• Fantasy

Princezna (2022)

Princezná, ktorá dáva vojakov dole od prvých minút v štýle akčných hrdinov. Najprv som bola skeptická, ale nakoniec tie súboje boli pekné. A bol to štýl jazdy od začiatku do konca. Klasické moderné dielo so silnou feminizaciou. Politická korektnosť, ale afroludia sú tu spomenutí a len sa občas mihnú ako dvorania. Za to sú tu aziati čo ale je logickejšie. Vizuálne to bolo pekné až na digitálne efekty, ktoré pôsobili príliš lacno, no nebolo ich tak veľa. Nenáročný akčný film, ale dobre pôsobiaci.

Jennifer Lopez: Poločas (2022)

Mám Jennifer Lopez rada. To že je pracovitá žena som vedela. Ale dokument ma sklamal. Téma príprava na Superbowl a jej nominácie to by bolo fajn, ale zas silná prezentácie menšiny  (hispáncov), akí sú utláčaní lebo v tom čase bol výrazný problém na hraniciach a k tomu sila ženy. Ku koncu to bolo ako z filmu, že dobrý koniec .

A jak to bylo dál... (2021) (seriál) odpad!

Ukážka, keď to preženiete v pretlačovaní tém... Nestačí, že je sú tam postavy, ktoré sa necítia ani ženou a mužom, ale ešte aj dcéra Charlotte vytiahne tému, že nie je dievča. Samozrejme černoska téma. Všetko dokopy hodené úvodom. Chápem, že je to zobrazenie hrdiniek v modernom svete, ale je to až príliš. Tu by sa hodilo menej je viac. A dosť pokrivili osobnosť Mirandy. Navyše je to úvodom nudná dráma.

Top Gun: Maverick (2022)

Jednotku som nevidela. Toto malo takú atmosféru... Nič náročné, ale ten film vyžaruje....A tá hudba. Úplne doplnila film. Nemám tu čo vytknúť. A v 4D naozaj zážitok pri lietadlách.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Noo. Dlho som sa tomu vyhýbala (a to mám rada HP), ale nakoniec som o nič neprišla.  Začiatok vyzeral nádejne, ale ako u jednotky vás to navnadí na dobrý príbeh a nakoniec to zostane pri najnepodstatnejšej linke, hľadanie chlapca, ktorému chýba láska a aj to sa zvrtlo na zisťovanie pôvodu. Vadil mi výber Zoe Kravitz.  Vzhľadovo mi nesedela a ten jej výraz....Slabota. Plus zas to zdôraznenie černochov, mocný čarodej zo Senegalu a na to rozuzlenie.... Pravda, prekvapilo, ale nakoniec mi to prišlo až smiešne do tohto filmu.  Priznám sa že ma ešte prekvapil hľadaný pôvod (iní to určite vedeli) Kredenca.  Ako u niektorých postáv mi chýbala logika konania. Občas som myslela či Mlok nie je slepý.  Najlepšie na celom sú zvieratá. Najprv mi nesedel výber Jud Law ako Dumbledor, ale páčil sa mi. A ten boj s ohňom sa ešte dal. Zhrnutie, na to čo to mohlo byť, je to príbehovo slabý odvar. Škoda.

Rozhněvaný muž (2021)

Temný akčnák s Jasonom. Dej ubiehal čisto. V textovej časti to mal Jason jednoduché :D.  Musím vyzdvihnúť hudbu, ktorá dotvorila celú atmosféru. Páčila sa mi aj práca s kamerou. Vydarený film.

Tři přání pro Popelku (2021)

Akože....Ešte ako tak to celkom slušne začalo, ale s blížiacim sa koncom to naberalo na grotesku.  Popoluška výzorovo fajn, princ nič moc, macocha zaujímavá, nevlastná sestra mimo, kamaráti princa vypelichané krovie, kráľovský pár  fajn. Scénar...základ a niektoré pasáže boli z pôvodnej Popolušky, a tie boli fajn. No tie dialógy, ktoré boli nové a novo naväzovali na staré, tak tie už boli nezmyselnejšie. A vcelku mi to prišlo celé také akoby pozliepané scény. Keď poznáte starú Popolušku tak vidíte tie useknuté dialógy.  Nóri to tiež poňali korektne s afro, hedikepom, LGB a emancipáciou.  SPOILER Koniec sa už líšil od predlohy. Za mňa zbytočná emancipácia. V podstate pôvodná Popoluška si pomohla sama. Čakala som že natvrdo odmietne princa. Úprimne, nechápem načo s ním začala randiť?, keď je to riadny neschopák a navyše k ničomu.  Hviezdičku dávam za peknú krajinu a zvieratká.

Matka versus android (2021)

Po vzhliadnutí nízkeho percenta hodnotenia, som si to aj tak pustila.  Pozrela som vstup do deja a po ocitnutí sa v lese, som začala preskakovať a vida...stačilo. Vykecavanie sa, pár napínavých scén a veľa dojímavých chvíľ, ktoré so mnou nič moc nerobili (až na jednu) . Chloe bola fajn, hlavný herec nezaujímavý s postavou so zlým rozhodnutím. Aj tu bola vidieť politické korektnosť. Námet sa dá, ale príbeh slabý. Inak, neviem či vydať dieťa do Kórei by bola väčšia výhra.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série) odpad!

Príbehovo horšie ako prvá séria a to je už čo povedať.  Priveľká politická korektnosť nie len vo farbe, ale už aj hedikepovaných, len aby tam boli....Oddialenie sa od príbehu s vymyslenými príbehmi, ktoré nedávajú extra logiku a sú zlé. Dialógy sú slabota. Zmena charakterov na blbcov.  Jediné čo je dobré je vizuál a Triss vlasy. Škoda, tak veľký potenciál a zabili to vymysleným kliše dejom a scénami.

Vysoká čokoládová (2021) (pořad)

Pozerať sa na pečenie a v tomto prípade na modelovanie z čokolády je vždy zaujímavé. Koncept dobrý, že tam nevypadavali a bolo to robené ako forma učenia. No mám pocit, že aj v tomto bol Netflix politicky korektný 😁. Šéf Amaury veľmi zaujímavý, len študenti neboli extra sympatickí. Nepáčilo sa mi zobrazenie mimo tvorenia. Tak zbytočné robené robené do šou. Nepotrebuje to. Nakoniec som mala pocit, že tam bol výherca uprednostňovaný. Pozeratelne.