milos.bradik

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 5.5.2021  16:39
    Batalion (1937)

Výborný Smolík, ale jinak jsou to bohužel typické výkony prvorepublikových herců Vítové, Trégla nebo Schránila, ještě vyčnívá Pešek, ale v malé roli. Bohužel tento film mne zklamal, očekával jsem víc.

• 5.5.2021  13:45

Film, který nezapře dobu vzniku, děj je sice o ničem, ale přesto se na něj dá dívat. Prostě je to o tom, jak se dva mladí lidé milují a ta spartakiáda je tam jen jako kulisa příběhu.

• 4.5.2021  08:10

Dost jsem se rozmýšlel jestli dát čtyři nebo pět, ale ono si to opravdu těch pět zaslouží. Je to takových 90 %, těch deset tomu chybí za to, že to prostě stárne, protože však stárne všechno, tak dávám pět hvězd. Je to pořád špička.

• 3.5.2021  16:54

V době vzniku byl tento film hit, ovšem dnes už těch několik vtipů na socialistické zřízení nezabere a postavit muzikál na herečce, která neumí zpívat, to je poněkud chyba. Takže za mne, na Starce na chmelu to nemá ani omylem, je to jen kýčovitě nabarvená šeď a absolutní průměr. Více se může líbit už jen příznivcům Bohdalky a to já nejsem a ten její křemílkovský hlas je děs. Na průměr to zvedá pouze výkon Brzobohatého a Peterky.

• 3.5.2021  13:06
    Oheň ve dřevě (TV film) (1977)

Na můj vkus moc smutný konec, který však pěkně vystihuje minulou dobu a odpor ke všemu starému, třeba i ke starožitnému nábytku, protože vše staré je pozůstatek minulé doby a je třeba nahradit příborník ze vzácného dřeva umakartem. To, že kluk si klidně pustil do bytu neznámého vtíravého dědka, taky ukazuje, že to byla jiná doba.

• 3.5.2021  09:34
    Chvíle pro píseň trubky (TV film) (1980)

Gustava Bubníka nemám rád, ovšem toto je asi jeho nejlepší výkon. Tento televizní film je docela příjemně natočený a líbila se mi hlavně Lenka Pichlíková, nejen to, jak byla moc hezká, ale i to jak zvládla roli, vůbec bych nehádal, že jí v té době bylo už 26 let. Ovšem jako celek to nebylo zase nijak výjimečné. Takže lepších 60 %.

• 2.5.2021  15:18

Haas je tam výborný, ale jinak je to naprostý odpad, takže ty dvě hvězdy jsou čistě za Haase. Třeba ten statkář Rypka, kterého hraje Vladimír Paul, to je naprostá hrůza.

• 1.5.2021  13:45

Nádherný film. Poetický, výborné herecké výkony a skvělá muzika. Překvapilo mne, že v titulcích není uveden autor literární předlohy, ale to se za komunistů někdy stávalo. Jeden z nejlepších filmů Karla Kachyni. Ovšem ten, kdo nemá rád poetické a dojemné filmy, tak by se tomuto filmu měl raději vyhnout. Já se nakonec také nedívám na to, co mne nebaví, třeba američtí komiksoví superhrdinové.

• 30.4.2021  21:09
    Pravda neroste na višni (TV film) (1982)

Herecké výkony hrozné. Námět by nebyl tak špatný, ale když manželka takto odmítne muže, tak potom není divu, že odejde, když mu navíc poté nebere telefony, nechce jej pustit do bytu a synovi řekne, že odešel k jiné ženě i když to není pravda, tak by byl zázrak, kdyby se vrátil k takové ženě zpět. Zaujal mne tam v nemocnici ten mladý Uzel, ale herecky stál za zmínku jen Vochoč, ostatní hráli příšerně.

• 30.4.2021  19:46
    Páni kluci (1975)

Michal Dymek ve své první a nejlepší roli. Plívová Šimková tyhle filmy uměla, ale po roce 1990 se jí to už tak nedařilo, je zajímavé, že někteří úspěšní režiséři se snažili přizpůsobit tržnímu prostředí a moc se jim to nepodařilo. Vždycky se výborně bavím u líbací scény s Magdou Reifovou "A ne. A jo. A ne. A jo."

• 30.4.2021  19:39

Kvalitní herecký výkon Hrušinského i Postráneckého, ale já fakt nemusím tyhle inscenace, kde se jen mluví a odehrává se to celé v jedné místnosti.

• 30.4.2021  10:27
    Zůstanu s tebou! (TV film) (1977)

Děsné. Čtrnáctiletý kluk, který je mentálně na úrovni malého dítěte, například krmí psa kyselou okurkou. Všechny problémy dětí vyřeší soudruh pionýrský vedoucí, který je děsně fajn, jak je pro jistotu několikrát opakováno. Navíc herecké výkony jsou strašné, nejlíp hraje asi ten pes.

• 29.4.2021  20:55

Toto je fakt hrůza. nechápu proč točí takové ptákoviny.

