GAVIN17

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 21.3.2021  09:38
    Senza amore (2007)

Luigi je dítě vyrůstající v sociálně-ekonomicky znevýhodněném rodinném prostředí. Začne se stýkat s Angelem, policistou, který k němu zjevně projevuje otcovský přístup, ale ve skutečnosti má s hezkým temperamentním chlapcem temné úmysly a nakonec ho zneužije. Když se Luigi snaží říct své matce, co se děje, nechce mu věřit, jen jeho strýc mu pomáhá. Luigi posléze zjistí, že jeho strýc zažil v mládí stejný druh týrání.

• 19.3.2021  18:48
    Rechazados (2019)

Sedmý film od Ivana Noela, který jsem doposud viděl mne upoutal především skvělým výkonem dětských herců, hlavně ústřední dvojice - vyděděného chytrého chlapce (Ismael Floris) a jednoho z tlupy dětí, který mu vždy pomáhal a toužil být jeho přítelem. Toho ztvárnil Thiago Sampone, který již hrál v předešlém Noelově filmu "Nine meals from chaos", a jako pomocník režiséra se uplatnil v zatím posledním filmu od Noela "Cordeas de Díos". Film ukázal čistotu života v protikladu s životem dospělých, které jejich nesvornost a sobeckost zahubila. Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale jelikož jsem den před tím viděl film "Cordeas de Dios", dal jsem nakonec čtyři.

• 16.3.2021  22:22

Film se zajímavým námětem, úžasnou kamerou a procítěnou atmosférou starého kláštera, kde se 4 mniši starají o asi 15 chlapců věku 10-14 let, na místě, jak se říká "zapomenutém bohem", uprostřed panenské argentinské přírody. Herecké výkony skvělé a to jak dospělých tak i všech chlapců. Poklidný život rozbije až nečekaný vetřelec - z idylického života nezbyde nic, jen krásné vzpomínky. Zákeřný svět představoval jeden pomstychtivý jedinec, který se neštítil ničeho, ani zabití nevinného dítěte, jen aby ukojil svoji touhu po pomstě. V celku vzato ve mne film zanechal hluboký dojem, uchvátil mne především rodinný způsob života celé komunity a i když bych si přál úplně jiný konec, nemohu ho ohodnotit jinak než plným počtem bodů. Je to pro mne, i přes dramatický konec nejoptimističtější film Ivána Noela.

• 15.3.2021  10:18

Celovečerní dokumentární film představující problém vzdělávání dětí v naší konkurenční společnosti. Když rodiče a trenéři pomáhají dítěti rozvíjet jeho nadání, ať už v hokeji, gymnastice nebo v klavíru, nesnaží se víceméně vědomě přimět je, aby zastupovaly jejich vlastní potřebu konkurence a své vlastní sny? Možná by o tom děti s námi chtěly mluvit ... Pozoruhodný dokument kanadského režiséra Andrea Melancona, jehož některé filmy jsme měli možnost vidět i u nás (např. Pes, který zastavil válku). Můj již 1500 hodnocený film.

• 17.1.2021  09:57

Byl jsem zvědav, na toto již čtvrté zpracování mé oblíbené knížky, bohužel jsem byl notně zklamán. Odchýlení od původního děje, nesympatická Mary a vrchol všeho - Dickon je černoch. To už bylo opravdu za čáru, takhle zmršit původní půvabný román. Nejsem rasista, ale co je moc...Jediný, kdo na mne působil pozitivně byl Edan Hayhurst v roli Colina. Zahrada byla spíše dobrodružnou krajinou. Více než řii hvězdičky si film rozhodně nezaslouží.. Jo a abych nezapomněl - v odkazech zcela chybí další zpracování - https://www.csfd.cz/film/13575-the-secret-garden/komentare/ z roku 1987 s Barettem Oliverem.

• 27.12.2020  17:24

Letos o vánocích jsem asi po 20-ti letech znovu shlédl tuto pohádku na ČT1 a musím říci, že na mne zapůsobila snad ještě více než tehdy při premiéře o vánocích. Zhodnotil jsem všechny její klady a dal jí nakonec plné bodové ohodnocení, protože mne zaujala její krásná českost, prostá, ale vemlouvavá krása přírody i lidských staveb i velmi sympatičtí mladí hrdinové. Pohádky, které se natáčí poslední léta mi přijdou ve většině moc vyumělkované, přeplácané a málo české, proto jsem v kontextu s nimi po letech tak kladně ohodnotil tuto Troškovu pohádku. je to opravdu náš český režisér, které dovede rozrezonovat naši duši a potěšit i pobavit.. A tak by to mělo u dobrého filmu být - jak řekl jeden z hodnotiltelů zde na ČSFD - je taková ČISTÁ, a to je přesně ono.

