• Krátkometrážní

Air Force One (1997)

Ďalší mierne podpriemerný akčný film, ktorý potápa môj "obľúbenec" Garyho Oldmana, nedostatok napätia a vôbec celková "blbosť" podobných filmov.

Lepší už to nebude (1997)

Keď som pred pár rokmi vzhliadol v televízií toho postaršieho uja, ako preberá Oscara, nevedel som kto to je. Tento film mi ho však dokonale predstavil. Nie je to síce nič viac ako romantická komédia, navyše s Helen Hunt, ktorú veľmi nemusím, lenže slovo "komédia" tu vďaka Nicholsonovi naberá silnejší význam ako u jej grantovských, či bullockovských sestier.

O Schmidtovi (2002)

Film sám o sebe je dosť veľavravný, no nie je spravený tak elegantne ako by sa možno čakalo. Nicholson zachraňuje čo sa dá, hrá človeka, ktorému sa myslím ani trochu nepodobá a to býva vždy veľmi ťažké, no film bohužiaľ postráda akýkoľvek vtip a vyzerá to tak, že naschvál. A to som veľmi nečakal.

Vše o mé matce (1999)

Chvílu mi trvalo kým som pochopil v ktorom svete sa to nachádzam. Almodovár sa nebojí ukázať "inú" časť spoločnosti, ťažko posúdiť nakoľko je jeho film realistický, no bol reálny a ťažko nechá človeka chladného. Prinúti ho rozmýšlat nad vecami nad ktorými ešte NIKDY neuvažoval, nevnucuje mu žiadny názor, iba ukazuje trochu smutnejší príbeh. Almodovár je schopný režisér. Jeho príbehy sú natoľko odlišné svojím obsahom aj formou, že je im až ťažké uveriť. Je ťažké chápať ich do podrobna, a presne to Almodovar asi chcel. Nechápať, ale pochopiť. Alebo tomu nechápem?

Mluv s ní (2002)

Už som vedel na čo zhruba mám byť pripravený. Almodóvar nám znova predostrel absurdne neabsurdný príbeh, ktorý ukázal niečo čomu tak presne neviem pochopiť. Pointa je jasná, no zase je obostretá tým špecifickým oparom pochybností. A nedá sa nad ne tak dobre preniesť ako v Todo sobre mi madre - je to skrátka o kúsok horšie.

Tmavomodrý svět (2001)

Ach jaj. Film bol robený na oscara a je to na ňom aj vidno. Nie je to zlý film, pochybujem, že Svěrákovci sú schopný natočiť niečo zlé, ale je to rádovo horšie ako niektoré prechdádzajúce snímky. Najzábavnejšie znie fakt, že nakoniec na oscara ani neboli nominovaný. Asi aj on má svoje medze.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Legendárna česká rozprávka, ktorú musel vidieť snáď už každý, lebo raz do roka zaručene chodí. Nadpriemerné, ale stále len rozprávka. Nežral som to ani vtedy a ani teraz na tom neulietam.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Vynikajúca paródia na rôzne filmy, ktorú som videl pred Usual Suspects a tak som to trochu oľutoval. Sú tam síce riadne trápne kúsky, ale celkovo sa na tom musíte smiať, hlavne keď máte toľko čo ja. Mnohonásobne lepšie ako napríklad vyhlásená "komédia" American Pie.

Scary Movie 2 (2001)

Miestami až veľmi trápne. Za najvydarenejšiu považujem úvodnú scénu, ostatné je buď trápne, alebo len veľmi málo vtipné. A prečo Tori Spelling??!!

Samotáři (2000)

Nechápem ako môže ten istý človek vyzdvihnúť Samotárov a potopiť Dedictvi. Sú to dva "najhláškovitejšie" české filmy aké som videl a ani jeden z nich nemá úchvatné dejové pozadie. Tieto dva filmy skrátka vtipne vystihujú realitu a keď Samotárov hodnotím horšie, tak je to len preto, že tu bolo hlášiek trochu menej. V ničom inom nevidím rozdiel.