RocknRolla (2008)

...a nechybělo málo a šel bych ještě níž. Jelikož řežisérem není nikdo jiný, než Podfu(c)kář Guy Ritchie, čekal jsem pořádnou zápletku, pár mrtvých špinavých grázlů a nějakou tu zábavu. Dostalo se mi všeho tak napůl. Příběh je sice trochu tajemný, ale žádné procvičení mozkových závitů nečekejte. Gauneři? Ano, ti tu jsou, ale chybí jim jisté charisma, takže jsou vám vcelku ukradení. A čemu bych se zasmál? Jo, při honičce s duem nesmrtelných sovětů jsem se usmál. Takže co? Slabší průměr, bohužel... :-( Zajímavosti: Jistě vás zajímá jméno obrazu, který se Karlu Rodenovi tak líbil. Jenže on žádné jméno nemá, byl prázdný. / Golfovou partičku vyhrál Ludacris...všechny uzpíval k nudě, pak už to měl jednoduché :-) 45%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Je dobré, znát historii. Většina by ovšem tuhle část raději zapomněla. Především ti, kterých se nějakým způsobem dotkla blíž. Právě tento případ je o Chlapci v pruhovaném pyžamu. Pohled na věc očima osmiletého chlapce je v lecčem podobný tomu mému. Moc o tom nevím, jen jsem slyšel, viděl, četl. Narozdíl od něj však nezažil... Ale na druhou stranu, přátelství číhá na každém kroku... 80%

Gran Torino (2008)

V 80-ti letech takový výkon? Teda, smekám klobouk. Bručoun, sedící a popíjející pivko na verandě, kterého nikdo v sousedství nemá zrovna v lásce. Jenže on sám taky není nejláskyplnější. Je tak zatvrzelý, že nenávidí i sám sebe. A snad by tak i "odešel", nebýt Gran Torina, káry z roku 72, díky níž pozná lidi, které celý život nenáviděl. Ba co dokonce, stanou se přáteli. Ve stručnosti dost obsáhlý příběh na ožehavé téma rasismu a nalezení bližšího vstahu k menšinové skupině lidí. Dokonce jsem se i zasmál, no a ten závěr...bravo! Zajímavosti: 17 hmongů bylo v domě při návštěvě Walta (C. E.) / Mrazák, který Clint táhl do schodů, vážil 175 kg / Slovo Rákosníci, jak přezdíval asiaty, je odvozeno od rákosu, ve kterém se malí korejci nepozorovaně pohybovali. :-) 80%

Equilibrium (2002)

Jak jen začít s hodnocením filmu, ve kterém mě absolutně dojala scéna se psíkem? Nabízí se srovnání s Matrixem...a musím říct, že tento souboj je minimálně vyrovnaný. Alespoň pro mne. A jelikož zdejší myšlenka, objevování lidského dobra, se mi hodně zamlouvala, asi bych se přiklonil k equilibristickým kouskům Christiana Balea. Teď by se mi hodila lahvička Prozia, abych utlumil to nadšení :-) Zajímavosti: Pejska, kterého zachránil Ch. Bale, si už nechal. Dal mu jméno Boot. / Někteří protagonisté zahráli své role tak dobře, že se uchytili i v seriálech. Například W. Fichtner a především D. Purcell v seriálu Prison Break. :-) 85%

Kurýr 3 (2008)

Tak já dám míň, než jsem čekal. Pro mě je to zklamání, jakože Stathama mám rád. Jenomže břišní svaly nejsou všechno :-) Akce je neslaná nemastná, ale kdybych si měl vybrat, tak bych poslal na Franka další bandu hromotluků. Honičky v autě za moc nestály, ale zato víme, kde se dobře najíst :-) Transportér je o napětí, o strachu o "zavazadlo", o nevšedním akčím hrdinovi. To mi ve Trojce chybělo! Zajímavosti: Všimli jste si, že R. Knepper(T-Bag) ze seriálu Prison Break měl obě ruce? Skvělá práce transplantační chirurgie. / Při jízdě mezi kamiony měl Statham pěkně nahnáno. :-) 40%