• 9.12.2020  17:33

Kupodivu můj komentář bude první, který zde je prezentován, což je myslím veliká škoda, neboť šestadvacetidílný kanadský seriál patří k tumu nejlepšímu, co jsem v daném oboru viděl. Vcelku věrný přepis předlohy Marka Twaina byl zachován v celém díle aje bezesporu jeho velkým kladem. Seriál stojí na výkonech hlavních představitelů, nejen Toma a Hucka, ale i Sida (Bernie Coulson), ale i Joea Harpera (Dale Walters - budoucí boxer, který od 15-let sbíral vavříny pro Kanadu, jistě jste si všimli na ostrově jeho svalnaté postavy.) a dalších herců v hlavních rolích. Klukovské charaktery působí životně a přesvědčivě, že by jste zatoužili jít za nimi a prožívat s nimi jejich dobrodružství, v tom pro mne tkví největší kouzlo filmů, a proto jsem tento seriál ihned zařadil i do své desítky nejoblíbenějších seriálů všech dob. Škoda jen, že dnešní televize tak málo sahají do minulosti pro zdařilé seriály, tenhle by si znovuuvedení určitě zaslouřil. Mne potěšil nesmírně - a tak dávám samozřejmě plný počet bodů a zároveň je toto i můj jubilejní 200 komentář zde na ČSFD.

• 24.11.2020  12:06

Film mne chytil už po několika úvodních minutách pro svoji upřímnou bezprostřednost, která vtáhla do děje tak, že jsem měl pocit, že jsem v příběhu rovněž přítomen, což se mi již dlouho nestalo. Potvrdilo se, že dívky dospívají v pubertě dříve než hoši, což bylo vidět například ve sprchách u bazénu. Také mne napadlo, že chlapec, který si neprojde obdobím kamarádství s vrstevníkem, o dost přijde a ten stav se mu již pak nikdy v té svěžesti nevrátí, což mnozí bohužel nechápali tehdy a nechápou to ani nyní, za což je ovšem dosti lituji. Příběh obsáhl léta 1958-60 a věk žáků 12.14 let a myslím, že se až tolik nelišil od doby u nás, snad jen větší otevřeností dánských filmařů v roce 1981, kdy tento snímek vznikl.Být oblíbeným neznamená výhru, ba někdy je to přítěží, což si v tomto filmu uvědomí hned tři hrdinové. Celkově je to nadprůměrný snímek a rád dávám plný počet bodů. Můj 199 komentář.

• 14.11.2020  12:34

Film o přátelství chlapce a jezevce... Mladý Benjamin se rád toulá prérií a přátelí se se spoustou zvířat, mezi nimiž je i americký jezevec. jednoho dne v radosti nad proháněním ryby se zapomene a vběhne do proudu velké řeky, která ho odnese několik mil od domova a Benji se poraní na noze. Nalezne úkryt ve skalách, kde ho najde jeho jezevec a i díky němu dokáže Ben přežít několik dní sám, než ho nalezne jeho starší bratr John. V závěru je tu zbytečná smrt jezevce, kterého zastřelí fanatický dobrodruh, obraz Američana, který pálí po všem, co se hýbá, to podle mne do jinak celkem příjemného dětského filmu nepatřilo a nic to neomlouvá.. Proto jen 60%.

• 11.11.2020  16:19

Při sledování tohoto filmu jsem si znovu uvědomil, jak krásné by bylo, kdyby Amerika zůstala Indiánům, jaký harmonický svazek člověka a přírody v její čistotě tu mohl dnes být, kdyby hrabivá expanze bílé rasy nezničila to úžasné společenství člověka a Matky země. Příběh Kartografa a jeho syna je z doby, kdy ještě nevzplálo v lesích Západu otevřené nepřátelství a boje o půdu mezi oběma rasami. Je to příběh ochočené orlice Lady, která zachrání svému pánovi život, když dovede jeho syna s indiánskou ženou na místo, kde byl zákeřně přepaden a postřelen chlapcův otec Idylický život v indiánském táboře přímo naplňuje radostí ze života a krás přírody. Velice pěkný film, který nemohu ohodnotit jinak než 5 hvězdičkami.