• 29.4.2021  20:00
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

V žádném případě si neumím představit žít v tom Protějově. Sám jsem původem z Valašska a Beskydy miluji, ale tady to vypadá jako na psychiatrii, v seriálu neexistuje jediná postava, která by byla normální. Chápu, že je to komedie, ale copak musejí být všichni nějakým způsobem šílení?

• 27.4.2021  09:09

Byly tam sice nějaké nesmysly, například to, že měla samé jedničky, když předtím měla pětky, protože by jí průměr vycházel hůř, anebo to, jak na Zedníček nemá čas jít do školy, ale furt leží pod veteránem. Přesto se na to dalo dívat, Zedníček, Kemr nebo Kanyza nezklamali a byl to docela příjemný film pro děti.

• 26.4.2021  12:40
    Malá podmínka štěstí (TV film) (1989)

Docela příjemné herecké výkony. Hlavně Zedníček a Vlach. Nebylo to dlouhé a docela se na to dalo dívat, ale když na vagonech nechají označení ČSD, přestože se to odehrává za časů Protektorátu, tak za to musí v hodnocení jít o jednu hvězdička dolů.

• 26.4.2021  09:26

Tak to byl úlet. Šílená ptákovina a herečka v hlavní roli asi dostala tu úlohu jen proto, aby předvedla zadek. To je sice na hlavní roli málo, ale dávám jí za ten zadek aspoň jednu hvězdičku, jinak by to byl čistý odpad.

• 25.4.2021  17:24
    Ženitba (TV film) (1967)

Výborné herecké výkony, ale na anekdotu trochu dlouhé, přitom hodně předvídatelné.

• 25.4.2021  06:49
    O třech ztracených princeznách (TV film) (1969)

Je možné toto brát vážně? Tři herci hrají několik postav, to by si snad ani Cimrman netroufl. Tam by byl na závěr aspoň vichr z hor.

• 23.4.2021  19:55
    Nultý kilometr (TV film) (1973)

Není to žádné veledílo a naprosto odpovídá době vzniku, ale přesto je to od Miroslava Středy velmi dobrý herecký výkon, zvláště vynikl ve srovnání s představiteli jeho rodičů, kteří role jen odříkávali.

• 23.4.2021  15:32

Měl to být film o masovém vrahovi a přitom to vypadalo jako nepodařený remake Horečky sobotní noci. Plno taliánských teenagerů, kteří jen šoustají a fetují.

• 23.4.2021  12:55
    Azul (1968)

Nebyl to úplně dokonalý western, ale docela se to dalo vydržet. Ten konec se dal čekat, bylo to takové dojímavé a zaměřené spíš na city.

• 21.4.2021  17:32
    Kufr plný nadějí (TV film) (1978)

Člověk, který v té době nežil, tak některé věci nepochopí, ale jako celek to bylo vtipné a přineslo to i sympatické herecké výkony, zvláště Kemr, ale líbil se mi i Svojtka, tedy samozřejmě, víc se mi líbila Macháčková, ale Svojtka jako herec byl dobrý.

• 21.4.2021  12:18

Velmi pozoruhodný spíše psychologický film. Vynikající kamera a herecké výkony. Námět je, jako obvykle u Körnera, velmi zajímavý a propracovaný. Prolínají se tady vzpomínky, sny a skutečnost. Zaujal mne motiv vztahu dětí a učitelky k Pavle, který ukazuje na to jak, se dítě může cítit osaměle i ve společnosti jiných. Také závěr filmu je dobře vymyšlený a překvapivý.

• 19.4.2021  15:32

Tento film nemůžu posuzovat jen podle hereckých výkonů nebo kvality režie, ale hlavně jde o jeho výpověď o společnosti a je potřeba si uvědomit, že je to skutečnost a žádná fikce. Film odhaluje jak s námi politici pomocí státních orgánů manipulují a jak policie a justice jim pouze slouží.

• 19.4.2021  07:31

Opět jsem se pobavil. Slušná parodie na příval detektivních seriálů. Myšička výborný a Nebřenský taky super.

• 19.4.2021  07:18
    Hostinec U létavého draka (TV film) (1971)

V laciných kulisách výborný výkon herců, kterých se tady sešel opravdový výkvět. Námět byl sice jasně předvídatelný, ale přesto nepostrádal napětí. Perfektní byl především Hanzlík, kterému tu jeho zamilovanost, hraničící až s hloupostí, prostě člověk věřil, ale i ostatní herci byli opravdu vynikající.

• 17.4.2021  13:16

Proti Obecné škole to sice trochu ztrácí, ale i tak je to velmi příjemný film.

• 17.4.2021  13:14

Velmi příjemný film. Taková autobiografická tvorba potěší, to Svěrákům jde.

• 17.4.2021  13:09
    Kolja (1996)

Je to sice hodně zaměřené na city, ale je to natočené tak, že ten sentiment je přijatelný i když je ho moc.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7