kebom

Skype: gratianvs

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 31.1.2019  13:45
    Stalin (TV film) (2013)

Zaujme len farbou, ale domnienky premiešané s predstavami autorov a žiadnymi novými faktami robia z dokumentu nezaujímavú záležitosť, ktorých sú už stovky. Napríklad za vinu Stalinovi dali aj to, že "pribudlo obyvateľov, ale nie bytov, výstavba nestačila" - francúzsky autori zrejme opomenuli fakt, že v ZSSR sa neplatili trhové ceny za byty (hneď by ich bol dostatok), ale sa na nich v podstate "len" čakalo. Bez tohto vysvetlenia sa to bude ťažko vysvetľovať francúzskemu divákovi napríklad bytová otázka vo východnom bloku.

• 17.1.2019  10:18

Je to pohľad zvonku (správy z USA, prípadne Južnej Kórey) s klasickou dávkou veľmi podarenej prozápadnej propagandy založenej žiaľ výlučne na odhadoch a dohadoch ("myslíme si", "predpokladáme", "utečenec povedal, tak je to pravda", "vodca vraj robí to a to", "všetkých z rodiny popravili, len ja som sa zachránil aj keď som bol v tábore" atď.). Takže v podstate nič nové. Oceňujem doteraz neodvysielané zábery.

• 1.1.2019  23:12

Podľa atmosféry čisté 80-ky, akoby plnohodnotne nakrútené na poctivý filmový pás. Hudobne podobne. Príjemne vychytané neduhy iných filmov z KĽDR, ale dejová línia sa stále točí okolo toho istého. Škoda groteskných zrýchlených bojových scén a strihu v stýle čistý chaos. Film nie je žiadna nuda, súdruhovia sa pokúsili o prekvapivé zvraty i flashbacky. Inak hlavné postavy sú aj európske pomery zapamätateľný a ústredná melódia výborná.

• 8.11.2018  15:20

Fakt super časť, ktorej sa nedá nič vytknúť.

• 4.10.2018  15:10
    Korejská válka: Oheň a led (TV seriál) (1999)

Chcelo by to o dosť vyváženejší pohľad na bojujúce strany a hlavne výber komentárov (Severokórejci - hordy, naši - hrdinovia; Severokórejci - fatálna alebo katastrofálna chyba, naši - vyhnutie sa problému, nie ústup alebo boj opačným smerom)... 4. Časť sa volá Trpká remíza.

• 28.9.2018  15:21

Film o vnímaní KĽDR v Japonsku je pokračovaním "jednotky" z roku 1988. Nesprávne uvedený dátum vzniku - má byť 2009.

• 19.7.2018  09:28

Zase jedna zo šablónovitých čiernobielych francúzskych road movie (naposledy som videl známy film o prevážaní nebezpečného nákladu), veľa rozdielov tam teda nebolo (ešte aj pekná ku..vička). Žiaľ prežitá nuda.

• 30.3.2018  00:11
    Drevená figúrka (TV film) (1979)

Minifilmík pre deti a mládež, aspoň zo začiatku. Neskôr si už prídu na svoje aj dospelí (rodičovské ponaučenia, alebo mierne povedané slizký Ján Mistrík, ktorý páli za Janou Nagyovou (Erika). Celkovo fajn až na tragický výkon Petra Kočiša.Jana Nagyová vyzerala výborne a aj hrať vedela, škoda že len tak málo.

• 29.3.2018  09:46
    Dve frašky (TV film) (1979)

No hláškach v obidvoch poviedkach som sa teda riadne pobavil (zvolanie pri kartách: "Kubo, dolu gate!").

• 17.3.2018  23:41
    Umývanie hláv (TV film) (1988)

Scenár napísal bývalý prezident Rudolf Schuster.

• 3.3.2018  00:25
    Strašidlo (TV film) (1978)

Pozoruhodná antická komédia, ktorá pobaví aj po rokoch. Akurát to rozuzlenie sa mi zdalo také nijaké. Zaujímavé je, že v jednej scéne vidieť Martinovi Gregorovi na ľavom predlaktí vytetované väzenské číslo z koncentračného tábora.

• 27.2.2018  22:37

Veľmi skromná výprava postavená na divadelných hereckých výkonoch, či už v dobrom alebo v zlom. Zaujímavé pohľady na Petržalku zo strechy vežiaku. Ako podobenstvo veľmi dobré. Úloha Júliusa Satinského veľmi zapamätateľná.

• 26.2.2018  22:03
    Slniečko (TV pořad) (1984)

Reláciu som mal veľmi rád, ale ani nie tak "odpovedanie detí na prihlúple otázky", ale skôr scénky - Raťafáka, Valentína, alebo Prasiatko s Medvedíkom.

• 26.2.2018  14:24
    Zátah (1985)

Ma fascinovalo stopercentné porozumenie poľštine zo strany českých kriminalistov, čo sa zjavne očakávalo aj od divákov...

• 15.2.2018  22:19

Exotické béčko, ale nenudil som sa. Z kinematografie KĽDR mám odsledovaných len niekoľko filmov, ale tento je ešte z tých lepších a pozerateľných.

• 15.1.2018  15:39

Trochu amatérske spracovanie, mierne povedané študentský film. Rozprávač má napr. v istom momente na hlave čiapku s logom Chicago Bulls :-).

• 18.11.2017  20:42

Vcelku som sa zabavil, chcelo by to viac sympatických hercov a trochu menej absurdných rozhodnutí postáv. Oceňujem udržanie napätia.

