• Krátkometrážní

Kmotr III (1990)

Zopár ľudí som už počul hovoriť a aj ja som si to sprvu myslel, že tretia časť trilógie je tak trochu odveci. Ale teraz si to už nemyslím. Tretia časť musela byť z psychologického hľadiska situovaná tam kde bola. Michael Corleone tu už prestáva držať výčitky svedomia a svoj žial pod svojou kamennou tvárou, jeho činy sa na jeho stave silne podpísali a on sa to celé snaží uniesť. Je to podstatné. Je to znovu realistické, možno nie tak zaujímavé a nápadité ako predtým ale podstatné to je. A aký by to bol Godfather keby na jeho konci nebolo niečo, čo by v skratke symbolizovalo celý predchádzajúci dej? Ak sa vám páčila symbolika v dvojke, tak toto vás dostane - zaručene.

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Nekonečne veľa pocitov v jednom balení.

Kokosy na sněhu (1993)

Zábavný film. A veľmi milý, na nič sa nehrajúci.

Kontakt (1997)

Contact je divný film. Je naozaj realistický a budí dojem, že takto nejako sa to môže o pár rokov stať. Lenže sčasti sa tvári aj ako psychologická sonda do vnútra postavy Jodie Foster a ja vážne nechápem, čo niektoré "symoboly" mali znamenať. Konkrétne myslím na rozhovor s otcom. Vy ste pochopili čo tým chceli tvorcovia povedať? A keď aj áno, kde sú emócie, prečo som zostal po celý čas úplne chladný?

Kruté radosti (2002)

Pre mňa najlepší slovenský film od rozdelenia, ale aj tak to bolo až príliš "slovenské", na to aby to mohlo byť niečo viac. České filmy majú stále väčsiu poetiku. Herecké výkony sú na doteraz zvyknutý štandart výjnimočné, hlavne Kassai hrá vynikajúco, no aby sme z toho mali plnohodnotný zážitok musli by sme sa lepšie vcítiť do role hlavnej predstavitelky a to sa mne bohužial nepodarilo. Rozhodne je to však dobrý začiatok a výzva do budúcnosti.

Kult hákového kříže (1998)

Po prvom zhladinutí tejto drámy som dosť pochyboval o tak rýchlej premene Edwarda Nortona, nepripadalo mi to reálne. Lenže psychlógia postáv v tomto filme je prepracovaná tak ukážkovo, že bolo len otázkou času kedy pochopím, že Nortonovej premene na dôveryhodnosti nič nechýba. A postava Edwarda Furlonga je taktiež psychologicky úplne dokonalá a symbolizuje vlastne každého skinheada. Ten film skrátka absolútne vyjadril môj postoj k danej skutočnosti a mimo iného bol natočený veľmi krásne.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Nič iné som nečakal, ale ani som(napríklad narozdiel od Mummy) nebol spokojný.

Láska je láska (1998)

Dosť sklamanie. Film skončil zhruba tam kde som myslel, že bude začínať. Aj v dnešnom svete filmu, ktorý si nezakrýva oči už takmer pred ničím je to celkom originálna téma a scenárista vykreslil charaktery postáv dokonale, aj tak to však pôsobilo na mňa trochu chladne.

Láska přes internet (1998)

Hodnotiť tento film iba v rámci žánra, dal by som mu určite niečo vyššie, ale ja čistú romantiku vážne nemusím. Inak sa dalo celkom očakávať, že niekto natočí podobný film s danou tematikou, doba si to priam vynucovala a nakoniec musím povedať, že z toho vznikol celkom dojímavý a sem-tam aj celkom smiešny slaďák.

Leon (1994)

4 hviezdičky za vynikajúci smutný, ale občas až príliš statický dej a 1 hviezdička za "Shape of my heart" na konci filmu. Ak som mal chvílami nejaké pochybnosti o tomto filme, tak táto pesnička ich úplne zotrela.