Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Mám za sebou první díl a mám stejný problém jako s One piece. A to ten, že s tím vlastně nemam problém, vizuál super, choreografie super, casting bezva, ale nevidím důvod proč bych na to měl koukat když si můžu pustit původní seriál :/ tohle je přece jen takový osekany a prostě tyhle hraný remaky asi nedokážu ocenit

Souboj na talíři (2021) (pořad)

Že je to nahrané to je samozřejmě jasné od začátku, ale s tím je člověk v pohodě tak nějak. První série byla fajn, druhá začala vykazovat známky toho, že se scénaristi zbláznili a první díl třetí řady  už jsem ani nedokoukal, protože to zřejmě píše úplnej dement... Ty situace jso utak absurdní a stupidní, že nechápu jak by to někoho mohlo bavit... Kdyby oba kuchaři na začátku dostali nějaké dva nebo tři soutěžní úkoly a pak prostě vařili mohlo by to být zas super... ale shánení surovin v prvním díle třetí řady... to byla tak extrémně nereálná trapárna, že nechci ani vidět co bude dál... Po první sérii bych dal víc, ale aktuálně nemám žaludek na víc než 1*...

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Konečně dokoukáno a musím říct, že i když to mělo občas slabší momenty a ano někomu by se poslední série mohla zdát slabší nebo pomalejší nebo míň nabitá akcí a zvraty a tak, tak za mě je to prostě jasných 5*, protože tohle není seriál o Peaky blinders jak by se mohlo zdát, tohle je seriál o cestě jednoho muže a i proto je za mě i poslední série stejně dobrá jako ostatní a jako celek je to něco naprosto fantastického.

Vlastníci (2019)

Musím říct, že k českým filmů, respektive hlavně k českým komediím posledních let přistupuji s jistou dávkou skepse. Ani ne tak kvůli kvalitě, ale spíš kvůli originalitě obsahu. Tady jsem se už od první informace, která se ke mně o tomto filmu dostala těšil. Samozřejmě jsem se bál, že o to víc budu zklamaný, ale zklamaný rozhodně nejsem. Bavil jsem se od začátku do konce. Každá postava měla svůj význam i svůj prostor. (Možná snad až na Bernáškovi.) Spoustu situací člověk poznává a do spousty se dokáže vcítit. Humor sice trochu konzumní a hlavně konec byl možná už trochu přetažený, ale ono tady to prostě bylo třeba hnát celé ad absurdum, aby to vyniklo dostatečně. Každopádně velmi dobrá konverzačka plná zajímavých, vtipných a rozmanitých postav a pokud máte aspoň trošku smyslu pro humor, nebudete se nudit ani chvilku. Rozhodně doporučuji a doufám, že budu moct v budoucnu srovnat i s divadelní předlohou.

Shazam! (2019)

Aktuální kvalita filmů z DCEU má jednu výhodu. Člověk nemá přehnaná očekávání a tudíž by se dalo možná říct, že je těžší ho zklamat. Shazam, ale působí, jako že si to jeho tvůrce myslel taky a rozhodl se, že to vezme jako osobní výzvu a zklame jak jen to půjde. Ne dobře to zní trochu moc agresivně, ale ten film se podle mě prostě nepovedl. Dvě třetiny filmu se koukáte na dvě naprosto odlišné Billiho osobnosti. První je Billy jako Billy, kdy je mu jeho pěstounská rodina víceméně jedno a chce najít svojí pravou matku. Druhá osobnost je samozřejmě Shazam, který nemá s tou Billyho společného vůbec nic. Levi se sice snaží, ale ve výsledku působí jako karikatura, když pozorujete jak se fotí sl idma za peníze, tancuje a střílí blesky uprostřed ulice u futrálu na housle... Humoru je tady dost, ale je dětinský jednoduchý, předvídatelný a podle mě je mířený na stejnou cílovku, jako Čtyřlístek, který měl premiéru ve stejný den. Záporák vás prakticky nezajímá, Smrtelné hříchy tam vlastně nemají význam a vy si jen říkáte, jak můžou natočit Aquamana a pak tohle. Vlastně až v poslední snad půl hodině si Billy uvědomí, že rodina je vlastně fajn a začne to brát vážně a záporák si najednou neškrtá. Děsné klišé, které tady prostě nefunguje. V tom filmu jsem nenašel nic, kvůli čemu bych si to chtěl pustit znova a to je pro mě u filmu jasná prohra. ** za pár vtipných scén a border kolii.