• 9.11.2020  18:50

Skvělá komedie i drama zároveň, romantika i realita a hlavně dobré herecké výkony. Originální námět, krásně rozvedený. Film jsem objevil díky Colinu Fordovi (Útěk na Aljašku), který byl v tomto filmu výborný, výborný malíř a citlivý kluk, který se postupně našel a vše pochopil - nesl v sobě odkaz lásky své matky, proto mi byl tolik sympatický, zrovna jako jeho otec a sestra i celý kolektiv lidí, kteří žili pro svoji zoo. Dlouho mě film takovéhoto zaměření tolik nepotěšil a v dnešní, nepochopitelně divné době ukázal, že jsou tady jiné hodnoty, na které spousta lidí zapomnělo. Příroda a její tvorové, žádné chladné a betonovo-kamenné město, které utváří lidi ke svému smutnému obrazu. Plné bodové ohodnocení a dobrý pocit naděje, který si dlouho ponesu.

• 9.11.2020  06:56

Báječné, geniální, úžasné, barevné, dokonalé... tak bych několika slovy nazval tento vyjímečný film. Radost z filmování je patrná z každého záběru tohoto filmu a strhl mne svojí výpravou i technickou dokonalostí. Herci též výborní, včetně hlavního představitele, kterého mi ovšem, jako každého dětského génia, bylo líto. Raději být obyčejným klukem a mít kamarády a užívat si dětství, to už se nám nikdy nevrátí... Jinak samozřejmě absolurorium a plný počet bodů. Rád se na něj zase podívám, to je film, kde se můžete nechat okouzlovat obrazem a filmovými možnostmi. Jo a je to můj 1300 film ve filmotéce, zde na ČSFD.

• 8.11.2020  11:26
    Entre l'arbre et l'écorce (TV film) (1999)

Francouzský film z roku 1998. Majitel pily zemřel a na jeho pohřeb přijíždí z Paříže jeho druhý syn Louis se svým synem Jeremym..Jeho bratr Alexander, který se o provoz pily stará, ho nevidí příliš rád. Šestnáctiletý Jeremy se zapojí do práce v lese a zároveň se sblíží se svojí tetou, která se stará o raněná zvířata. Vše se pomalu rozvíjí, až jednoho dne přistihne Jeremy svého otce v milostné pozici s jeho švagrovou, Jeremy utíká do lesa - drama začíná. .V hlavní roli Jeremyho se představí William Leger, kterého jsme měli možnost vidět např v jednom dílu z cyklu "Náš učitel" - Le choix de Théo. Velice se mi líbila závěrečná scéna, kdy Jeremy pouští uzdraveného dravce z klece. Velice dobrý příběh, který zaujal a tak dávám 80%.

• 5.11.2020  16:28

Film o naději, o lásce i nepochopení, ale hlavně o porozumění a víře. Ano, to vše lze ve filmu nalézti. Nezastírám, že bych o něj asi nezavadil, nebýt hlavního chlapeckého hrdiny Jacoba, kterého hrál vynikajícím způsobem Robbie Kay, pražský Brit, který v deseti letech emigroval i s rodiči z Velké Británie do Česka. Od té doby se počítá jeho hvězdná kariéra, kterou právě tento film zahájil. Já ho mám asi nejraději v roli Pinocchia z dvoudílných Kouzelných Pinocchiových dobrodružství z roku 2008, kteréžto následovaly a v nichž dvanáctiletý Robbie podal jedinečný výkon. V tomto filmu jsem jedině litoval toho, že nebyl více rozveden chlapcům řecký pobyt. Zaujalo mne i to, že Němci na počátku války zničili čerstvé vykopávky staroslovanské osady Biskupin, která byla odhalena jen pár let před tím. Za výkon Robbieho dávám 5 hvězdiček.

