Hunger Games (2012)

Po všem tom očekávání i neočekáváni i veliké skepsi musím konstatovat, že jsem to čekal mnohem horší. Námět je to docela zajímavý a tak, asi hlavně díky tomu, že jsem nečetl knihu, mi ta delší stopáž ani nevadila, protože nezávisle na úrovni obsahu jsem byl docela zvědavý, kam se to celé vyvine. Jennifer je docela sympaťačka, takže jí má člověk chuť i fandit. Škoda jen, že tvůrci nedali větší prostor, abychom se mohli do její postavy vcítit a jejího charakteru (a to se netýká jenom její postavy) se dotkli jen povrchně. Holt se pánům producentům zdálo vhodnější nafouknout stopáž scénami o milostném trojúhelníku, který nadržené teenagery jistě zaujme víc (což je podle odezvy očividně pravda).I tak se ale tenhle milostný příběh drží ještě relativně na uzdě. První polovina, která je spíše konverzační je vcelku povedená. Povrchní, nabubřelé město Kapitol kontra 24 mladých tváří, které jdou zemřít pro tleskající dav, který je neustále sleduje a hodnotí, aby mohli získat ty nejlepší sponzory. Vykreslení Kapitolu skvělé, musím uznat, že jsem se těšil až se dění přesune do arény. Velký omyl. Postavy se chovají dost stupidně, nehledě na to, že se půlka povraždí hned na začátku.Nejvíc mě ale dostalo, že to velkolepé shánění sponzorů, o kterém se točila celá první polovina filmu, vyvrcholila posláním dvou balíčků, takže vše, co jsme viděli bylo vlastně k ničemu. Hlavně za dění v Kapitolu, které jsem si jako solidní a delší předehru užíval ještě 3 hvězdy. |55 %|

Sedmý syn (2014)

Další z těch klasických filmů, po kterém neštěkne za deset let ani pes. Smutná pravda je, že takovýhle filmů se dnes natáčí tak 80 %. Celý příběh vlastně stál na Jeffu Bridgesovi a Julianne Moore, které role čarodějnice Melkinové opravdu skvěle sedla. Ben Barnes, kdyby místo něj tvůrci nadabovali prkno, dopadlo by to stejně. Víc emocí ze sebe Ben vyždímat nedokázal. Je zarážející, že hercům stačí jenom velký oči a hezká tvářička a pak už jen vítejte v Hollywoodu! Ohledně samotného filmu atmosféra celkem slušná, nadpřirozené postavy se zajímavými charaktery, ale rozhodně se jim mohlo dát víc prostoru. Scénář připomíná ementál, kdy jedna nedotáhlá věc střídá další. Drží se čistě jen toho ohraného mustru o souboji dobra a zla, který ta svině láska vždycky nějak zkomplikuje, originalita se asi už v dnešní době moc nenosí. Alespoň akční scény a triky ujdou a tak to docela dobře odsýpá. |45%|

Insidious 3: Počátek (2015)

Všechny zajímavé myšlenky nastolené v Chapter 1 a skvěle rozvinuté v Chapter 2 se tady využívají jen minimálně, až se kouzlo Insidious skoro vytrácí. Chapter 3 je prostě moc velká sázka na jistotu, která sice svým solidním hororovým vizuálem neurazí (lekaček je tu požehnaně), ale nic originálního nepřidá. |60 %|

Griffinovi (1999) (seriál)

Family Guy, tak to je přesně můj humor. Upřímně oproti tomuhle nářezu se Simpsoni jeví pro mě dost nudně. Jasně, nejsou tady promyšlený příběhy a zápletky jako v klasických Simpsonech. . Tento seriál si ale klade za cíl úplně jiný úkol. Griffinovi jsou jako zrcadlo. Zrcadlo stupidity dnešní společnosti. Tady je ta bezedná studnice vtipů, která dělá tento seriál tak neodolatelným. Právě v tomto zrcadle, ale každý z nás může vyčíst více než humor, nýbrž i morální poučení, které by mohlo někomu možná chybět. Poučení, které se odhalí jen těm, kdo se umí správně podívat. |100%|

