Street Fighter: Legacy (2010)

Na oko pohledné, ale bez jakéhokoliv zamyšlení. Ostatně, přesně jako SF :-) 60%

Ztraceni (2004) (seriál)

Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s mnoha lidmi zde, že sledovat tento seriál pokud možno na jeden zátah, je to nejlepší, jak si jej pořádně užít. To se potom přistihnete někdy ve 3-4hodiny ráno, jak stále tupě zíráte na bednu a ono vás to ne a ne uspat. A až se za 3 dny po shlédnutí všech tří sérií zvednete z křesla a zjistíte, že jste dokonce zapomněli jít do školy nebo do práce, bude vám to tak nějak jedno...budete Ztraceni:-)95% "Oprava" po prvních dílech 5.!!! sezóny. Musím říct, že nyní zažívám velké zklamání. Jak jsem byl z Lost nadšený, nyní je tomu pravý opak. A zde je několik důvodů. Roztroušenost osob a míst, kde se pohybují...jsou v minulosti, budoucnosti, jedni na ostrově, druzí pryč z něj...chaos! Děj je díky tomu šíleně natáhlý a v podstatě se neději nic důležitého. A když ano, utne to nějaký "záblesk" a je po všem. Za další, oprašte mozkové buňky a hóódně vzpomínejte a pamatujte...vyskytnou se lidé nebo zmínka o nich, které jsme viděli ve 3. díle 2. série, například.:-) No a už vůbec nevíte, kdo co proč dělá! Prostě zmatek nad zmatek a Ztracení už nejsou jediní, kdo jsou ztraceni. Teď už jsem se ztratil i já! Myslím, že tomuto seriálu mělo už dávno odzvonit...:-( ... no a snižuji hodnocení z 5*. RE: Tak a je to tady. Pátá sezona je za náma a mně nezbývá nic jiného, než si pořádně zanadávat. :-) Už jen to, že musíme čekat 8 měsíců na další sérii, která už snad bude poslední. Jde o to, že stale je tu čekání na to, jak to se všemi dopadne. Co je to vlastně za ostrov, atd. atd. Otázek je mnoho, a zdá se, že opět nebylo na většinu odpovězeno, ikdyž spousta situací do sebe pěkně zapadá. Celkově se ale 5. řada povedla a to čekání zdá se bude utrpení :-(((( ===>>> 80% The Final Lost Bylo to úmorných 6 let! Cítil jsem se jako na houpačce, nahoru a dolů a zase nahoru a dolů a tak dále asi 16x, už si to nepamatuju přesně. Těch 40 minut týdně, co jsme spolu trávili, tedy někdy se to protáhlo i do rána a já usínal s pocitem, že se se všemi uvidím jindy, bylo k nevydržení. Pamatuji se také na menší pauzu, na které jsme se ani tak nedohodli, jako že si ji vybrala druhá strana...hmmm, to byly chmurné časy. Ale pak přišlo opět shledání. Tentokrát jsem ale počkal, až se v nás napětí nahromadí a my tak spolu mohli prožít nerušený a naprosto úžasný týden. A vůbec mi nevadilo, že jsem obětoval několik dní dovolené. Toto se opakovalo celkem 6x, 6 dlouhých let a nyní přišla chvíle, na kterou jsem čekal. To, co jsme spolu prožili mělo vyvrcholit něčím neobvyklím. Něčím, co bych si pamatoval až do smrti. A přesně tak se stalo...ikdyž jsem věděl, že jednou tato chvíle, kdy se spolu rozloučíme, příjde. Během té doby, co se spolu známe, přišly okamžiky, které hnuly mými pocity a nejinak tomu bylo i dnes, v poslední den našeho soužití. Tušil jsem, že to bude velké, již dříve jsem měl několikrát na krajíčku, ale to, co se událo v posledních chvílích, lze jen těžko popsat. Nával emocí byl tak silný, že se mi srdce několikrát rozbušilo a do očí se mi vlily potoky slz. Ano, takové bylo loučení, ikdyž né všechnu podstatu našeho vztahu a události v něm, jsem plně pochopil, a mnohé mi budou navždy jednou velkou neznámou. Závěrečná scéna mě v tomto jen utvrdila, a tak díky ní ve mně přetrvává zklamání a nejistota. Ale mnohé z nás dovedla ke zjištění, že člověk si má vážit všeho dobrého i seriálů...takže asi tak k LOST... ;-) Dám 5*, ale...!!!!! 80%

