Crn crn (1995) (pořad)

Majster "N" a jeho žabí sliz, úplna klasika uvádzaná J. Nodžákom v tejto popoludňajšej relácie. Majster "N" mal u detí kedysi nesmierny úspech.

Svet v obrazoch (2009) (pořad)

Sympatická a pekná redaktorka Martina Jančeková uvádza vcelku zaujímavé reportáže. Len by bolo už potrebné trochu inovovať celkovú skladbu a zatraktívniť štýl. Doplnené 2. 3. 2015: Formát sa podarilo vkusne vylepšiť, rovnako ako aj štúdio. Moderátorka ostala síce rovnaká, ale rokmi vyzrela do krásy a chvalabohu (hlavne pre mužského diváka) sa oveľa krajšie oblieka a aj pôsobí, ako v začiatkoch relácie. Škoda len niektorých príspevkov, napr. o nejakých nových robotoch som už videl príspevky snáď 100 x.

Recepty na slávu (1986) (pořad)

Klasika zábavného žánru v správnej trojke - Noga, Skrúcaný, Juráň + Tlučková a Švoňavská. Niektoré fóry boli naozaj nárez - na danú dobu. O mŕtvych len dobre, ale Paľo Juráň sa strašne opičil po Lasicovi, to platilo nielen v tejto relácii...

Oneskorené kvety (1992) (TV film)

August/2010 - odvysielala Jednotka v rámci letného "oprašovania" televízneho archívu. Nakrútené pre povestné televízne pondelky z Bratislavsky inscenačným štýlom, pomerne nízkorozpočtovo. Exteriéry mi nápadne pripomínali Košice a niekoľko košických hercov asi moju tézu potvrdzuje. Mimochodom sprievodná hudba je v tejto inscenácii otrasná.

Villa jede! (1968)

Príšerné nudný a otravný film s nulovými hereckými výkonmi a detinským scenárom.

Valachiho svědectví (1972)

Dosť neúsrodý snímok, kde každý vraždí každého a dokopy o nič nejde... Čo sa však nedá prepáčiť, sú zábery z roku 1929 z New Yorku a v pozadí sa týčia dvojičky WTC dokončené až v rokoch 1970 - 1973. Alebo nové automobily vedľa "veteránov" z toho istého obdobia - trápne chyby.

Policajt (1972)

Hračkársky vláčik a hračkársky vrtuľník ma teda dostal. Rozháraný nesúvislý dej, nevyužitá téma v obsahovo chudobnom scenári.

Pesničky z Repete (1983) (pořad)

Ono to za úspech vďačilo hlavne tomu, že to dávali v časoch mečiarizmu. Vtedy prakticky v telke nechodilo nič... Z relácií ešte možno "Zoznámte sa prosím" s M. Markovičom. Malo to istý nádych veľkosti (obrovská sála) i pompéznosti (orchester). Nikdy nezabudnem keď mali toľko korešpodenčných lístkov doručených do súťaže, že si museli zaobstarať dve obrovské osudia...

Život Adolfa Hitlera (1961)

Nechápem prečo každý dokument, ktorý má popísať život niektorého z nacistov, či proste "nepriateľov" je popretkávaný sugestívnymi a ironickými poznámkami... Napríklad pri veliteľovi E. Rohmovi odznelo zopár slov o jeho osobe spolu s podstatným slovom "homosexuál", pri H. Goringovi to isté, len sa slovo zmenilo na "narkoman". Je to pomerne primitívny spôsob nesofistikovanej propagandy, ktorá všetky nepriateľské osoby musí "onálepkovať". Nedajú sa tieto dokumenty nakrútiť aspoň mierne nestranne, nie subjektívnym spôsobom, ako keby autorom vyvraždili nacisti rodinu? Fakty premiešané s propagandou (aj keď víťaznou) pôsobia nedôveryhodne a množstvom urážlivých komentárov, poloprávd a invektívov stavajú celý dokument na rovinu práve nacistickej propagandy.

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Milý a na slovenské pomery podarený muzikál s chytľavými pesničkami. Dobrá a "oddychová" zápletka. Čo je ale v tomto filme naozaj zlé, sú českí umelci s katastrofálnou slovenčinou - teda Rottrová je v tomto zúfalo neprekonateľná.