Rány (2019)

To byla tak krásně budovaná atmosféra a na konci vše prostě nechané být, bez jediného slova vysvětlení, bez jakékoli pointy, jakéhokoli závěru. Když přestanete film sledovat v půlce, bude to úplně stejné jako na konci. Tam se dělo tolik nelogičností, že si to nějaký závěr zasloužilo, který by to celé poskládal do sebe. Takhle mi přijde, že ani tvůrci nevěděli, čeho chtějí dosáhnout.

Jaula (2022)

Chybělo tomu trošku víc nějakých dovysvětlivek, ale jinak to nebylo tak špatné. Zajímavé zvarty, nečekaná vyústění i ne úplně otřepané nápady by se tam našly, i když smaozřejmě vrchol žánru to zrovna není.

Trol (2022)

Stokrát opakovaný příběh o Godzille, tentokrát jen našroubovaný na norské báje a pověsti. Režisér je asi milovník helikoptér, protože ta měla ve filmu víc prostoru než samotný trol. A to se jim trol vizuálně dost povedl. Aspoň to proti všem americkým bijákům nemělo tu otravnou zamilovanou linku kde od začátku víš kdo se s kým vyspí.

Monstrum (2022) (seriál)

Na to, jak kolovaly zvěsti, že spousta lidí nedokoukala ani první díl to teda byl v tomhle směru slabý čajíček. Čekal jsem větší brutalitu, ale jako by se někdo bál dát tam toho víc. Každopádně jako pohled do mysli Jeffreyho Dahmera, který nepůsobí nijak zkresleně a zaujatě, je to dobré. Předpokládám, že Ted Bundy a John Wayne Gacy jsou další v pořadí.

Škola dobra a zla (2022) odpad!

To prostě bylo veliký špatný. Jestli ty knížky (já je nečetl, ale když to má tolik dílů tak to někdo kupovat musel) měly šanci stvořit alespoň z desetiny takový fenomén po světě jako Harry Potter nebo Stmívání, tak tohle zpracování to totálně zabilo. Události vůbec nedávají smysl, vývoj postav divný, charaktery mdlé, a hlavně nějaká logika samotné školy, která by příběhu dala nějaký rámec a pravidla tam vůbec nebyla, ukázaná jedna hodina a nějaký bál, jinak škola vykreslená jako sekta kde být nechceš a vlastně ani nechápeš proč bys tam měl chtít být.

Hněv Boží (2022)

Pár originálních nápadů a pár klišé. Neurazí ani nenadchne, ale nějaký hlubší zážitek to v člověku nezanechá.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Černá žena je lepší než bílý muž. Tohle poselství z toho tak čišelo, že to bylo až moc. Celé takové dlouhé, natahované, moc snaha hrát na city. K tomu hlavní hrdinka úplně bez jiskry, bohužel ta ten film utáhnout nezvládla. Vizuálně hezké, ale příběhově nic moc. Takový Avatar (doslova, taky tam byli šmoulové). Ale hlavně by mne zajímalo co hulí někdo, kdo jako superchopnost největšímu záporákovi, který se na světě kdy narodil, dá křidýlka na kotníky.

Ztracené město (2022)

To byla prostě taková ptákovina na které se všichni zúčastnění pořádně vyblbli. Občas jsou takové filmy potřeba a je dobře, když to dopadne aspoň takhle.

Vidím vás (2022) (seriál)

Začátek dobrý, ale pak se to začne bortit. Přišlo mi, že se tvůrci v tom případu sami ztratili, skáčou z verze na verzi, nedokáží vybudovat pořádnou atmosféru nebo potahat diváka za nos a už vůbec ne ho přimět, aby si k někomu vybudoval vztah.

Enola Holmesová (2020)

Film bez pointy, celá nosná linka s hledáním matky nakonec vyšumí do prázdna, detektivní schopnosti a dedukce Enoly těm Holmesovým nesahají ani po kotníky a případy vyřeší spíš náhodou a se štěstím než cíleně. A pokud už na něco přijde sama tak nám film moc neukáže jak. Vizuál byl ale fajn a styl a i monology Enoly do kamery se mi prostě líbily.