Poltergeist (2015)

Je to lepší než jak hlásá ČSFD, ale stejně je to bída. Nic moc se tam nestane a divák ani nemá komu fandit. Jeden nebo dva lepší momenty, ale celkově nic moc, k tomu slabé efekty a nudní herci a je to.

Rozhodnutí nebo život (2022)

Puberťáci ze Sexuální výchovy si odskočili udělat horor a výsledek není žádná sláva. Není to asi ani úplně nejhorší, teda na to, že je to z Británie, ale znovu to asi vidět nemusím. Snaha tvůrců o to být co nejbrutálnější se moc s úspěchem nepotkává a sníst si ruku za kdoví co převratného nepovažuju. Příběh je pak docela nuda. I když pár lepších momentů by se asi našlo, jako celek to moc smysl nedává.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Promyšlené, vtipné a nápadité. Čekal jsem teda víc popkulturních odkazů, ale i to málo bylo fajn.

Paroží (2021)

Kultovní snímek z toho asi nebude, ale myslím že to ani nebylo cílem. Docela fajn příjemná atmosférická jednohubka o místní legendě. Škoda jen toho bratrsko-sesterského rodinného dramatu, které bylo úplně zbytečné a pro film nijak podstatné, to to docela sráželo.

Duna (2021)

Vizuálně totální pecka, na kterou se Cameron ani nehrabe. Ale bohužel na mne to bylo moc politické, což není ve filmech můj šálek kávy (proto nikdy plně nedocením ani Star Wars)

Matrix Resurrections (2021)

Já jsem tak na vážkách, už dva dny přemýšlím jestli to bylo nebo nebylo dobré. A to mi přijde jako nejlepší hodnocení, že ten film mám už dva dny v hlavě. Navázat po tolika letech na legendu není lehké, někomu se to povede, jinému ne. Tohle je spíš z té první kategorie a být tenhle film v roce 2000, místo nepovedených dvou dílů, tak asi všem spadnou brady, dnes už jsou lidi větší hnidopiši. A za mne je hlavně jiné, když pokračování točí člověk, který vymyslel první díl, než kdyby to točil někdo jiný. Takhle si myslím, že nemám tak moc právo to odsuzovat, protože to tak ten člověk chtěl a ať je to dobré nebo špatné tak je to jeho dítě, nekurví to někomu jinému.

24 tváří Billyho Milligana (2021) (seriál)

Netflixu kriminální dokumenty nejdou. Čučet čtyři hodiny na mluvící hlavy v rádobyzajímavém prostředí je děsná nuda. Být to možná 90-120 minut dlouhý dokumentární film, asi by to šlo, ale takhle se to táhne neskutečně. Kdyby radši udělali sérii, kde by každý díl byl o jiném "monstru", ne z každého jednoho zkoušet vyždímat XY hodin.

Relikvie (2020)

Nebýt těch občas až moc hluchých míst (a to doslova, místy jsem přemýšlel, jestli mi jede zvuk) tak by to bylo i na 4 hvězdy. Docela zajímavý nápad, který sice nebyl moc hororový, který ale nevyždímali do mrtě, ale filmařsky to nebylo vůbec špatné. Spíš taková jednohubka, kterou asi nebudete potřebovat vidět znovu, ale taky na ni nezapomenete hned jak začnou titulky.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Když dva dělají totéž není to totéž. Poslední přeživší z řádění masového vraha se chce naposledy pomstít. Ale narozdíl od Laurie a Michaela, kteří zvládli svůj vztah utáhnout desetiletí, je chemie Sally s Leatherfacem nulová. Celé je to takové nemastné-neslané. Jako není to úplně blbé, i díky krátké stopáži to uběhne docela hladce, ale není to nic, co byste chtěli vidět znovu, možná kromě scény v autobuse. Možná kdyby si odpustili nucenou návaznost na původní díl bylo by to lepší.

Vřískot (2022)

Narážky na jiné horory a hlavně na původní Vřískot (a s ním spojené hanění dílů mezi tím) je skvělé. Celé je to zábavné, originálně neoriginální, nepředvídatelné a občas i krvavé. Rozhodně to ale není nějak moc děsivé, ale to tak nějak k Vřískotu patří. Stejně tak napínání a lekačky v momentech kdy to fakt nečekáte a nelekačky když byste je čekali. Trošku mne ale zklamalo kdo je nakonec vrah, byť to bylo nečekané tak to bylo nezajímavé. Jinak to ale byla dobrá podívaná.