Poslední zúčtování (2018)

Tak jsem si krátce po Mrakodrapu pustil i jeho takového schovanějšího levnějšího bratříčka. V podstatě co jsem tam vytknul tady bylo dobře. Hlavní hrdina je uvěřitelný a celkově to tak nějak dává smysl. Jeho přítomnost v ději, jeho vztah k Danni. V podstatě ho ženou výčitky a kvůli nim mu tak záleží na té holce, která není tak na ránu jak to vypadala a začátku. Bitky jsou uvěřitelnější, žádná přehnaná choreografie, prostě syrová akce, která by snad zasloužila lepší kameru místy. Teroristi mají relativně uvěřitelný motiv a ani mi nepřijde moc přehnaný ten konec. Ať už jde o Brosnanovo řešení nebo o to video. Většinou bych si asi říkal.. nojo Amíci a jejich happy endy plný patosu, ale tady mi to nějak sedělo, možná díky minulosti postav, která byla propracována dost na to aby člověk chápal jejich jednání nebo proto, že si ten film prostě na nic nehraje. Nebere se vážně v těch správných místech a ve výsledku tak působí mnohem seriózněji než na začátku zmíněný Mrakodrap. Ale už se zas nějak moc rozkecávám a nevím jestli to ještě dává smysl. Takže prostě za mě zábavná akční jednohubky, která dává smysl, má dobrou akci, i postavy, přesvědčivě zahraná v rámci možností a možná i to i někdy dám znova. Takže ***..... Jo a tu 30 kilovou nasranou pipku, která tam je aby feministiky měli pocit, že jejich životy dávají smysl, by tam fakt být nemusela. NA druhou stranu nedostala tolik prostoru aby to působilo přehnaně, lacině a otravně jak se to tak běžně u postav tohohle typu stává takže v pořádku :D

Mrakodrap (2018)