Bratři z donucení (2008)

Největší tragédie je, když se na jedné scéně ocitnou oba bratři najednou. To pak následuje jedna větší trapárna za druhou a já si začínal říkat, kolik že je těm "-átníkům" let. Příběh je teda taky uplně mimo rozumné myšlení a po 104 minutách jsem nevěříl vlastním očím, že něco podobného dosáhne 62-ti procent! 25%

Survival of the Dead (2009)

Průměrná zombie rubačka, nad kterou se rozum pozastaví. Logika jde stranou, protože pokud někdo sejme zombies do hlavy ze 20-ti metrů a pak se následně netrefí ze dvou, to už je fakt zvláštní. Survival of the Dead je bez nápadu, bez něčeho inovativního, místy je to pěkná nuda a komediální prvky moc nefungovaly. Ale úplná bída to nebyla... 45%

Maraton lásky (2007)

Co mě na tomto maratonu nejvíc chytlo, byl příběh a ono téma jít nad své možnosti. Simon Pegg nepatří mezi mé oblíbence, hlavně díky specifickému smyslu pro humor, ale zde mi za asistence dalších spoluběžících nevadil. Zasmál jsem se tak dvakrát, ukápl nějakou tu romantickou slzu, ale to je na komedii a vyšší hodnocení málo. 55%

Tanec ohnivých draků (2010)

Skvělý soundtrack, který věrně využívá všech bedniček sestavy domácího kina a několik zajímavýc, technicky zdařilých efektů během akčních pasáží a tzv. freeze mode jsou hlavními lákadly této Hong Kongské kriminálky. Bohužel, příběh je místy čitelný a neucelený. 67%

Alenka v říši divů (2010)

Dostalo se mi přesně toho, co jsem čekal. Pohádkový svět Wonderlandu s okouzlující Miou Wasikowskou a s o trochu méně střeštěným Johnny Deppem, než jsme zvyklí, v doprovodu skvělé hudby. Tim Burton se však drží trochu zkrátka a nejde v temnosti příběhu tak daleko, jako např. Guillermo del Toro ve Faunově Labyrintu. Což je celkem logické, vzhledem k tomu, že se jedná o námět blízký menšímu publiku. Žádné zbytečné zdlouhavé vyčkávání, prostě spadnout do nory a nechat se bavit. I proto sem si putování Alenky s jejími povedenými kamarády užil. 75%

Tsunami (2009)

Ani bych se nedivil, kdyby polovina z korejských herců přišla o své hlasivky. Ano, i Haeundae je prošpikovaný emocemi nebo si na ně alespoň hraje. Především v první půli, kdy poznáváme hlavní hrdiny a nějakým způsobem se s nimi snažíme sžít. Sice horko těžko, protože výprava je fakt strašná, ale aspoň víte, kdo je kdo. Pro fanouška katastrofických filmů se tak stává zajímavá teprve druhá polovina filmu, kdy udeří ona obávaná vlna tsunami. Efekty jsou ucházející, ikdyž se nevyhly některým nešvarům, nedodělkům. 45%

Iron Man 2 (2010)

Hned ze začátku shrnu své hodnocení a zdělím všem, že celkový dojem z prvního dílu zůstal nepřekonán a "dvojka" je tedy pro mě krapet horší. Ikdyž horší asi nebude to správné slovo, protože co do technické stránky jsou si oba díly rovny. Avšak provedení akce se mi zde zdálo lehce amatérské, částečně na tom nese vinu divoká kamera a pocit, že sleduji jen míhající se světelnou kouli. Originál je originál, Iron Man 2 jej v mnohém kopíruje, ale některé věci přidává spíše ke škodě. 68%

Chůva v akci (2010)

Je mi velice líto, že musím dát takové hodnocení filmu, kde hraje zrovna jeden z mých oblíbenců. Všechno bylo okaté, jak souboje a hlavně ty létající, tak i scénář, který je opravdu až moc jednoduchý a nezábavný. Piškoti byli také nevýrazní a Amber Valletta mi přišla jako slepice. Pro fanoušky Jackieho jistě zklamání! Fuj! 20%