Borgman (2013)

Těšil jsem se, že si nad tímhle filmem trochu zapřemýšlím. Člověk musí být asi trochu sjetej, protože já jsem z toho nedokázal vytěžit víc než pointu přišel jsem, vyvraždil jsem, odešel jsem. Autorův filozofický podtext mi jaksi utekl. Hlavou mi celý film tak neběhalo nic jiného než velké WTF? Alespoň výkony herců byly solidní, když pominu scény, kdy "hrát" znamenalo dívat se filozoficky do prázdna. |15%|

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Další z filmů třídy Slátanina, které jsou bohužel poslední dobou dost v kurzu. Johnny Depp se snažil celé to veledílo zachránit až z toho začal dost přehrávat. No, vlastně si nepamatuju, že by mně Johnny Depp v nějakém filmu lezl takhle na nervy. Za pár povedených vtipů a jako vždy okouzlující Gwyneth Paltrow |35%|

Anděl Páně (2005)

Konečně povedená neotřelá česká pohádka odehrávající se v krásném prostředí majestátní Šumavy. Opravdu jsem se při tom dobře pobavil. Zvláště Ivan Trojan hýřil hláškami, takže se člověk i přes poměrně jednoduchý děj, ani na chvíli nenudil. Vznikla tak skvělá komedie s pohádkovým nádechem, kterou jsem zařadil do svého vánočního repertoáru a rád se na ní zase znovu podívám. Jediné, co mi vadilo, byly poněkud kýčovité scény odehrávající se „v oblacích“ (nerad bych to nazýval nebem). I tak rozhodně nejpovedenější pohádka po roce 2000. |75%|

Ospalá díra (1999)

Ano, Sleepy Hollow je sice krásně stylový film. Ostatně kdo lépe navodí „burtonovskou“ atmosféru než Tim Burton? Ale pokud celý film očešeme „jen“ na samotný příběh, zůstane nám jen béčková hollywoodská blbost, která moje filmové srdéčko bohužel nijak výrazně neoslovila. A ani přítomnost hereckého talentu Johnnyho Deppa, který byl jako vždy skvělý, špatný příběh prostě nezachrání. |60%|

Ďáblův advokát (1997)

Opravdu zajímavá myšlenka umístit ďábla do právnického prostředí. A musím říct, že se rozhodně setkala s úspěchem. Příběh je sice velice poutavý, ale zbytečně natahovaný, že je člověk z toho čekání na samotné finále až otrávený hádavými scénami mezi panem Lomaxem a jeho ženou. Samozřejmě pokud se na plátně objeví ďábelský Al Pacino je to o něčem jiném. Jeho výkon byl tak grandiózní, že se nebojím říci, že zastiňoval ostatní herce.Všichni herci ze sebe vydali maximum, ale Al Pacino byl prostě jiný level. Zajímavé dílo, které člověka nutí zamyslet se nad lidskou společností. |75%|

Prokletý ostrov (2010)

Shutter Island je příkladem krásné a čisté, dobře koukatelné filmařiny. Hudba vskutku skvěle napomohla vyzdvihnout tíživou atmosféru a divák si mohl skvěle vychutnat každičký moment. Herci krásně sedli do svých postav (zvláště DiCaprio předvedl skvělý výkon – pro něj velmi povedený rok). Jediné, co se dá Scorsesemu vytknout je, že děj byl docela dost předvídatelný. Ač jsem tušil, jak celé dějství dopadne, vůbec mi to nevadilo. Atmosféra na mě dopadla takovým způsobem, že jsem jen seděl s otevřenou pusou a nechal se unášet filmem dál a dál. Dlouho mi žádný film nepřiměl se takto cítit. Skvělý film, který si zaslouží další projekci, do které se rád v budoucnu ještě donutím. |90%|