Desperado (1995)

Prostě pecka. Některé scény - především v počátku (bar, ulice..) prostě dokonalé a legendární na úrovni Pulp fiction. 8,5/10

Dobré srdce (2009)

Líbivý snímek s kvalitnou především v hořce komediálních prvcích v první polovině filmu. Věc, na kterou vím, že se za rok za dva jsem ochoten podívat ještě jednou. Barové dialogy jsou tím nejlepším z filmu. 7,5/10

Tři pohřby (2005)

Myslím si, že podceněný film. Nebo mě alespoň zcela chytil a strhnul. Krásné prostředí. Zároveň změna a mix scén, kdy se člověkovi pouštní příroda jen tak neomrzí. Poutavý příběh s atmosférou. 8,5/10

Ponorka (1981)

Jelikož se mi dostala do ruky nezkrácená verze (skoro 300 minut), přišli mi některé scény přebytečné a prázdné. I přesto musím uznat, že film strhnul mojí pozornost. První slabší a monotónní půlka graduje a graduje a člověk těžko odtrhává oči. Jednosměrný pohled (chybí reakce a pohled druhé strany) na situaci v uzavřené rouře. Velké filmové umění. 8,5/10

Iluzionista (2010)

na mě příliš poetické a nezáživné. Chce to být silně naladěn a nebýt překvapen. Animace skvělá. 6,5/10

Zlo mezi námi (2003)

Film a děj skutečně strhující. Už podle mého je menší síla jeho sdělení a také trošku přílišná předvídavost průběhu. I přesto hodnotím absolutně kladně a potvrzuji shlédnutí jedním dechem. 9/10

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Velice naprůměrná gangsterka. Skvělá atmosféra a pěkná psychologická rovina z policejního a oaobního života. Parádní zpracování s neustávajícím spádem a jemným vrcholením dramat doprovázeno dobrou muzikou. 8,5/10

The Doors - When You're Strange (2009)

Skutečně nic světaborného. Nadprůměrný televizní dokument. Ale zas to jsou ti naši milovaní Doors. Ne. Nepoddám se tomu, že jsem se bavil. Jít do kina a být zklamán. 7/10

Hranice ovládání (2009)

Nevidim důvod pro ty přehnané reakce. Musel jsem se přesvědčit a dobře jsem udělal. Krásný film plný božích scén. Sice taková šifrovačka u které nedoporučuji čekat něco víc od konce. Jsem ale vyznavač hesla, že i cesta může být cíl a tak jsem byl velice spokojen. Umělecký a procítěný snímek. 8/10

Tři zločinci ve skryté pevnosti (1958)

Nechápu poznámky, že film nemá tolik akce. Naopak jeden z nejakčnějších (nemyšleno bojové scény) a nejdějovější Kurosawův snímek. Ideální pro všechny začínající Kurosawáky. Dobrodružný s množstvím akce, spádem a ohromným množstvím dějovosti. Myslím, že toto by zvládli zpracovat i klasičtí mainstreamový až konzumní diváci. Podoba se Star Wars stejně jako oba dva hlavní šoumeni pšouci je vtipná. Příjemné překvapení. 9/10