Tucet špinavců (1967) odpad!

Dementná zlátanina bez štipky súdnosti a zdravého rozumu. Ohromne "originálny" námet - zisťujem, že ten nápad na policajnú, pardon vojenskú akadémiu pretrváva v hlavách tvorcov z Hollywoodu ohromne dlho. Teraz som zistil, že to bolo nudné už od začiatku - urobiť z partičky hňupov absolútnych machrov, rozumej aj z totálneho neschopáka odsúdeného na smrť sa dá urobiť profi elitný zabiják. No iste. Nesympatickí herci, navyše stupídnosť z nepriateľov priamo srší. Tí dobrí na tom ale nie sú lepšie (napr. típek sa snaží z výcvikového tábora zdrhnúť AŽ si ho spolu so spoluväzňami dostavia - vrátane plotu s ostatným drôtom a strážnej veže pre dozorcu - to sa mi snáď zdalo?) A celkovo predvídateľný dej, ktorý ani neprekvapí a vlastne ani nič iné, okrem akéhosi prvoplánového efektu, záverečných výbuchov na spôsob rímskych sviecí a ťažkopádno/útrpného povinného epilógu (teda skôr nekrológu) v špitály... Utrpenie dopozerať tento oscarový (!) skvost do konca, ak by to bolo brané za komédiu alebo paródiu hodnotenie by išlo vyššie. Aspoň viem, kde chodili (a žiaľ chodia) amíci na podklady k tým ich "vojnovým" priblblým a šablónovitým filmom.

F.T. na cestách (1988)

Pomerne zvláštny muzikál nakrútený na základe "experimentálno filmového - scénického programu v 28 mestách, ktorý videlo počas 29 vystúpení v lete ´88 vyše 40 000 divákov", z Filmové štúdia krátkych filmov Bratislava - Koliba. Ide o zaujímavý koncept (aj) muzikálu s pesničkami, ktoré som doteraz nepočul... Zaujímavé je, že ide fakticky o pôvodné klipy kombinované s tanečnými kreáciami a vystúpením, ktorý uvádzal Dano Junas s ešte jednou slečnou (Jeanette Švoňavská, často sa objavovala v TV napr. aj s Nogom-Juráňom-Skrúcaným). Matne si pamätám, keď to dávali prvý raz v TV a potom snáď už nikdy.

Případy detektiva Murdocha (2004) (seriál)

Nuda v kombinácii s epileptickou kamerou... Zaspal som po 15 minútach, fakt bieda.

Čo ja viem (2014) (pořad) odpad!

Strašne otravná blbosť s otrepanými ksichtmi, tak nanajvýš na pondelkové dopoludnie...

Miluj souseda svého (2014)

Šablónovitá vykrádačka z Big Lebowski šľahnutá Olive Kitteridge. V každom piatom zábere sa aspoň mihne americká vlajka. Obvyklý nános patetických kecov s najnovšou módou - vyberať tlstých hercov (už iba černoch mi chýbal, ale zato tam bola ruská-ako inak-ku.va a portoricko-poľský zmrd v škole). Neracionálne ba až absurdné konania postáv. Dieťa s inteligentnejšími rečami ako Einstein. A bonus? Porovnanie miestneho povaľača k matke Tereze s potleskom v miestnej škole (hrdina z Vietnamu, blabla). Bonus 2? Požiajte si peniaze od výpalníckych ksichtov, potom ich nevráťte, následne prídu ku vám domov aby ich z vás dostali, kde vás trafí mŕtvica...a...výpalnícke ksichty sa zľaknú a už nikdy neprídu. Céčkovú snímku ťahá Bill Murray, ale len výslovnou improvizáciou typickou pre jeho štýl. Žiaľ to nestačí.

Stvoření světa (1957)

Oproti knihe veľká uspávanková bieda. Ukričaný ba miestami až afektovaný Werich, do toho každú chvíľu akési "muzikálové" vložky. Naťahované rádoby vtipné scény. V dobe svojho vzniku možno inovátorské terno, dnes 80-minútová kreslená nuda, ktorá nenadchne... Podotýkam, tu toľko ráz spomínanú "komunistickú propagandu" nehodnotím a pre mňa nie je podstatná (tá proste patrila k dobe), pokúšam sa posúdiť spracovanie a to autorom proste uniklo.

Fargo (2014) (seriál)

Výborný seriál, veľmi napínavý a vysoko sledovateľný. Jedinú výčitku mám k nadmiere násilia, detailných a nechutných záberov na kaluže krvi, mozgy a ako bonus na naprávanie otvorenej zlomeniny...