Rychle a zběsile 7 (2015)

Napínavý, akciou nabitý film s poriadnou dávkou humoru. Vizuál je zvládnutý perfektne, príbeh je fajn, aj keď The Rock Johnson si mohol zahrať viac. Rozlúčka s Walkerom vskutku dojímavá.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak podľa mňa slabšie ako všetky diely série. Vizuál je perfektný, ale po stránke príbehu je to úplne odveci. Čakal som veľkolepejšie finále. Fallen a Optimus mali nevybavené účty z dávnej minulosti a ich boj "zoči voči" sa uskutočnil až na konci filmu a trval až 2 minúty, ak nepreháňam. O kuchynskej scéne ani nehovorím..... chodiaca mikrovlnka :D :D

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Tak po excelentnej štvorke je to pád do priepasti. Nezáživné, zdĺhavé, nepochopiteľný koniec a úplne zbytočný film. Nad vodou to drží iba Spock so svojím logickým prístupom a tryskami na nohách. Okrem tohto je to najslabší diel.

Transformers: Zánik (2014)

Michael Bay a jeho gigantickí roboti. Ohľadom vizuálnej stránky je film prepracovaný do posledného detailu. Zmena hereckého obsadenia nevadí, ale chýba tu Shia LaBeouf. Záporáci dobrí, film je nabitý akciou, film má na diváka emocionálny dopad, hlavne keď sa Lockdown rozhodne likvidovať Autobotov na transformium (čiastočne úspešný). Dinoboti sú vskutku úžasní, ale autobot Drift mi príde protivný. Dobrý letný blackbuster s dobrou hudbou a perfektnou vizualizáciou.

Iron Man 3 (2013)

Čo k tomu dodať. Marvel opäť ukázal, že Iron Man je skvelý film. Tento film je diametrálne odlišný od jednotky a dvojky. Tony Stark prežíva po udalostiach v New Yorku nočné mory, je zaujímavé ho vidieť v zlom psychickom stave, ale na môj vkus to bolo trochu „ufňukané“. Čakal som viac akcie, ktorá sa dostavila prevažne v poslednej polhodine. Nie som sklamaný, ale ani nadšený.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Pre mňa najlepší Star Trek. Fascinujúci film nenápadne naznačujúci ľudskú hlúposť pri likvidovaní živočíšnych druhov. Filmy II, III a IV na seba súvisle nadväzujú, a myslím, že to tvorcovia urobili dobre. Zmena lodi a takpovediac aj žánru Star Treku prospela a z 23. storočia sa posádka vrátila do 21. storočia. Bolo zaujímavé vidieť posádku Hviezdnej flotily v uliciach San Francisca. Hláškujúci Spock bol perfektný, hnev Dr. Leonarda H. McCoya na „stredoveké“ metódy liečby bol impozantný. Síce by sa mal Star Trek odohrávať väčšinou vo vesmíre, ale je to príjemná zmena, ktorá pobaví.

Star Trek: Film (1979)

Nie som veľký fanúšik Star Treku, ale rozhodol som sa, že si pozriem tento film. Dve hodiny som čakal na akciu alebo na niečo prevratné, ale u tohto filmu som sa toho nedočkal. Len tak tak som nezaspal. Dej je priemerný, priveľa filozofovania a myslím, že minutáž pôvodného seriálu by úplne stačila (47 min.). O zmienku stojí iba geniálny Spock v podaní Leonarda Nimoya a hudba od Jerryho Goldsmitha.

Strážci Galaxie (2014)

Takýto skvelý film od Marvelu som ani nečakal. Super postavy, špičková vizualizácia, skvelý humor (hlavne jazvec Rocket) a taktiež Groot bol perfektný (Ja som Groot :D). Zoe Saldana opäť ukázala, že je výborná herečka. Chris Pratt je síce vychádzajúca hviezda, ale Star-Lorda stvárnil priam fantasticky. Drax v podaní Davea Bautistu je priam „maniak“. Tento film udalosťami perfektne nadväzuje na predchádzajúce Marvel filmy a taktiež na Avengers: Age of Ultron a už teraz sa neviem dočkať premiéry. Marvel, len tak ďalej! Aj keď pravda je, že Ronan a Malekith z Thora si sú až podozrivo podobní. *****