Všichni jsou v pohodě (2009)

Tématem i obsahem v podstatě obyčejný film s obyčejnými lidmi, ale i přesto, nebo právě proto má svoje kouzlo v té upřímnosti, lidskosti a uvěřitelnosti. Až v závěru jsem se rozhodl přiklonit ke 4 hvězdám, protože to bylo opravdu dojemné a zároveň uspokojivé

Just Before I Go (2014)

Zvláštní mix komedie a drama, u kterého mě překvapil hlavně "Stifler", kdy hraje dost netradičně vážnou roli a naprosto uvěřitelně. Děj, ač nabízí pár vtipných scén, má v sobě hlubší myšlenku o tom, jak jsou lidé rozdílný a podává to příjemnou a nenásilnou formou za doprovodu dobré hudby

Gladiátor (2000)

Takhle si představuji opravdový velkofilm se vším všudy. Výborný příběh doplněný dokonalou hudbou mě pohltil a i přes délku extended verze jsem nezaznamenal jedinou nudnější pasáž. Závěr byl opravdu epický a dost emotivní.

Zpívej (2016)

Příjemný animák nijak nevybočující z půměru. Nenudil jsem se, ale příběh je celkem jednoduchý a zpracování půměrné. V tak velké konkurenci, jaká je u animováků posledních let, si nezaslouží plné 4 hvězdy.

Let číslo 93 (2006)

Postupně gradující příběh dle skutečných událostí mě dokázal hlavně v závěru dost vtáhnout do děje a vše bylo velmi realisticky a autenticky zpracované. Beru to spíše ale jako věrohodné zpracování reálné události než běžný film a to hlavně proto, že tu nejsou žádné hlavní postavy, na které by se film od začátku zaměřoval.

Vyvolený (2000)

Výborný thriller, ani ne tak napínavý, jako spíš mysteriózní, chvílemi až mrazivý, s pohlcující atmosférou a velmi dobrým hudebním doprovodem. Děj je velmi zajímavý už od samého začátku a postupně se rozvíjí v celkem překvapivý závěr. Hereckým výkonům není, dle očekávání, co vytknout.

Proč právě on? (2016)

Trochu zklamání. Jednak to mohlo být kratší a taky většina situací je po americku dotažená do absurdna. Myslím, že francouzi by si s podobným tématem poradili lépe. U pár situací jsem se ale docela zasmál. James Franco jako vždy výborný a pobavil mě i Keegan jako sluha Gustav.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Vizuálně krásný animák, ve kterém je na můj vkus trochu moc zpívání, ale výsledný dojem to naštěstí nekazí. Stejně tak nejsem fanda mystiky, duchovna apod. ale k pohádce jako je tahle to celkem sedělo a ve výsledku jde o další povedený počin z dílny Disneyho.

Don't Think Twice (2016)

I přes sympatické herecké obsazení v čele s Keegan-Michaelem, jehož skeče mám rád, jsem se moc nebavil, chvílemi až nudil. Možná je to jen můj problém, ale styl humoru mi tu opravdu vůbec neseděl.