• 5.11.2020  15:56
    Šifra (TV film) (2003)

Jeden z nejvýraznějších filmů, který jsem letos viděl, úžasně napínavý, držící pozornost od samého začátku. Příběh vyjímečně nadaného chlapce, skvělého šachisty, jehož matka se aktivně angažuje v odboji v okupované Francii. Mladičky Thomas (Thomas Sangster, známý například z příběhu o Pinocchiovi) jde vytrvale, přes všechny překážky, za cílem, kterého musí dosáhnout, protože to slíbil matce, která tragicky zahynula.. Jeho vysoká inteligence a kombinační schopnosti mu pomohou dosáhnou vytčené mety, kterou je švýcarská banka. Vynikající výkon mladého herce, který dá několikrát v šanc svůj život, aby dodržel, co slíbil, i když mohl couvnout a zachránit se útěkem. Měl však i štěstí, že se naskytli lidé, kteří mu vždy pomohli, a zakončil to jeho otec, kterého chlape přes svých 11 let do té doby neznal. Film o krutosti německého fašismu, který neváhal použít jakýchkoliv prostředků, aby dosáhl svých špinavých cílů. Jednoznačně pět hvězdiček.

• 2.11.2020  18:20

Film kouzelný nejen svým názvem, ale celým pojetím, skvělou výpravou i hereckými výkony. Britský pohádkový příběh se vším všudy a typickou, téměř dickensovskou atmosférou, kterou mám rád již od mládí. Film potěší, rozesměje a dobrý konec je jen třešničkou na dortu. Thomas Sangster v roli Simona mne příjemně překvapil, znal jsem ho před tím z Pinochiových dobrodružství, kde měl v podstatě spíše zápornou roli. Milý fillm, na který se zase někdy rád podívám a dávám mu rád plný počet bodů.

• 27.10.2020  06:19
    Room (2015)

Film originální nápadem, naštěstí s dobrým koncem. Uvažoval jsem o plném bodovém ohodnocení, ale chmurný námět mi v tom zabránil. Jinak perfektní dramaturgie, ale hlavně vynikající herecký výkon Jacoba Tremblaye v roli Jacka. Jeho matka mi naopak příliš sympatická nebyla, odpovídala ale roli sedm let zavřené a znásilňované ženy úchylem, kterého zvali Čertem, jelikož nikdo neznal jeho jméno. Chyběl mi také moment potrestání násilníka, už se o něm pak vůbec nemluvilo. Film, který se asi už po druhé vidět nechce, i když jinak profesionálně vynikající. Proto 80%.

• 24.10.2020  19:21

Nebýt Jacoba Tremblaye, nedostal bych se asi k tomuto filmu, ale jelikož se stal mým oblíbeným hercem, našel jsem podle jeho filmografie i tento film. Shodou okolností jsem před týdnem viděl jiný horor se stejným hercem , ale nebyl tak zdařilý jako tento. Na dobrý horor se rád podívám a tento přesně splnil moje představy o tomto žánru. Unikátní pro mne bylo to, že v hlavní hororové roli se ocitli motýli, což jsem zatím v žádném hororu neviděl a jelikož mám dobrého kamaráda entomologa, musím ho na tento film upozornit. Výkon mladičkého Jacoba Tremlaye byl fascinující a já se opravdu bál o jeho život, o to víc jsem si pak vychutnal šťastný konec filmu. Pro vše výše uvedené mu dávám plný počet hvězdiček.

• 12.10.2020  11:10
    Allumettes suédoises, Les (TV seriál) (1996)

Trilogie, která je i u nás známa z vydání románu v Odeonu , kde vyšla pod názvem "Tři mentolová lízátka", autorem je Robert Sabatier. Knížku jsem četl již před mnoha a mnoha lety a tak jsem byl zvědav na filmové zpracování. Muhu ho ohodnotit tak, že z knihy bylo hodně vynecháno, to je logické, jinak by to musel být delší seriál, ale kladně hodnotím typickou francouzskou atmosféru, které z filmu přímo vyzařuje, obzlště mi zaimponoval díl poslední - Lískové oříšky, kde se hlavní hrdina přesune k dědovi a babičce na venkov.. Vše umocňuje skvělý výkon sympatického Noela Marandina v hlavní roli Oliviera Chateneaufa, jehož jsme měli možnost viděl i v hlavní roli filmu "La Ville dont le prince est un enfant," Původně jsem chtěl dílo hodnotit čtyřmi hvězdami, ale právě výkon Noela mne nakonec utvrdil v plném počtu.