Po přečtení spalte (2008)

Sakra, to ale bylo sraček! :-) Zdánlivě vážné situace v konečném důsledku vyústí v poměrně vtipnou a hlavně slušnou pointu. Poslední věty úsměv na tváři rozzáří :-) Jakože filmy bratří Coenových mi moc nesedí, tento, především díky skvělým hercům nezatratím. No a jako většina tady kolem, pochválit musím B. Pitta, jeho role byla perfektní. Zajímavosti: G. Clooney rozsekal svoje křeslo ještě dříve, než jej stihl někdo vyzkoušet. / B. Pitt poslouchal ve sluchátkách J. Blunta. a J. Timberlakea. / Ve sběrnách papíru ubylo časopisů a novin...lidé je po přečtení pálí. :-) 75%

Cesta do středu Země (2008)

Vcelku průměrný dobrodružný film s "mumiákem" v hlavní roli. Je jasné, že tady se toho nedalo moc vymyslet, story je striktně dané předlohou a tak nemůžeme čekat zázraky. Především jde o vizuální stvárnění a čirou dobrodružnou akci. Až na pár slabších triků jde všechno podle plánu a nenáročný divák si to jistě užije. Ti ostatní budou asi čekat víc...stejně jako já :-) Jinak stojí za úvahu, navštívit IMAX. Zajímavosti: Zabití jediného žijícího dinosaura stálo producenty pěkný ranec peněz. / Modře svítící ptáčky lze objednat na adrese www.bluebird.cz :-) 50%

Milionář z chatrče (2008)

...a závěrečné titulky jsem si jenom užíval! Napětí, akce, láska, špetka vtipu. Tolik stručný popis jinak "skoro" dokonalého díla, které staví na šťastných i nešťastných příhodách chlapcova mladí, díky kterým možná nakonec získá svou životní lásku...a nemalou sumu peněz:-) Ty jsou ovšem až na prvním místě. Teda na druhém místě :-) Milionář z chatrče je výjimečný. Výjimečný dětskými rolemi, svou unikátní hudbou, poutavým příběhem a mnoho dalšího... skvělé dílo! Zajímavosti: Klobouk dolů za ten skok do septiku. Jeho obsah byl opravdu pravý. / 100 rupií=44,791Kč / Vladimír Čech se mi jako "milionář" líbil víc. :-) 80%

Jezero smrti (2008)

Jo, teda! Já bych ty spratky... A to si budete říkat po celou dobu filmu. Především "hlavní aktér" vás bude pěkně sr... Jinak to vyjádřit ani nejde, ale to uvidíte sami. Romantický pobyt u jezera se změní ve slušnou honičku kočky na myš. Teda několik kocourů na dvě myšky. Slušný závěr je Ementálem mezi všemi sýry :-) Záměrně nic nepopisuji, to se musí vidět. Zajímavosti: Parchanti jedni! / V popelnici to opravdu smrdělo, i proto bylo natáčení na týden pozastaveno... :-) 75%

L. A. - Přísně tajné (1997)

I přes vysoké hodnocení, to mé absolutní nebude. Kriminálky zrovna nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale i tak se najde pár podařených kousků. L.A. mezi ně jistě taky patří, ale něco mi k dokonalosti chybělo. Ten pocit zná asi každý, kdy nevíte, jak to popsat. Já jenom takto...zápletka byla sice dobrá, ale okoukaná a nedávala divákovi jiné možnosti nebo indicie. Dost dlouhé a já se místy nudil! Herce netřeba zmiňovat, tam je to jasné... Zajímavosti: Těžko byste v tomto filmu hledali někoho menšího, než je Danny DeVito. / Tolik hvězd se těžko platí. Proto všichni kývli na jednotnou taxu, 50 amerických dolarů.:-) Za ty prachy? Tak to dávám 75%