Flash Gordon (1980)

Jedna z prvních ačkovych adaptací komiksů společně se Supermanem.Flash Gordon byl vlastně inspirací pro Hvězdné války, které nutno říci jsou přece jen lepší a vypadají i po tolika letech nesrovnatelně lépe při nižším rozpočtu.Nicmeně mě se pohádkově naivní Flash Gordon vždy líbil krapet více, už jen kvůli roztomilým papundeklovym kulisám, kostýmům, krásné Ornelle Mutti a samozřejmě soundtracku od Queenů.

Hitman 3: Likvidátor (1991)

Trochu podhodnoceny.Žadne veledílo,ale použitelný akční film primárně určen pro videotrh.

Sám proti teroru (1988)

Chuck Norris na stopě brutálního sériového vraha.A další zakázka pro Canon Group.Tentokrat než na akci je kladen důraz na krimi-thrillerovou zápletku.A vůbec ne špatnou.

Nezvěstní v boji 2: Začátek (1985)

Druhý díl Nezvěstných v boji je vlastně prequel prvního filmu, jenž měl být původně dvojkou.Canon to udělali schválně, protože byl původní druhý film lepší než první, takže nalákali diváky na akční řezbu a první díl kde výrazně akce ubylo a dějově to připomíná spíše vězeňský film.Ale i tak je tam pořád dobrá akce a závěrečný souboj se zlým velitelem vězeňského tábora opravdu kvalitní.

Zákon mlčení (1985)

Film je to dobrý,ale tu akci na konci s tím robotem,to neměli.

Nezvěstní v boji (1984)

Chuck Norris točí pro Canon Group.Nezvěstní v boji je taková levná vykradačka dvojky Ramba.Ale vykradačka zábavná.Norris se tu opravdu snaží a akce je za tu almužnu požehnaně a rozhodně nenudí.Je to blbost,ale nádherná blbost.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Jeden z nejlepších filmů s Chuckem Norrisem, mě bohužel tak trochu minul a podobně jako Cesta draka zestárl a je to bohužel vidět.Když to srovnám se zábavnými pitomostmi točených pro Canon,tak mi oné pitomosti vycházejí lépe.

Vynucená msta (1982)

Průměrný akční film s Chuckem Norrisem kteremu zvedá hodnocení syrová brutalita s prvky exploitation.

Cesta draka (1972)

Klasika Bruce Leeho, která bohužel hodně zestárla a dneska působí nechtěně směšně.Ale samosebou legendární zapas s Chuckem Norrisem v římském koloseu je působivý i po letech.

Filmové hity 80. let (2017)

Francouzský dokument o akčním filmu 80s potažmo 90s let minulého století.Vypovědi mnoho lidí z řad herců, kritiků,producentů mají velkou váhu a velmi dobře se poslouchají.Obzvlaště sympatický Dolph Lundgren a režisér John McTiernan mluví skutečně zajímavě.Pro fandy akčního filmu povinnost.