Možná bych ml srovnávat spíš se Skleněným peklem, ale já se nemůžu ubránit srovnání spíš se Smrtonosnou pastí. V hlavní roli chlápek, kterému je budova vlastně jedno, bohatý Asiat je mu jedno, ale má tam rodinu tak musí do akce. Jako námět to vlastně není špatné,protože tohle téma se prostě dá ždímat donekonečna. Nebo aspoň většinou. NA tohle téma se dá jít dvěma způsoby. Buď to vzít vážně a seriózně a nebo se prostě nebrat vážně vůbec a udělat béčkovou zábavu. Problém je když to myslíte vážně, ale máte tak blbej scénář, že nikdo nebere vážně vás. Nelogických věcí je v tomhle filmu až moc. V hlavní roli Dwayne Johnson je číslo jedna. Nic proti němu, spíš naopak, jako herce ho mám rád, ale tohle není role pro něj. Přece jen, když někdo vypadá tak jako on a má svaly jako on tak prostě čekáte, že tam vtrhne a rozrasí to. Viz třeba Komando s Arnoldem. Ale když jeho postava funguje spíše jako John McClane tak já mu to prostě nevěřím. Okej možná si řekli sebereme mu nohu aby to působilo uvěřitelněji, ale ve výsledku to bylo úplně k ničemu. Ale ok beru to prostě tak, že on teď hraje ve všem a my to tak musíme brát, ale jdeme dál. Will dostane tablet s maximálním přístupem do všeho, oni mu ho šlohnou a stejně ho pak potřebují aby jim otevřel dveře. Proč u těch dveří nenechali lidi aby vtrhli dovnitř až je otevře to je pro mě záhada. Proč si nemohl vypnout ty turbíny, je pro mě záhada. Proč když se dokázali provrtat do 96. patra a založit tam požár, proč rovnou nemohli dojít až nahoru a nabrat rukojmí. No a po nelogických věcech tu máme náhody. Nebo hlavně tu jednu velkou. Henry se pokusil pozvracet pandu tak honem domů, aby nás pak mohli unést, když zjistí, že potřebují toho, kterého chtěli zabít. Šmankote ještě že ho nezabili, kdo by jim pak otevřel dveře. Ne dobře klid... ale prostě je to tak blbý, že víc než * ze mě nikdo nedostane.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Je zajímavý jak jsem se během filmu názorově přeléval z jedné strany na druhou. Chvilku jsem si říkal, že ten nápad vlastně není tak špatný, pak jsem si říkal, že je to vlastně úplná blbost a nakonec jsem se asi půl hodiny před koncem přistihl, jak počítám, o všechno by se dalo z filmu vystřihnout aniž by to změnilo jeho smysl. Když jsem po chvilce v návalu euforie škrtl i titulky, došlo mi, že to taky není správná cesta. Ale dobře nějak to shrnu. Je tam spousta postav, většina zbytečná a všechny jsou vám jedno. Je tam historické pozadí, které je ve výsledku úplně zbytečné, protože kdyby na začátku řekli "Kdysi dávno na naši planetu spadla hůl, kdo jí najde první ten se stane jediným člověkem, kdo jí může ovládat" tak to bude sice taky blbost, ale ušetří se půl hodina filmu a spousta milionů. A nebo vlastně ani to by nebylo třeba, prostě by jí na konci Cade vytrhnul a celou tu Vivian mohli taky škrtnout. A Hopkinse a Turturra a... ach jo vidíte? Díky tupému scénáři, který je plný laciných a hloupých zkratek, je tam vážně navíc skoro úplně všechno, ale nějakým zázrakem to vlastně funguje. Docela to uteklo, člověk se nenudí jen si pořád říká "Ježiš to je blbost" , "A ty jsi kdo?" a další věci. Ve výsledku prostě klasická Bayovka. Hloupá, tupá, plná akce a výbuchů, které docela uteče a vy víte dvě věci. 1) Za týden si to nebudete pamatovat 2) Dál se budete divit tomu, že tenhle člověk natočil Skálu. Dávám ** a čekám na Bumblebeeho abych zjistil, jak moc je chyba jen v Bayovi.

Wilsonov (2015)

No, co jenom říct? Je pro mě těžké hodnotit tenhle film, ale na druhou stranu docela lehké. Netajím se tím, že české filmy z poslední doby příliš nevyhledávám a celkově těžko hledám po roce 2000 filmy, na které bych se s chutí díval opakovaně a proto jsem byl spíš donucen většinou, než že bych na tento film šel do kina z vlastní vůle. Z toho tedy vyplývá, že překonat moje očekávání pro film nebylo těžké. Mělo to hodně míst, která mi úplně neseděla, ať už satanistické vysvětlivky od Jirky Macháčka, které mi někdy nedávaly úplně smysl a ani nepůsobily moc přirozeně a vlastně celá jeho postava chvílemi trochu škubala s mým kritickým okem, ale potom přišla nějaká hláška a grimasa, které perfektně zapadly do situace a já se nemohl ubránit smíchu. Vojta Dyk hrál klasickou, jednoduchou a nesebevědomou figurku, která během filmu přerůstá v hrdinu a ještě u toho stihne sbalit holku, která by si ho v reálném světě spíš nevšimla. Ale nemůžu říct, že by mi Dykův výkon nějak vadil. Lubos Kostelný hrál stejného blbečka jako v Profesionálech a Jan Kraus s vlasy.... no prostě Jan Kraus s vlasy asi nic víc nemůžu říct, protože jeho postava mě prostě bavila. Richard Stanke svojí roli magora s americkou vlajkou místo mozku zahrál přesně. Vedlejší role mě potěšily jak obsazením, tak některými krátkými gagy. Pokud jde o visuál filmu tak si nemůžu stěžovat. Působilo to víceméně autenticky. Ale abych to stručně shrnul... Je to hovadina, která prostě pobaví, i když si jí pravděpodobně hned tak znovu nepustíte. Chvilkama se znechuceně ksichtíte na plátno abyste se jen o pár chvil později smáli nahlas s celým sálem. Takže možná, že jsem moc mírný, možná jsem se nechal ukecat, některými svými oblíbenci, kteří se objevili, ale za 3* to u mě je.