Red (2010)

Chvílemi lehce naprůměrný usa akčňák. Ale blíže a blíže ke konci klasicky nudný shit. Komedie? Haha. Koho to ještě baví? Neviděli jsme toto na 101 způsobů? děkuji nechci.. 6,5/10

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Napětí slušné, koukat se na to dá, klasických spousty hollywoodských omylů a nelogičností, někdy poměrně špatná trikovot a počítačová animace. Souběžně s hlavním příběhem jde několik vedlejších životních osudů a cest. Ne moc příjemně na mě působil až příliš akční a trhaný střih. Hezký (snad pravdivý) pohled do zázemí pobytu na lodi. Hlavním cílem bylo napětí a to se daří udržet a vyvolat poměrně úspěšně. 8/10

Machete (2010)

Teda ač mám podobný styl a srandu rád, tento scénář mě chilkama už dosti rozčiloval a nebavil. Jak od 16-ti letho vyšinutého army chlapce. Ač je film krátký, i tak mě chílemi dost nudil, v závěru určitě. Ale stále pěkný naprůměr. 7/10

3 sezóny v pekle (2009)

Velice snadno bych si nechal bych si nechal ujít a lituji, že se tak nestalo. Ztráta času, nicnedávající snímek. 6,5/10

127 hodin (2010)

Bohužel. :( Film toho nemá příliš moc co nabídnout. Krátká zápletka a pak kalustrofobní jednotvárné prostředí s jasným koncem. Proč 5 hvězd? Oživení sny a představami film drží nad vodou. Závěr kvalitní a skvěle na hranici slaďáku. 8,5/10

Romeo a Julie (1968)

Moc hezké, skvělé verše, skvělé obsazení a není to nuda - má to spád. Krásná zamilovaná scéna v zahradě. 8,5/10

Sociální síť (2010)

V čem je tento filmtedy výjimečný nevím. Koukat se dá, za 4 hvězdy snad, ale doporučovat horem pádem určiě ne. 7/10

Billy Elliot (2000)

Za 3. Ano, spíše podhodnocené, ale skutečně jsem nebyl okouzlen. Pro mě naivní a víceméně prázdný příběh. Vše nalinkováno a tak od začátku čekám z povinnosti na konec. 6,5/10

Hanebný pancharti (2009)

Ač se mi westernové vložky a styl jak to můj milovaný tarantino umí v této skoro reálné atmosféře a podmínkách WWII příliš nehodil a nesedl a celkově originalita tak klasická pro QT jakoby zde byla navíc, i přesto nemohu oděpřít totální napětí především ve scéně ve sklepě a pak samozřejmě v kině. tarantino si s námi opět hraje a opět si nás vodí, avšak skvěle a já se rád tímto mistrem nechávám... Navíc Christoph Waltz byl prostě dokonalej. 8,5/10

Černá labuť (2010)

Tak zde zase říkám, nadhodnocený film. Mnoho dramatičnosti, až příliš. Tím se vymyká. Především první dvě nudnější třetiny oplývají několikanásobným až umělým dramatičnosti (hudba, střih, baf!) jak z béčkového horroru. Konec je strhující a kdo atmosféře podlehne, tak si to skvěle užije. Mě se to podařilo a závěr jsem si skvěle užil. Ale až ten závěr... a btw - podobný motiv už je v legendárním Klubu rváčů dávno za námi... 8,5/10