Kingsman: První mise (2021)

Úplně jiný než oba předchozí díly. Pro někoho možná bohudík, pro spoustu lidí ale bohužel. Bonda taky najednou nezačnete točit jako horor nebo z nového dílu Spidermana neuděláte historické drama. Řemeslně je to samozřejmě moc dobře natočené, ale prostě když po dvou nařachaných dílech čekáte třetí a dostanete úplně jiný film, který má společný jen název, tak vás to musí zklamat. Akce je dobrá, ale vtip a lehká nekorektnost, díky kterým první dva díly u diváků tak zabodovaly, se z filmu totálně vytratily.

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Trochu mi to připomnělo Anču a Pepíka ze sešitů Čtyřlístku. Trocha tajemna, trocha fantasy, trocha technologií a dvě děti co to všechno řeší. To vše spojené s americkým Scooby-doo a Městečko záhad je na světě. Je to příjemné a fajn, i když občas až moc dětské a chybí tam něco víc pro starší diváky. Ale i tak se na to dá dívat, má to nápady a je to hezky udělané, taková příjemná odpočinková věc.

Černý telefon (2021)

Budu proti všem recenzím co tady dosud jsou, ale za mne super. Pokud teda pominu pár vysloveně kravin při pokusech o útěk tak to mělo parádní atmosféru, super záporáka a i nějaký ten fajn twist nakonec. Jen tomu chybělo trošku víc osvětlení záporákových pohnutek a hlavně trochu logičnosti v těch pokusech uprchnout.

Morbius (2022)

Bylo to asi tak o sto procent lepší než jsem čekal. Pořád to ale nebyla žádná sláva. Nic moc zajímavého se tam neděje, vše se nějak stane a nikoho moc netrápí jak se to stalo. Ve mně to nic moc nenechalo, nic na co bych měl vzpomínat nebo proč si to pustit znovu. Už aby konečně natočili toho nového Bladea.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Čekal jsem to horší, koukat se na to dá. Ale ta snaha hrát na nostalgickou vlnu úplně prvního Jurského parku je až přehnaná. První půlka se lehce vleče, pak to má trošku tempo, ale druhá půlka je přesná kopie Jurského parku, stejné záběry, stejné příběhy, dokonce i hlavního záporáka napadne stejný dinosaur jako v jedničce a na konci se porvou úplně stejně ti stejní dinosauři jako v jedničce. Chtělo to trošku víc originality, bohužel stejně jako upadala původní trilogie tak upadla nakonec i tahle. Přitom to v roce 2015 vypadalo jako kvalitní a hrdý návrat.

Uteč (2017)

Viděl jsem to až jako třetí Peeleho film, a je pravda, že je nejlepší. Má to originální nápad, vcelku i vybudovanou atmosféru, jen ty Peeleho mluvící hlavy co vám vše vysvětlí jsou i tady, i když proti třeba My je to minimální. Trošku mi vadila ta nevytěžená staha přidat do filmu i mystiku, která se tam párkrát mihne, ale vlastně moc význam nemá. (Proč mají na operačním sále krucipísek svíčky?)

Jack staví dům (2018)

Danteho Božská komedie ve filmu? Kdoví. Spousta symboliky, alegorií a filozofie. Kdo čeká opravdu horor nebo alespoň thriller nedočká se ani na samotném konci. Mně se to do vkusu netrefilo, což ale neznamená, že je to špatné, přinejmenším je to zvláštní a nebyl to úplně promarněný čas jako jiné filmy.

Spiderhead (2022)

Nápad byl jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Celé to nakonec vyšumělo dost do ztracena. Jako kdyby se tvůrci báli dát na konec nějakou pořádnou pecku. K tomu spousta laciných dětských vtípků a nulová atmosféra. To nezachrání ani parádní herci a peckový soundtrack. Škoda.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Jak jsem J. K. Rowlingovou obdivoval jako spisovatelku, protože všechny díly Harry Pottera jsou úžasné a dokázala napsat i doplňky jako právě Fantastická zvířata nebo Famfrpál v průběhu věků, tak jako scénáristka je otřesná. Film nemá žádné grády, žádný pořádný příběh, žádný originální nápad. Mlok Scamander je tam jen aby se to drželo názvu a jeho tvorové hrají podobnou roli jako rychlá auta v Rychle a zběsile 9, a ať mi nikdo neříká, že mistr pekař je u lidí tak populární, že tam zase musí být. Asi kdyby se vybodli na Fantastická zvířata, kde příběh Mloka Scamandera odvyprávěli v prvním díle, a vyprávěli zase úplně jiný příběh, třeba právě o Brumbálovi, kde by už Mlok vůbec nebyl, mohlo to být o něco lepší. Tady to ani Jude Law, ani Mads Mikkelsen nezachrání, a to si myslím, že Mads je mnohem lepší herec než Johny Depp.