Horská hlídka (2004)

Skvělé zachycení skutečné události. Gradující příběh s překvapivým koncem. I když 7/10 by slušelo víc.

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

Neviděl jsem zatím žádný z dílů seriálu, ale tento film mi příjde docela slabý. Jelikož stojí a padá pouze na humorných scénkách, kterých jsem se bohužel moc nedočkal, tak může být vůbec rád za průmerné hodnocení. Nechápu jak může takovýto snímek u někoho dostat maximální ohodnocení......... 6/10

Howlův kráčející hrad (2004)

Úžasný začátek, japonská verneovka plná neskutečných barev. Postupně se nám k tomu přidávají kouzla a společně s postavami u kterých nikdy nevíme jsou-li skutečně zlé ( není to typická pohádková černobílost) zde máme typického Miazakiho. Začátek filmu vypadá na jasných 5 hvěziček a také na to, že předčí i Cestu do fantazie, ale nakonec taková ta mrazivá tajemnost a magičnost upadá (podobně jako ve Flying castle). Jen mě tak napadlo - být tak tento film s českým dabinngem - jak silně asi musí zapůsobit na dítě - musí v něm pak zůstat neskutečně silné vzpomínky... Je to nádherný a okouzlující film. 9/10

Fantomas (1964)

Film oscilující mezi 2mi a 3mi hvězdičkami. Luis de Funés, který své filmy většinou udržuje v nadprůměrných výšinách, tentokrát nepředvádí ze svých hereckých schopností nic extra. Navíc jsem se druhou polovinu filmu spíše nudil - rozdíl mezi originální, tajemnou a inteligentní krimi a poté akční honičkou v druhé části je obrovský. Tři hvězdičky spíše za legendární filmovou postavu Fantomase a za úctu a respekt k de Funés. 6,5/10

Mustang (2001)

Tak tento Barabášův film mě oslovil skoro nejvíc. Především kvůli neuvěřitelné malebnosti a kráse, kterou zachycuje. Příroda a život v něm plynoucí je jednoduše kouzelný a díky tomuto dokumentu se vám podaří se zasnít a přenést se do této přežívající nezkažené civilizace. Lahůdka...........9/10

Anděl Páně (2005)

3 z 5. Ani víc ani míň. Lehce zapomenutelná a průměrná pohádka, ketrou zachraňuje jen vtipný a jako vždy vynikající Ivan Trojan. Jen si představte tento film bez jeho postavy - co by zbylo? Stálo by to snad za ty 2 z 5. A kdo ví...6/10

Tajuplné Mamberamo (2000)

Musím dát pouze 3 hvězdičky. Všechny Barabášovi dokumenty jsou skvělé,ale čím jich vidím víc, tím mi přijde, že jsou na hodně podobné brdo. Bavím se u nich stále méně a už mě toho ani moc nepřekvapí. Myslím si prostě, že kdyby byl toto 1. Barabášův dokument co jsem shlédl, byly by to hvězdičky 4. 7/10

Slavíci v kleci (2004)

Film jsem viděl podruhé a o pět jsem se skvěle bavil. Velice poetický film při kterém vám nejspíše i několikrát naběhne husí kůže či přeběhne mráz po zádech (hlavně při pěveckých výstupech). Krásně vybarvené postavičky jako malý Pepino či zrzavý výrostek zároveň přikládají kapku humoru. Pohodový film, ketrý se drápe po 5 hvězdičkách, avšak mě se zdál sem tam až příliš přeslazený a zpěv slavíků až příliš perfektní a dojímavý. 8/10

Sedm (1995)

Težko pochopit,že pro většinu lidí je tento film fakt bomba. Jen díky malému množství nesmyslností a tejemnému zázemím vyčnívá mezi typické americké policejní trhillery. Opět tak omšelá dvojice hlavních hrdinů - mladý tvrdohlavý a drzý hezoun a zkušený rezervovaný a suchý sympaťák.Originální to policejní dvojice. Nováček Pitt je odmítán, ale pak se do toho samozřejmě dají bok po boku dohromady. Kdo by to byl čekal. Prostě další americký Hollywood. Jediné příjemné překvapení bylo nečekané zakončení s bedýnkou v poušti. Ale zase - koho jen překvapilo, že Pitt skutečně vystřelil? 7/10

Ačkoliv si člověk v kině přijde častokrát až příliš šokovaný a morálně nechce přistoupit na Cohenovy fóry a skeče, tak teprve s odstupem času mu dojde hutnost a kvalita humorných scének. Odhoďte všechny své zásady a morální zábrany a budete se skvěle bavit. Určitě by mi nevadilo tento film shlédnout za týden znovu. Film má samozřejmě i prázdné chvilky, ale svojí originalitou vyčnívá mezi americkými díly. 8/10