Ant-Man (2015)

Výborný, zábavný a tiež akčný film, ktorý rozširuje univerzum ale zároveň poznávame tajomstvá microsvetov. Paul Rudd zapadol do filmu super, Michael Douglas bol pre starého Hanka Pyma perfektná voľba a Evangeline Lilly ma veľmi zaujala. Pribeh je pútavý a má čím zaujať. Už teraz sa teším na Ant Mana v CA: CW. Stan Lee nemohol chýbať :D.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Tom Cruise sa opäť predviedol v plnej paráde. Pri vstupe do kina som nečakal nič a odchádzal som s nadšením. Film spĺňal všetky kritéria letného blackbusteru. Bol akčný, vtipný a kaskadérskych kúskov nebolo málo. Rebecca Ferguson bola sexy mrcha a Simon Pegg exceloval. Super film, ktorý vrelo odporúčam.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Tento seriál u mňa v sci-fi žánri neprekoná vážne nič. Kapitán Jean-Luc Picard a jeho posádka cestujú po vesmíre a chcú sa dostať tam, kam sa zatiaľ človek nedostal. Impozantný seriál, ktorý má perfektné obsadenie, veľmi dobrý vizuál na rok 1987 a slovenský dabing stojí za zmienku. Podľa môjho názoru Nová generácia prekonala všetky ostatné Star Treky vrátane toho s Kirkom. Chýba tu iba Spock, ktorý by tu zapadol, aj keď je nahradený poručíkom Data a konzultantkou Troi.

Rallye smrti 2 (2010)

Veľmi dobrý film, ale jednotka bola o niečo lepšia. Hlavný predstaviteľ mi zo začiatku pripadal nesympatický, ale v priebehu filmu som si ho obľúbil. Film je plný akcie, krvi, bitiek. Lauren Cohan zahrala sexi potvoru :D. Celkový dojem je veľmi dobrý, aj keď ten koniec mohol byť lepší. Danny Trejo super ako vždy.

Jurský park (1993)

Wow! Rok 1993 a dinosauri sú fakt uveriteľní aj bez počítačovej technologie CGI. Som šokovaný, že sú ako živí. Skláňam sa pred tvorcami, hlavne pred Spielbergom. Čo dodať, herci fajn, hudba výborná, uveriteľný príbeh. Jeden z najlepších filmov, ktoré som zatiaľ videl.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Film je senzačný, to áno. Benedict Cumberbatch? Úžasný. Výkon ostatných hercov, hlavne trojice Quinto, Pine a Urban je výborný. Čo mi však prekáža? Slabá kreativita a originalita scénaristov, ktorí si asi povedali, že skopírujú podstatné fakty z druhého Star Treku. Niektoré scény sú doslovne okopírované. Zápletka je podobná, neprekáža mi to, len som čakal niečo originálnejšie. J. J. Abrams bol už asi na inej strane galaxie pri Star Wars. Som zvedavý, čo nám pripraví Justin Lin.

Star Trek (2009)

Fascinujúci film. Je zaujímavé vidieť začiatok kariéry mladého Jamesa T. Kirka a hlavne jeho riešenie testu "kobayashi maru". Film využíva dosť veľa faktov z pôvodnej série, ale keďže je to alternatívna realita, tak to vôbec neprekáža. Chémia medzi Kirkom, Spockom a Bonesom funguje dokonale ako v pôvodnej sérii, vizuál samozrejme poteší. Tomuto filmu nie je čo vytknúť. Možno iba výber nového herca Pavla Čechova, ktorý sa mi nepodobá ani trochu.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Totálna pecka :). Neskutočne som sa bavil, nenudil som sa ani jednu sekundu. Vizuál je zvládnutý perfektne, konečne sme sa dozvedeli niečo viac o postavách, ktoré nemali vlastný film. Dej fajn, Ultron bol dobrý záporák. Dvojičky prekvapili, hneď by som dal Scarlet Witch vlastný film. Radosť sa dívať. Humor nechýbal, typický Whedon :) *****

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Tak tento seriál neprekoná nič.. stará dobrá klasika a jeden z mála prípadov, kedy je slovenský dabing lepší ako originál. Vtipné, úsmevné a morbídne. Jediné mínus je že to mohlo mať viac častí.

Need for Speed (2014)

Podľa mňa dobre spracovaná filmová adaptácia legendárnej hry. Vskutku nádherné a vážne rýchle auta. Je tu dosť veľa epických momentov. Dominic Cooper zahral svoju rolu dokonale. Jediné, čo mi mierne prekáža, je dosť dlhá minutáž.