Korejská válka: Oheň a led (1999) (seriál)

Chcelo by to o dosť vyváženejší pohľad na bojujúce strany a hlavne výber komentárov (Severokórejci - hordy, naši - hrdinovia; Severokórejci - fatálna alebo katastrofálna chyba, naši - vyhnutie sa problému, nie ústup alebo boj opačným smerom)... 4. Časť sa volá Trpká remíza.

Nae ka pon nara che 2 (2012)

Film o vnímaní KĽDR v Japonsku je pokračovaním "jednotky" z roku 1988. Nesprávne uvedený dátum vzniku - má byť 2009. Vznikla aj "trojka", ale na ČSFD som ju zatiaľ nenašiel.

100 000 $ na slunci (1964)

Zase jedna zo šablónovitých čiernobielych francúzskych road movie (naposledy som videl známy film o prevážaní nebezpečného nákladu), veľa rozdielov tam teda nebolo (ešte aj pekná ku..vička). Žiaľ prežitá nuda.

Drevená figúrka (1979) (TV film)

Minifilmík pre deti a mládež, aspoň zo začiatku. Neskôr si už prídu na svoje aj dospelí (rodičovské ponaučenia, alebo mierne povedané slizký Ján Mistrík, ktorý páli za Janou Nagyovou (Erika). Celkovo fajn až na tragický výkon Petra Kočiša.Jana Nagyová vyzerala výborne a aj hrať vedela, škoda že len tak málo.

Dve frašky (1979) (TV film)

No hláškach v obidvoch poviedkach som sa teda riadne pobavil (zvolanie pri kartách: "Kubo, dolu gate!").

Umývanie hláv (1988) (TV film)

Scenár napísal bývalý prezident Rudolf Schuster.

Strašidlo (1978) (TV film)

Pozoruhodná antická komédia, ktorá pobaví aj po rokoch. Akurát to rozuzlenie sa mi zdalo také nijaké. Zaujímavé je, že v jednej scéne vidieť Martinovi Gregorovi na ľavom predlaktí vytetované väzenské číslo z koncentračného tábora.

Kráľovná noci v kamennom mori (1985) (TV film)

Veľmi skromná výprava postavená na divadelných hereckých výkonoch, či už v dobrom alebo v zlom. Zaujímavé pohľady na Petržalku zo strechy vežiaku. Ako podobenstvo veľmi dobré. Úloha Júliusa Satinského veľmi zapamätateľná.

Slniečko (1984) (pořad)

Reláciu som mal veľmi rád, ale ani nie tak "odpovedanie detí na prihlúple otázky", ale skôr scénky - Raťafáka, Valentína, alebo Prasiatko s Medvedíkom.

Zátah (1984)

Ma fascinovalo stopercentné porozumenie poľštine zo strany českých kriminalistov, čo sa zjavne očakávalo aj od divákov...