Poslední polibek (2006)

Vztahové drama už z principu nemůže být moc originální. V tomhle filmu dali dohromady takových meších tragedií hned víc. A je to taková přehlídka toho co se vám může stát. Bavilo mě to. Žánr komedie připsal distributor skutečně zcestně.

Dokonalý trik (2006)

Film se snaží s divákem pracovat, napínat překrucovat a překvapovat. Ale to jde těžko, když rytmus vyprávění diváka uspí a je mu už pak jedno kdo je kdo. Co nejde vytknout je zajímavý casting (Serkis + Bowie) a dobře zahrané hlavní postavy od tria Jackman, Bale a Ciane. Pointa mi přišla překombinovaná a úplně zbytečně nereálná. Přesto je to o trochu lepší film, než v mnohém podobný The Illusionist.

Malá Miss Sunshine (2006)

Příjemný film. Road movie o takové trochu nenormální rodince.

Poslední skotský král (2006)

Mladý skotský doktor jede do Ugandy kde se skamarádí s místním novým diktátorem. Herecky obstojné, zbytek spíše podprůměr.

Babel (2006)

Záplava emocí, která mě ve výsledku nechala dosti chladným. Japonský příběh mi přišel zbytečný a navíc.

Královna (2006)

Pohádka o tom, jak šlechetný premiér Tony Blair zachránil království. Celý děj se odehrává těsně po smrti princezny Diany a točí se kolem královské rodiny. V průběhu celého filmu jsem se bavil myšlenkou, jak absurdní by to ztvárnění muselo přijít žijícím lidem, kteří tam vystupují. Hodnocení nakonec není tak špatné, jak by z textu se mohlo zdát. Je to prostě pohádka, co taky jiného když tam jsou královny a draci :).

Faunův labyrint (2006)

Podařená atmosférická věc. Míchá se pohádkový svět a druhá světová válka. Občas se mohlo zdát, že obě půlky k sobě hůře pasují, ale na konci jsem měl opravdu dobrý pocit. + Výtečná hudba.

Opilý anděl (1948)

Vcelku nepůsobivý film od mého oblíbeného režiséra. Zajímavé bylo hlavně vidět mladého Toshirô Mifune. Viděl jsem tu 98min verzi a 150 min director's cut si nedokážu moc představit. I v kratší verzi se to dost táhne.

Cesta domů (1999)

Neuvěřitelně jednoduchý a krásný příběh. Opravdu mám radši romantiku po asijsku. Bez jediného doteku či polibku a přesto o tolik silnější.