Paintball (2009)

Nikde nezačíná, nikde nekončí. Pro nenáročného diváka +/- průměr. No, jelikož se do této skupiny řadím i já, tak mě sice zklamal nevyužitý potenciál, ale i přesto mě film bavil. Již ohraný scénář posazený do originálního námětu. Parta lidí co zmateně pobíhá od nikud nikam a snaží se přežít. Přičemž přežije jako vždy jen jeden, a jak jinak než žena :D ale jo přál jsem ji to, i když to byla trubka, pěkná, ale trubka. ....... Jak říkám, i přes to všechno se mi už po několikáté film líbil a určitě se mi ještě párkrát líbit bude :) I za to už dávám hvězdu.

Tajemný muž (2012)

Ještě deset minut před samotným koncem jsem uvažoval nad tím, že film ohodnotim jako odpad. Nebo dejme tomu jednou hvězdou, alespoň za herecké obsazení a relativně dobre vykony od méně známých herců. A musím se přiznat, do posledních deseti minut jsem vlastně film, nevím jak to říct, chápal i nechápal. Přesněji chápal :D ale něco mi stále vrtalo hlavou a vlastně ničilo celkový dojem z filmu... nó... Jedna věc je jistá, hned po prvních dialozich vám dojde, že pokud ty děti někdo bude unášet, bude v tom mít prsty "julie" klasická schizofreňarna, až na to, že tu si to hlavní hrdinka uvědomuje. Pak se situace změni, začnete si myslet, že v tom má prsty celé město, a chudinka Julie neví o co go. Tak... chas mi ro pele.... ale jo, film potěšil, a absolutní konec byl, dá se říct milý , pěkný :))

Plný dům (1987) (seriál)

Popravdě nebýt slečen Olsenových a Alexandry Horákové, možná bych to ani nesledoval. Hold děti alias malí herci, nejsou v seriálech můj šálek kávy. Ovšem spojení tvaricky Olsenek a roztomilý dabing Šasi tvoří neuvěřitelně silnou kombinaci. Proste, pro mě na nich stojí celý seriál :)

2012 (2009)

Vždy jsem na 2012 věřil a už za tu tematiku dávám samotnou hvězdu. Herecké obsazení a výkony stoji za plný počet. Jen je mou povinností strhnout jednu hvezdu za čas vyplněný pustymi chvílemi. Ale, ale, ale... podobně jak už jsem zde četl, jednotlivé scény stojí za starou Belu, pouhá klišé, ovšem jako celek jsou z oceli, která nabízí napětí a nečekané okamžiky. A ty efekty? Úžasné, zvlášť vizuálně smyslná destrukce Yellowstonu. R. Emmerich už je 120ka mezi ničiteli světa v kinematografii a podle toho také 2012 vypadá.

The Demented (2013)

Popravdě se mi to líbilo. Líbilo se mi jak to bylo natočené i to co pro mě film představoval. Na druhou stranu jsem čekal více. Od první poloviny filmu jsem byl značně "nasrán" na blonďatou predstavitelku. Každé její slovo mě pak vytáčelo. No to je vedlejší. Příznivce zombie hororu a ostatních subů, by to urazit nemělo.

Bezva vejška (2006)

Rozhodně můj, dá se říct nejoblíbenější film. Tedy, viděl jsem ho asi nejvicekrat. Můj favorit Justin Long, ujetý Jonah Hill a vždy okouzlující Blake Lively. Myslím, že herecké obsazení mi neuvěřitelně sedlo, zdůrazňovat nemusím. Nápad na založení vysoké bez pravidel jen pro pár, také nepřijatých, kamarádů je rozhodně skvělý námět. Zvlášť, když na vašich internetových stránkách funguje tlačítko "přihlásit, bereme každého" a vám najednou stojí před vaší psychiatrickou léčebnou 300 lidi nadšených z přijetí. No jo Schreider.. "Myslím na ní když masturbuju... Cože?... Co? Cože?" :D Podle mě pan režisér nic nezpackal, vše dotáhl do konce. Pravda je že ten samotný konec se dal roztáhnout více, ale to nic nemění na tom, že od vstupu do soudní síně, přesněji po větě "proces byl přesunut do hlavní síně, moc lidi" ( nebo tak nějak), mi začal běhat mráz po zádech. Vážně jsem se bavil. Přesněji, vážně jsem se bavil už po sté u tohoto filmu.

Záhada Blair Witch 2 (2000)

"Sakra, ta skála je ale vysoká. Už není cesty zpět". Přesně tak se citim, když si uvedomím, do čeho pan Berlinger převtelil ikonu found footage hororů . I když jsem velkým fanouškem nadpřirozena a líbí se mi každý druhý horor s touto tématikou (Pravda, že dvojka je spíše jakási kilárna pro děcka), objevil jsem k této záhadné Záhadě Blair Witch 2 značný odpor. Neuvěřitelnél zklamání, neuvěřitelně neuvěřitelné, ani na vteřinu jsem tomuto snímku neuvěřil. Bohužel. Takže jedna hvězdička pouze za odvahu pokusit se o pokračování kultovnich zážitků z jedničky, i když negativně. Nejsem zrovna ten co nějak často kritizuje filmová díla, ale pane Berlingere, tohle se vážně nepovedlo.

Kráčející skála (2004)

Opět. Když si čtu předchozí recenze, dochází mi, že Kráčející skála je učebnicovým příkladem otázky vkusu. Možná, tedy určitě velkou váhu má to, že D. D. Johnson patří mezi mé největší oblíbence akční kinematografie (wrestling nesleduji). Když pomineme veškeré "okolní přicmrndávačky", trvá film něco málo přes hodinu čistého času. Mrzí mě to. Jelikož snímek , pro který je za mě i šest z pěti hvězd málo, si zaslouží o dost více času. Stručně : The Rock mě rozhodně nezklamal a myslím, že Kevin Bray natočil kvalitní dílo. Pro příznivce předního "filmového muscled boye" rozhodně.

Hole in One (2009)

Místní kritici si nejspíše budou trhat vlasy, ale za mě je Hole in one příjemným zabijákem nudy. Téměř celý snímek jsem neměl důvod pomýšlet nad čtverečkem. Ačkoliv D. Rosenberg nejspíše v životě nezavadil o kultovku "Prci, prci...", nelituji, že jsem se nechal nachytat na první dva řádky popisku filmu.