• 3.10.2020  18:33
    Baisers cachés (TV film) (2016)

Jeden z nejemotivnějších filmů, které jsem v tomto roce shlédl. Výborný příběh, o kterém bych nevěřil, že vznikl ve Francii, o které jsem si doteď myslel, že je tolerantní a svobodomyslná, ale omezenci se zřejmě najdou všude. Dělení lidí na gaye a negaye jsem nikdy příliš neuznával, vždy je třeba rozlišovat člověka podle kvalit.Láska je vždy dobrá, protože je lidská a nelze ji rozlišovat Když mi bylo 16, jako hlavnímu hrdinovi, nevěděl jsem ani, co slovo gay znamená, byla jiná doba, kdy se něco takového nepropagovalo. Byl rok 1982. Pro mě to není vůbec film o jinakosti, ale film o skutečných citech, o pochopení, nedůvěře i odhodlání. Už dlouho jsem nezažil takový strach, jako v tu chvíli, když Louis stál na okraji střechy a chtěl skočit dolů, měl jsem sto chutí být tam a zadržet ho, naštěstí to stihl ten, který ho nikdy nepřestal milovat - Nathan. Velice mi zaimponovala i učitelka matematiky.V hodnocení otců jasně vyhrál ten Nathanův, a já byl rád - Louisův otec si tak dobrého syna nezasloužil. Vůbec jeden z nejhezčích momentů pro mne byl ten, když Nathan čekal na nádraží a Louis přijel vlakem s matkou a bratrem a oba chlapci se setkali. Film skončil moc náhle a klidně bych si dovedl představit další díl jako pokračování - mnoho bylo ještě nedořečeno. Výborná režie, skvělé výkony všech herců, dobrá kamera, takže nemohu, než dát plný počet bodů a rád se něj někdy znovu podívám.

• 28.9.2020  08:44

Film věrný románu zachycuje poslední léto mladého Félixe Leclerca (hraje ho Justin Leyrolles-Bouchard) v rodném domě v La Tuque v jižním Quebecu, těsně předtím, než opustil domov a šel studoval do Ottawy. Několik dramatických, epických nebo i lehčích dobrodružství s jeho nejlepším kamarádem na sebe plynule navazuje. Příhody,, které Félixovi dají příležitost postupně opustit svět dětství. Odehrává se v ve 20. letech 20 století a. Leclercovi bylo tehdy 12 let. Napadla mne při tom otázka, je-li nutné za každou cenu opustit to, co máme rádi a místo, kde jsme šťastni a kde se nám líbí pro vidinu, která se nakonec stejně třeba nesplní. Příjemný a barevný film plný pohody a čistého života. Film mne potěšil dojmem i přirozeným výkonem hlavních představitelů a tak mu dávám 4 hvězdičky.

• 22.9.2020  22:18

Nikdy nezatracujte své sny a pokud jim opravdu věříte, může se někdy stát, že se vám splní... Tak by se dal charakterizovat jednou větou tento skvělý film. Nebo ještě jinak - chraňte si svoji vnitřní svobodu a nikým, ani vlastním otcem, si ji nenechejte vzít - každý ji má, ale mnoho z nás ji z mnoha důvodů umlčí, aby splynul s davem - a to je špatně. podrobí se diktátu okolí a ztratí svoji opravdovou vnitřní krajinu. Film opravdu napínavý, který udržel pozornost každou minutu, krásná příroda Mongolska i milí lidé v něm, to vše dalo za pravdu mladičkému Wesovi (Jacob Tremblay), že zvolil svoji cestu dobře a ještě lépe udělal, že z ní ani na chvíli neuhnul.. Fandil jsem i jeho matce, která velice dobře chápala svého syna a vždy a za všech okolností za ním stála. Naštěstí i otec nakonec pochopil, jakou má skvělou rodinu, dal syna v Kanadě do mongolské školy, aby se o prázdninách mohl vrátit do své nové domoviny. Závěr byl nádherný. Již dlouho mne film tak neuspokojil po všech stránkách a tak mu dávám plný počet bodů a rád se na něj znovu podívám.

• 19.9.2020  21:36

Jelikož můj kamarád dal filmu jen jednu hvězdičku, přistupoval jsem k němu zpočátku skepticky, ale brzy jsem zjistil, že mne děj dokáže zaujmout a konec filmu byl dle mne velice hezký. film jsem objevil podle hlavního hrdiny (Booboo Stewart), který mne zaujal ve filmu "Logan" (2010), kde ztvárnil nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny třináctiletého Logana. Film prvoplánově ukázal, že každý člověk je jiný a že to je dobře, nemůžem být všichni vzorní, podle pravítka, jak by si přáli naši rodiče, což nakonec pochopili i rodiče hlavního hrdiny Nicka. Booboo Stewart podal velice přesvědčivý výkon, film se mi líbil a tak dávám 80%.

