Pásky z Nagana (2018)

Som fanúšik hokeja a tento dokument vo mne vyvolal silné emocionálne pocity že som prežíval radosť ako keby to vyhrali Slováci. Well Done Ondřej Hudeček.

V moci ďábla (2005)

Myslím si že cieľom filmu nebolo vystrašiť diváka ale zanechať odkaz a myslím že to sa mu podarilo viac než dobre. Spôsob rozprávania príbehu Emily Rose bol perfektný. Spojiť súdne pojednávanie s exorcizmom a pozrieť sa na to z oboch pohľadov bol veľmi dobrý nápad. Herecký výkon Jennifer Carpenter na jednotku. 9/10

Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro natočil slušný príbeh s kvalitným scenárom, hudbou a veľmi dobre spracovaným retro vizuálom. The Shape of water vo mne v určitých momentoch vyvolal zvláštny pocit znechutenia ale ako celok to bolo veľmi fajn. Na druhu stranu si myslím, že oscar mal skončiť v iných rukách. 8/10

Wind River (2017)

Konečne oddych od Hollywoodských blockbustrov a filmov čisto pre zárobok. Wind River je veľmi kvalitný film s mrazivou atmosférou odohrávajúci sa v zasnežených lesoch ktoré tomu dodávajú ešte lepší nádych. Veľmi dobre napísane a zrežírované. Každý pocit postáv prežívate intenzívne. Dúfam že nomanináciu na oscara získa. 4 a 1/2 hviezdičky.

To (2017)

Konečne horor podľa môjho gusta. Žiadne jump scare každých 5 minút ale chvályhodné budovanie strašidelnej atmosféry, ktorú spestruje podarený humor. Pennywise hraný Bill Skarsgårdom perfektný. Partia deti solídna až na pár menej výrazných postáv žid a černoch (meno si nespomeniem). Troškou mi ale vadilo, že príbeh je veľmi priamočiary a nejde viac do hĺbky. Tak či tak je IT zatiaľ jedným z najlepších filmov roka.

Věc (1982)

Atmosferická pecka doplnená skvelou hudbou a dobrým hereckým obsadením na čele s Kurtom Russellom. John Carpenter veľmi dobre pracuje s paranojou a ponúka znamenitý filmový zážitok. Bohužiaľ nemôžem súhlasiť s ostatnými, že vám Thing nedá v noci spať.

Uteč (2017)

Natočiť takto super film za 5 miliónov ? Klobúk dole. Strach, a napätá atmosféra fungujú perfektne. Get Out taktiež ponúkne veľa zaujímavých zvratov a nepustí vás ani na sekundu. Škoda toho prehnaného záveru. 8/10

The Fundamentals of Caring (2016)

Príjemný film na spôsob nedotknuteľných. Humor funguje veľmi dobre hlavné duo sympatické výkon hercov uspokojujúci. Ak neviete čo si so svoju polovičkou pozrieť toto určite nesklame. 7/10

Válka o planetu opic (2017)

Pomaly, perfektne a emocionálne vyrozprávaný príbeh boja medzi ľuďmi a opicami doprevádzaný príjemnou hudbou. Vizuálne efekty na špičkovej úrovni bojové sekvencie taktiež. Zo záveru mohli tvorcovia vyťažiť viac inač najlepší diel série. 8.5/10

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Po nie veľmi vydarenom 4. diele sa piráti opäť vracajú a to v oveľa lepšom svetle. Pôvodne 3 diely sa mi páčili viac ale tento snímok nijako nezostáva a ponúka slušnú pirátsku zábavu. Plnú sympatických hercov a dobrých akčných scén len mi tam chýbal nejaký poriadny lodný fight. Posledných pár minút dojemných a nostalgický teším sa na 6 diel. 7/10