Můj soused Totoro (1988)

Krásná pohádka pro děti. Především roztomilá až dojemná. Z budoucích Miyazakiho děl však asi nejslabší. Absencí silnějších fantasy motivů se tento animák stává už jen pohádkou pro japonské dětičky. Jako pohádka pro děti do 12 let vynikající, dospělým však toho ( oproti pozdějším Miyazakiovým filmům) nemá co říct. Trošilinku ztráta času. 6/10

Tenkrát v Americe (1984)

Skoro čtyř hodinová stopáž mi teda dala zabrat - ale nudy se moc nenajde. Film aspirující na 5 hvězdiček, avšak co mě vadilo je jedna melodie až vtíravě moc se podobající hudbě z legendárního Godfathera, dále se mi nezdá, že 30ti leté období se dá na hercích zamaskovat a odfláknout pouze zešedivěním vlasů no a poslední věc, která mě rozladila jsou scénky vhozené do šedivých a betonových 60tých let - tedy trhání a opouštění kouzelné a pohlcující doby začátku 20. století. PS:Neměli jste také několik nejasností a nelogičností právě s třicetiletými časovými přechody? 8/10

Duna (1984)

Knihu jsem bohužel nečetl, počítačovou hru však hrál. Zvláštní druh sci-fi (a lá Lynch) vyjímečná svou atmosférou, mystičností a originálním zpracováním. Těžko asi zpracovat tento příběh, ale myslím si, že Lynch se toho na tu dobu zhostil dobře. Ať již se jedná o efekty nebo jeho zaměření se na filozoficko-mystickou část příběhu. Lynch je Lynch - je z filmu cítit každým coulem - a tak stejně tak nebude tento film "pojidatelný" pro každého. 7/10 Knihu jsem přečetl. Film opět viděl. Hodnocení stejné. Některé věci zpracovány výborně, některé slaběji. Příliš obsáhlé téma na jeden film. I tak zvládl Lynch dobře. Ještě dobře za Lynche. Sice se klasicky až zbytečně moc hrál s nerealitou, sny a vizemi, ale k dobru je, že i čtenář si najde nové věci a dostává častokrát náhled z jiné strany. Tedy nejde jen o obyčejné kopírování textu. Něco se povedlo více, něco méně. Tak jako vždy. Přičteme-li dobu vzniku. 7,5/10

Pro hrst dolarů (1964)

Tak se musím přiznat ke zklamání. Poté co člověk viděl Yojimbo (vznik o 3léta dříve) - s jeho atmosférou a zpracováním, tady musí být znuděn. Skoro se až nabízí srovnání např. Hitchcockova Psycha a jeho novodobé předělávky. Přibyly barvy a možná trošku akce, ale původní originalita a kvalita je fuč. Tímto výtvorem u mně teda S.Leone klesnul - ale stále se jedná o nadprůměrný western a Leone je hold Leone... 6/10

Vlákna (1984) (TV film)

Žádné pěkné pokoukaní teda, slabší jedinci si můžou odnést i několikadenní psychózu. Chvíle, kdy TO přijde je skutečně rázná a není problém se s postavama ztotožnit. Blink. Zasatví se vám srdce a víte, že váš život je v.... Film snad neopomíná na všechny důsledky co po takovéto katastrofě bude dít. Skvěle zpracované a silně působící. Chvilkma snad jen trochu nuda. 8/10

Cesta domů (1999)

Úžasný snímek- Zhang opět ukazuje hru barev a visuálně perfektní záběrů a scén. Příběh o lásce z ruralistického prostředí, jehož osobitost vás okouzlí. Částečně se blíží pohádce, možná až příliš sladký a idealistický, pro někoho až kýčový. Ale pokuď to bude podobný šálek kávy jako pro mně - tak věřte, že to bude jeden z těch nejsilnějších a nejlepších. Kam se hrabe Babička.... Silné, nádherné a slova beroucí. 9/10

Babel (2006)

Z Iňárritovy silné trojky mi Babel přijde bohužel nejslabší. Bez debat film k zamyšlní a drama jak hrom, ale z kina jsem s příjemným pocitem neodešel. Trošku zlouhavé a zfilmované prekérní situace byly na mně trošku moc. Kvalitní film, který však ke shlédnutí nedoporučuji. 7,5/10

Vyvolený (2000)

Tak takovédle filmy fakt nemusim. Po celou dobu - uměle vytvořené a nereálné scénky ( s činkou, dítě s pistolí.. - tomu se dá věřit?) - celý film tak prádný a holý. Ani hudba mi k daným scénám (ozvláště finální heroicko-komediální scéna) neseděla - nic dle mého mého gusta. No a ta pointa mi teda za sto minut nic nedění se fakt nestála. Vám jo? 5/10

Taxidermia (2006)

No tak na 100% nedoporučuji pro slabé žaludky. Uchylné, bláznivé avšak jistým smyslem i logické a úsměvné. Kdo si myslí, že po prostředním příběhu nemůže již horšího/lepšího přijít, tak je na omylu. Tento film s váma minimálně pořádně zamává. Za zmínku také stojí relativně krátká stopáž, do které se vešlo nápadů a originality jako do třech jiných ("normálních") snímků. X/10

Cesta do zatracení (2002)

Tak nevim, ale ať už zápletka tak závěr na mě zapůsobil hrozně lacině. Z gangsterskéo materiálu se dá vytěžit daleko víc. A nemyslím, že bych viděl dostatečně silných scén či překvapivých zvratů na to, aby si tento film vystačil s 5 hrdiny a dialogy nepřesahující 15% stopáže. Ani Hanks mi nepřišel vsazen do této role jako příliš přesvědčivý, za zmínku stojí skvělý Newman a ještě lepší postava Jude Lawa. Zdejší vysoké ohodnocení si pak vysvětluju právě vděčným prostředím mafiánů, protože jeho filmové zpracování a tento příběh za mnoho nestál. 6,5/10