochvalu, tohle je kus poctivé práce, Chazz Palminteri je na tom dost podobně, pochvala za scénář i hlavní roli.. Pravdou je, že v té době jsem ještě byla na houbách, takže mohu jen napsat, že pánové dokonale naplnili mou představu o 60. letech v Americe.. Moje hodnocení je čistě pocitové, užila jsem si to a moc se mi to líbilo..

Neznámí (2022)

Zajímavý kousek, zvláštní, jiný.. Mě osobně dostala ta dusná atmosféra, nepředvídatelnost, no a samozřejmě herci - Joel Edgerton a Sean Harris - oba jedním slovem výborní.. Příběh poldy v utajení a vyšetřování zločinu má pomalé tempo, ale mně to vůbec nevadilo, v napětí jsem očekávala, co přinesou další minuty.. Drobné připomínky si nechám od cesty, nejsou podstatné..

Ženou z boží vůle (2017)

Hlavní postava je tak sympatická, že bylo v podstatě nemyslitelné jí nefandit, tisknout palce, dýchat s ní.. Mýma očima zdařilé nahlédnutí do jedné malé švýcarské vesnice, která se díky Noře otřásla v základech, to se tenkrát psal rok 1971 a platila úplně jiná pravidla než dnes.. Tvůrkyně Petra Volpeová zaslouží smeknutí klobouku, Marie Leuenbergerová to zvládla moc hezky, u mě filmová spokojenost..