Milenec (1992)

Erotické drama,jindy skvělého Anauda mě bohužel moc nezaujalo.Cely film se mi docela táhl a té romanci jsem nějak nerozuměl.Jane March to ale moc slušelo.

Medvěd (1988)

Nádherný příběh osiřelého medvídka a jeho přátelství s medvědem Grizzly samotářem.Film táhnou oba dva zvířecí hrdinové,ale i hlavní mužská role lovce v podání Tchekyho Karya nezůstává nezajímavá.Hlavně jeho proměna na konci filmu,kdy se bezohledný lovec rozhodne medvěda ušetřit.Žít a nechat žít.Mistrovské dílo.

Jméno růže (1986)

Vynikající thriller ze středověku podle románu Umberta Eca.Jedinecná ponurá atmosféra,skvělý Sean Connery, Christian Slater a hlavně Anaudův objev charismatický Ron Perlman.

Boj o oheň (1981)

Úžasný experiment.Dobrodružství skupinky pravěkých lidí a jejich putování za ohněm, naší první technologií.Uzasné masky, výprava,herci a h režie jednoho z nejlepších francouzských režisérů.

Meg 2: Příkop (2023)

Klasická trochu přeplácaná dvojka,ale určitě né průšvih.V podstatě trochu horší než první díl,ale i tak mě to pobavilo.Možná jen těch monster na mě bylo trochu více a připomínalo to trochu fláky od Assylumu.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Výborný letní blockbuster a docela překvapení.Knižni předlohu doporučuji.

Ztracené město Z (2016)

Autobiografie slavného cestovatele v podání mého oblíbeného Charlieho Hunnama za poznáním dalekých krajů.Děj je místy trochu vleče,ale jinak se jedná o výpravný, napínavý a s povedenou kamerou odvypravěny příběh dobrodruha, kterému se jeho sny stanou nakonec osudné.

Ďábel (2020)

Drsné dobové drama od Netflixu s vynikajícím Tomem Hollandem, který se tu snaží vymanit ze stínu Spidermana a Robertem Pattinsonem v roli bídackého kněze.Čest Netflixu,že se snaží podpořit projekty, které by dnes u velkých studií neměli šanci.

Batman (2022)

Dá se vůbec překonat nebo alespoň vyrovnat jedinečná trilogie Temný rytíř?? Zázraky se dějí.Dá.Batman talentovaného Matta Reevse je nabušená podívaná a maximálním využití přítomných herců včele s Robertem Pattinsonem v hlavní roli, namaskovaný Collinem Farelem,Paulem Dano,Andym Serkisem,Zoe Kravitz a Johnem Turturrem.Komiks který podobně jako u Nolanovych adaptací sází hodně na atmosféru, zvraty a akce tu je zlatý hřeb (honička s Batmobilem opravdu úchvatná). Temný rytíř v Pattinsonovym podání je brutální, nekompromisní mstitel a detektiv.Thrillerová zápletka s Hadankařem má zpravně špinavou atmosféru jako film Sedm.Jakmile do hry vstoupí Colin Farrell a John Turturro jako Penguin a Carmine Falcone, mění se v gangsterku typu Temného rytíře.Jsem uchvácen a těším se na další díl.Hlavně ať to nedopadne jako s trilogiemi Jurský svět a nové Star Wars.