• 1.9.2020  08:29
    Tajemství ďáblovy kapsy (TV film) (1980)

Zapomenutý klenot. Film perfektní po všech stránkách. Do včera jsem neměl ponětí o jeho existenci, až z knížka do vlaku ze Světlé nad Sázavou "Dobrodružství ve West Poley" mne připomněla, že kdysi asi před 20 lety jsem slyšel v sobotu po obědě na Praze stejnojmennou hru pro mládež- Šel jsem na Ulož.to a tam jsem našel nejen audio výše zmíněné hry, ale i odkaz na český film z roku 1980, který jsem si ihned stáhl a vzápětí i pustil a strávil tak velice příjemný poslední srpnový večer s klukovským dobrodružstvím. Výkon obou hlavních představitelů - Tomáše (V originále Leonarda) i Štefka je excelentní, takových filmů více, škoda, že se podobné už dnes téměř netočí. Dávám rád plné hvězdné ohodnocení!

• 25.5.2020  07:49
    Genesis (2018)

Velice dobrý film z mnoha úhlů pohledu. Dokázal navodit atmosféru a hlavně náladu a přiblížit postavy k divákovy. Podtrhl i to, že důležité je to, co člověk cítí uvnitř a ne to, co řeknou často nešťastně vyřčená slova. I když byly několikrát i kruté scény, nebyly zbytečně rozpitvány. Můj hlavní pocit po skončení filmu byla ale zlost - zlost na některé dospělé, kteří dokáží naprosto nevhodně zasáhnout do citového života dospívajících, což mnohdy vyústí doslova v tragédii. Ta byla ostatně víc než naznačena ve finále Guillaumeho příběhu, kdy procházející dozorce zastihl jeho s novým kamarádem Alexisem spokojeně spící v jednom lůžku. A já se ptám, jak může být pracovníkem s dětmi člověk, který udělá z této nevinné věci neslýchanou aféru. Alexisovi bylo 14, Guillamovi 16 - v tomto věku hlubokého citového vnímání to je věc naprosto normální, že chci být nejblíže tomu, koho mám rád - tak by to vnímala většina přítomných. Přál jsem si fakt v tu chvíli, aby Guillame toho dozorce přizabil,,, Škoda, že režisér nedotáhl tento příběh dokonce, jako ostatně ani jeden ze všech tří, a my se jen můžeme domýšlet, co bylo dále s Alexisem. Náladu pak trochu vylepšila závěrečná krátká epizodka s Felixem, pocit lehké beznaděje však zůstal. Ale zároveň i naděje, že vše může pokračovat už dobře. Dávám plné ohodnocení, na film budu dlouho vzpomínat.

• 5.3.2020  17:48
    Cena priateľstva (TV seriál) (1979)

Zapomenutý, leč velice zdařilý slovenský seriál, který mne od počátku upoutal a s každým dalším dílem můj zájem jen stoupal. Název je příznačný - v hlavní roli bylo to pravé klukovské přátelství. Velice se mi líbilo, jak hezky kamarádsky se k sobě chlapci chovali, vzpomněl jsem si na tu dobu - sám jsem byl tehdy v šesté třídě, kdy byla klidnější a míň sobecká doba.. Hlavní hrdina Dežo dobře jejich partu doplnil a byl jsem velice rád, že vše dobře skončilo a Dežovi se splnil jeho sen - nezůstat v dětském domově. To, že ho nakonec adoptovali Ondřejovi rodiče bylo příznačné, jejich syn byl také muzikantem, a mne osobně byl asi nejsympatičtějším z celé té skvělé klukovské party, i když ostatní byli též dobří. Seriál působí přesvědčivě a svěže a jsem moc rád že jsem ho, díky jednomu ruskému (!) serveru s filmy pro děti, objevil. Je jasné, že mu dávám jednoznačně to nejlepší hodnocení.