• 26.10.2017  10:20
    Mečiar (2017)

Nezvládnutý pohľad na osobnosť Mečiara nahrádzajú insitné dobové pohľady na spoločnosť 90´rokov. Po pravde pohľad na mečiarovskú éru okom prominentnej dcérušky ("už sme sa mohli z Trnavy presťahovať do Bratislavy") s jej osobnými postrehmi pôsobí ako študentský film. Samotný Mečiar hovorí v "aktuálnom" čase len krátko, alebo opeká klobásu. Myslím, že by pri vhodnejších otázkach povedal viac, alebo aj povedal a nie je to v dokumente?

• 29.9.2017  08:41
    Kolonie (2013)

Atmosféra sa mi páčila, to by bolo asi tak všetko. Obrovské množstvo chýb (celodenný pochod v snehu do Kolónie 3 a típkovia na sebe nemajú trochu snehu a ani mokré topánky; zápalná šnúra od dynamitu zhasne dobrých 10 cm od nálože, útočníci sú už takmer pri nej - típek dobehne k náloži, zapáli a nálož vybuchne takmer hneď; vkuse sneží ale stopy v snehu sa dajú nájsť aj na druhý deň). Premárnený dobrý nápad.

• 23.9.2017  20:48

Nasvietenie filmu si človek bežne pri sledovaní nevšimne. Tu som si to snáď prvý raz v živote všimol - absolútne strašné. V parku odlesky svetla, na chodníku sa hercom svetlo odráža od očí, od odevov, pohyblivé tiene pri pohybe... Toto som nevidel ani pri starých československých inscenáciách. Film sa celkovo dá sledovať, ale nie je to žiaden zázrak aj kvôli pomerne nepodarenému hereckému obsadeniu vedľajších rolí.

• 14.9.2017  10:35
    Drogy a.s. (TV seriál) (2010)

Díler kupuje drogy od pašeráka a peniaze mu pošle na účet - nie, jeho účet s tisíckami dolárov fáákt nikto neskontroluje. Díler má svojho bodyguarda a po odchode z miestnosti mu povie, že sa uvidia o týždeň - dovtedy má asi nejakého iného. Pornoherečka vkuse hovorí o tom, že nechce aby niekto vedel o jej závislosti a pritom húli nonstop pred kamerou a hovorí o tom, aká je závislá na kameru. No jasne... Veľa vecí je podľa mňa len nahratých pre účely "zaujímavého" dokumentu...

• 22.8.2017  10:15
    Rošáda (TV film) (1991)

Po dlhých rokoch som si film pozrel opäť a čuduj sa svete - nie je to nič podpriemerné. Až na dosť nelogickostí, mal film myšlienku, ale dosť sa stratila v scenári.

• 8.5.2017  11:21
    Důkaz na dosah (TV seriál) (2002)

Pravdou je, že nie je to veľmi originálny kriminálny seriál. Tak trochu oddychová klasika, kde tvorcovia vsadili na nejaké to iskrenie medzi ním a ňou - len je to nemecký spôsob, a pre Nemecko bol tento seriál bol asi primárne určený. V každom prípade to neurazí nenáročného diváka.

• 10.1.2017  11:24
    Camille 2000 (1969)

Jeden z najlepších soundtrackov, ktoré som kedy počul.

• 23.11.2016  17:20
    Qui c'est ce garçon? (TV seriál) (1987)

Výborný TV seriál, ktorý začiatkom deväťdesiatych rokov vysielala STV s podareným dabingom STV Banská Bystrica. Určite však nešlo o drámu, ale komediálny seriál. Pamätám si, že M. Jobert hrala spisovateľku a jej manžel bol podnikateľ. Zo svojho ženského pohľadu riešila všelijaké problémy s mužom potomstvom a svojim nápadníkom. Škoda, že sa dnes nedá zohnať...

• 19.11.2016  23:09

Artová vecička, ale asi až príliš...

• 2.8.2016  21:18
    Garsónka (TV film) (1990)

Film je ale veľmi zaujímavý námetom a aktuálny aj dnes. Zaujímavé je, že v jednej z hlavných úloh sa objavil Peter Mišík, v polovici 90´rokov zmizol z obrazoviek. Neskôr bol diplomatom, dnes je riaditeľom odboru zahraničnej politiky kancelárie prezidenta SR. Dátum výroby je rok 1990 - evidentne nakrútený v roku 1989, na stránke je chybne uvedený rok vzniku - v roku 1991 by už oslovenia typu "súdruh" nedávali zmysel.

• 2.8.2016  19:21
    Počkaj ma v parku (TV film) (1989)

Taká milá hlúposť, netuším zmysel, ale dá sa to sledovať ako dobová televízna hra pre dospievajúcich. Koncom 80´rokov to už muselo vyznieť vtipne... Úplne uletené sú minúlohy až šteky známejších hercov. Zaujímavé je, že piesne (nutné dodať, že vcelku dobré) vtedy naspievali známi slovenskí speváci (napr. P. Hammel, M. Greksa) so skupinou Fermáta.

• 29.3.2016  21:13
    Eygletiérovci (TV film) (1986)

Zaujímavé je sledovať v tejto inscenácii mladých hercov, "sľubnú" mladú generáciu, ktorá sa v priebehu niekoľkých rokov preriedila snáď iba na M. Kramára a I. Gogáľa. Musím povedať, že je to na škodu, dnes sa to dosť prejavuje v ultraslabých hercoch a neexistujúcej generácii hercov, ktorí mali vzísť z tohto obdobia.

• 3.11.2015  21:57
    Plány a touhy (TV seriál) (1991)

Oproti ostatným sériám chýba tejto atmosféra, pokulhávajú herecké výkony a tiež dej je až príliš vyumelkovaný, navyše už trochu sa opakujúci v duchu P. D. James.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16