Králové ro(c)ku (2006)

Jack Black a Kyle Gass v pseudo-historii vzniku jejich kapely Tenacious D. Z počátku vtipné, pak trapné a ke konci už téměř nekoukatelné. Ani muzika co hrajou mi nesedí.

Rocky Balboa (2006)

Velice slušný comeback a zároveň rozlučka s postavou Rockyho. Sly ve svých 60+ letech nezklamal. Těším se jak dopadne novej Rambo.

Muž roku (2006)

Na Man of the Year jsem se podíval hlavně kvůli Robinu Williamsovi. Ten v podstatě nezklamal a dokázal pěkně odehrát roli komika, který si vtipně razí cestu prezidentskou kampaní. Ale to bylo vše, co ve filmu za něco stálo, zbytek e spíš technofóbická a antipolitická agitka, která nudí.

Životy těch druhých (2006)

Když mají stěny uši---- a nejistota svírá---- vyvěšeným telefonem zazní tichý smích--- nikdo nic netuší--- dalekohled z okna zírá--- přes ulici v temný cimře sedí jeden z nich ... - text "Znouzectnost"

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Novější Miyazakiho filmy mám moc rád, ale tohle bylo zklamání. Příběh je strašně moc „evropský“ a to nejen pozadím příběhu. Navíc stojí na nějakém seriálu, takže postavy jsou dané a moc se nepředstavují ani nevyvíjí. Nejhorší jsou ale absurdně přehnané akční scény, ty mě zkazili dojem nejvíce. Takže nakonec jen průměrný film, místo očekávaného výborného.

Anatomie vraždy (1959)

Film, který mě bavil svým průběhem, ale zhnusil vyzněním. Soudní dramata mě jinak dost baví, ale tentokrát byl případ opravdu debilní. Dojem z filmu zachraňuje můj oblíbený James Stewart.

Zná ji jako svý boty (2005)

Z počátku jsem byl příjemně překvapen. Děj rychle ubíhal. Cameron Diaz byla skvěle nesnesitelná. Druhá půlka ale jako by patřila k jinému filmu. Vše se v dobré obrátilo tak neskutečné ohraným způsobem, který vcelku originální první půli úplně smazal.

Norimberský proces (1961)

Soudní drama z procesů po druhé světové. Řeší se zodpovědnost 4ech soudců za jejich činy. A pak potažmo celého Německa a vlastně světa za Hitlerovské Německo. Je to evidentní film vítězné strany. Ale i tak padlo hodně užitečných argumentů, které pomohou divákovi si udělat obrázek o té době. Délka 3 hodiny je sice smrtící, ale je to film, který za shlédnutí stojí.

Happy Feet (2006)

Slušný animák. Asi tak 2x tak lepší než hypované Cars. Děj je sice v podstatě standartní, poučný a tak vůbec. Ale v některých momentech jsem měl pocit, že už přesahuje z dětského filmu dál.

Marie Antoinetta (2006)

Netradičně pojatý historický film. Spíše z pohledu jedné ženy, než čehokoli jiného. Doprovod moderní hudby byl fajn. A mohlo ho být klidně i více, na úkor klasické hudby, která tam přeci jen také byla.