• 24.2.2020  08:02

Velice zajímavý a podnětný film, na který musíte myslet ještě dlouho po tom, co jste ho shlédli. Příběh vzniku jednoho pozoruhodného přátelství jsem sledoval s napětím od začátku až do konce. Nejvíce mi bylo líto, když jim vandalové spálili jejich krásný cestující domek, vydržel bych s nimi cestovat Francií klidně další hodinu... Výborné výkony obou hlavních představitelů, těžko říci, kdo z nich byl lepší, mně osobně ale byl přeci jen o trochu sympatičtější výkon Daniela. Konec by mohl vyznít smutně, kdybychom nevěděli, jak silná je síla klukovského přátelství právě ve věku čtrnácti patnácti let. Takhle je devíti z deseti diváků zcela jasné, že Daniel sedl na nejbližší vlak a odjel do Grenoblu za svým nejlepším kamarádem Theem. Domluvit se s jeho starším bratrem, aby u nich mohl bydlet a chodit s Theem do školy nebyl určitě problém. Takové přátelství je totiž vnitřně tak silné, že ho nelze rozbít zvenku. Výborná režie i dramaturgie. Skvělému počinu tak dávám rád plné ohodnocení.

• 16.2.2020  20:26
    Boty dolů (TV film) (1976)

Tohle byl jeden z mých vůbec prvních digitálních filmů, který jsem měl nahrán dřív než jsem měl internet od kamaráda z Moravy - Velice svižný prázdninový příběh šesti kamarádů, věku let dvanácti, kteří se poprvé vydávají sami tábořit do přírody. Jejich rodiče se obávají, jak to tam jejich synové povedou a tak podplatí místní obyvatele, aby toho kterého chlapce sledovali. Kluci se seznámi s synem převozníka Sankem a bratry Petrem a Pavlem a v druhé půli filmu se rozdělí na dvě party, jedna má sídlo na pevnině a druhá na ostrově, jak rozhodl los a následuje velká hra. Příběh se mi hned při prvním shlédnutí velice zalíbil a viděl jsem ho od té doby několikrát. Škoda, že je jen v maďarském originále, ale děj je i tak dobře pochopitelný. Výše nejsou chlapci jako herci uvedeni, takže je hrají: Szyniak (Zsolt Pápai), Bádogos (Laszo Király), Palánk (Zoltán Fenyvessy), Cseppcsányi ( Mihály Bilki), Tuka (György Krajcsár), Kece (Péter Müller), Sankó (Tamás Barna), Péter (János Kálmán), Pál (Károly Metlágel). Velice je humorná i jedna linie i ta, že jeden z chlaců je "tuzexový" synek a podle toho ho rodiče na táboření vybavili. Vynikající příběh svého žánru a jednoznačně 5 hvězdiček.

• 30.1.2020  21:25

Když jsem si přečetl první tři komentáře, bylo mi jasné, že autoři hledí na příběh spíše s hlediska dospělých. Já vždy upřednostňuji dětský pohled - a tento příběh mne upoutal a vtáhl do děje. Zejména mne zaujal výkon hlavního hrdiny Pehavého, kterého skvěle zahrál Richard Stanke, budoucí herec, který měl v té době za sebou již několik rolí ve filmu. Příběh je možná jednoduchý, ale to nic nesnižuje jeho působivost a dojem. Film vznikl v době, kdy se o ochraně přírody a vody začalo čím dále více mluvit a myslím, že dal dobrý příklad dětem té doby, aby se nebály bojovat za dobrou věc. To je velký klad filmu, zrovna jako kamarádství party Pehavců. Proto dávám - a viděl jsem, že nejsem v hodnocení 56 diváků sám, plný počet bodů za tento slovenský snímek.

• 28.1.2020  20:41
    I cormorani (2016)

Velice zvláštní, dalo by se skoro říci minimalistický film, v které se velice málo mluví, za to více hovoří obrazem. Prázdninový příběh dvou čtrnáctiletých chlapců, kteří se celé dny toulají krajem, lukami i lesy, postaví si boudu v rákosí, baví se v lunaparku, koupou v nádrži atd. Na stopě je jim parta, na čas je rozdělí, ale pak jsou zase spolu a prázdniny a veselý čas nespoutanosti pokračuje... Sympatický výkon ústřední dvojice přátel, kteří hrají jakože sami sebe (Matteo a Samy - ve filmu mají svá skutečná jména). Dobrá je i kamera. Dávám 4 hvězdičky, k dokonalosti přeci jen trochu schází, ale jinak příjemný film.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7