Hamiltonovi (2006)

Z toho, co jsem zatím měl možnost vidět asi nejlepší zářez ze série AFTER DARK HORROR FEST. Dobrá hudba.

Banální prohlídka (2007)

Fantastická záležitost, která mě dostala. Napřed jsem chtěl svoje nadšení demonstrovat pouze plným ohodnocením, ale po přečtení výrazně protikladných komentářů mně to nedá a chci se podělit i o svůj názor. Předně moc nerozumím těm uživatelům, kteří označili herecké výkony v tomto filmu za otřesné, asi koukali na něco jiného. Pokud někdo napsal, že je to nesmyslný nelogický blábol, doporučuji si pozorně přečíst komentář, který napsal Nick Tow. Gró celého filmu je tu popsané tak polopatysticky, že to musí pochopit i největší ignorant ( nebo se nad tím alespoň zamyslet ). A těm " kteří se ještě nestihli přehoupnout do druhé poloviny života ", popř. nepoznali nikoho, koho by měli rádi víc než sebe ( což jsou dle mého skromného názoru uživatelé hodnotící kategorií odpad ) doporučuju si pár let počkat. Vsadím se totiž, že otočí o stoosmdesát stupňů.

Pán kouzel - Ďáblův kámen (2001)

V porovnání se skvělou jedničkou, se kterou to má pouze společný námět je to bída a utrpení. Nuda, příšerně nesympatičtí hlavní hrdinové ... Přiznám se, že jsem to nezvládl dokoukat do konce.

REC (2007)

Přímočarý animální útok, který využívá snad všech možných klišé, jak diváka vyděsit a nutno říci, že se mu to s úspěchem daří. Bohužel po skončení filmu dojem během několika minut vyšumí a vy zjistíte, že jste se dívali na už stokrát viděné jinde. Za ten vskutku nekompromisní tlak během filmu je ale nutno toto dílko hodnotit vysoko.

Zombies (2006)

Inovativním prvkem Cardoneho filmu jsou zcela určitě pomstychtivé zombie - děti, které jsou však zároveň dle mého i největším kamenem úrazu. Kdyby si tvůrci dali na jejich podobě a chování více záležet a nenechali je pouze s vizáží špatně namalovaných klaunů pobíhat chaoticky po lese, výsledek by byl i přes zcela provařený děj určitě někde jinde. V rámci After Dark Horror Festu ( resp. toho, co jsem z něj měl zatím možnost vidět ) průměr.

Jáma a kyvadlo (1991)

Místy až skoro pohádkový příběh má s geniální Poeovou povídkou společné akorát téma inkvizice a hlavní dva mučící nástroje. Ty jsou vizuálně velmi umně zpracované ( no pravda, jáma mohla být děsivější ) a dodávají příběhu patřičnou působivost. Gordonovi téma středověkého čarodějnictví evidentně sedí a režisérův fanoušek má možnost si vychutnat spoustu typicky gordonovských znaků - parádní úvodní titulky, hudba, pestré barvy, dostatek gore, černohumorné glosy a pochopitelně přítomnost Jeffryho Combse. Henriksen v roli rozpolceného inkvizitora je očekávaně vynikající a můj milovaný Oliver Reed mohl sice dostat více prostoru, ale i tak mě jeho krátká přítomnost velmi potěšila. Někdo tu napsal, že si na tento film za pár let nikdo ani nevzpomene. Já na něj určitě nezapomenu!

Hatchet (2006)

Jednohubková brutalitka okořeněná přítomností tří ikon žánru, několika vtipnými momenty a hromadou povedených gore scének. Nic převratného, nicméně si dovolím tvrdit, že hororový fanoušek se zcela určitě dobře pobaví. Povedený závěr a v neposlední řadě výborný cover.

Pán much (1990)

Výborné herecké výkony dětských herců a dostatek vynikajících působivých scén, které se vám ve spojení se skvělým soundtrackem nesmazatelně vryjí do paměti...mrazivé!

Špína z ulice (1987)

V době vzniku možná extrémní. Dnes vzhledem k záplavě filmů společnosti TROMA, která se na podobnou tvorbu přímo specializuje, se mi to jeví co se týče šokantnosti, jako polovičaté a poměrně nudné. Vlastně ani nevím, co si mám o filmu myslet, v některých momentech jsem z něho dokonce cítil i jakýsi sociální podtext ( uf! ), což ovšem může být pouze můj dojem. Každopádně to působí vzhledem k povaze filmu, jako pěst na oko. Hvězdičku navíc dávám za pro mě jedinou vtipnou titulkovou scénu v závěru filmu a jí předcházející dějovou linii s mnohoslibným ( a mým oblíbeným ) Tonym Darrowem ve svoji první roli.