Šikana (2001)

Larry King překvapil. Konečně natočil dokoukatelný film. A na některých místech mě docela zamrazilo.

Tajemné okno (2004)

Průměrný hororový thriller, kterého výrazně hyzdí předvídatelná a neoriginální pointa. Když mi poprvé přišla na mysl po pár minutách filmu, tak jsem doufal, že je to tak natočeno schválně, aby mě to zmátlo a závěrečná pointa by byla nakonec úplně jiná. Bohužel tomu tak není. 50%

Comeback (2008) (seriál)

Vypadá to na lehce nadprůměrnou českou snahou o sitcom. A jo, párkrát jsem se i zasmál. Ale na více jak 2* to stejně nevidím.____Po pár dílech zvedám na 3*, přece jenom v každém dílu, co jsem viděl se najde něco, co mě pobaví.

VALL-I (2008)

Čekal jsem trochu víc. Možná to bylo vysokým očekávaní po shlédnutí povedených trailerů, díky nimž jsem se těšil na Walleho prozkoumávání opuštěné země. Ovšem ve filmu se mi právě tahle část zdala nejslabší. Snad vůbec poprvé jsem se u nějaké pixarovky nudil. S příletem na vyhlídkovou loď jakoby byl film pokropen živou vodou a konečně se na plátně začíná něco dít. Hlavně ztvárnění lidí bylo fajn. Jenže stále mi na filmu něco vadilo. Sice už ubylo té úděsné robotí konverzace skládající se ze dvou slov, která mě mučila první třetinu filmu. Nicméně i tak už si mě obě hlavní "postavy" dokázali z nechutit. Eva neustále hýkající "Wall-i!" nebo až nechutně roztomilý a trochu dementní Wall-e si mě zrovna nezískali. A další postavy zase působili až příliš nevýrazně. Mám takový pocit, že se tentokrát nechali v Pixaru trochu unést technickou stránkou a pozapomněli na obsah. Ale zas tak strašné to nebylo a já se mnohdy dobře bavil.

Temný rytíř (2008)

Vůbec poprvé v mém životě jsem na jednom filmu byl v kině víckrát než jednou, takže je to asi jasné ne?:)

Wanted (2008)

Paráda! Už dlouho jsem se v kině tak nebavil. Timure, promiň za ty křivdy, které vyšly z mých úst či klávesnice, protože tohle jsi fakt zvládl. Ač jsem měl po zhlédnutí prvních trailerů zlé předtuchy (Wanted vypadal jako chudý příbuzný od Matrixu), tak musím uznat, že jsem se protentokrát zmýlil. Tahle zvrácená, drsná akční jízda s pořádnou porcí černého humoru si totiž vůbec nebere servítky a daří se jí prakticky po celou dobu filmu udržovat svižné tempo. Toho je docíleno hlavně díky vcelku vynalézavým akčním scénám, ve kterým Timur dává na frak Bayovi či Wachovským. K tomu připočtěme černý humor (rozmlácená klávesnice, myši s bombou...), Angelinu sexy jak už dlouho ne, velmi slušné triky, spoust krve a v neposlední řadě i roztomilou reklamu na Pendolino, Václava Klause (který poněkud překvapivě zůstane ušetřen od kulky v hlavě, navzdory poslání Bratrstva :-D ) a taky na krásy Moravy, obzvláště pak na tu gigantickou propast:-). Problém jsem pak měl snad jedině s přerodem totální nuly na superhrdinu, ale to mi vadilo v každém podobném filmu, Matrixu nevyjímaje. A i posledních 10 minut na mě působilo tak nějak divně, ale ta divoká akce mi to pak zase vynahradila. Sečteno, podtrženo - Wanted je film, který můžu milovníkům tvrdší akce a černého humoru jen a jen doporučit. 90%

Všechnopárty (2005) (pořad)

Šípovy imbecilní otázky typu "A na co je na lodi kormidlo?" mě tedy opravdu nebaví. Když mlčí je to někdy i docela zábavné. Bohužel to je málo kdy.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Sice nejhorší, přesto však stále dobrá jonesovka. Tolik ve zkratce a teď trošku konkrétněji. Indy je zpět! A tentokrát ve sci-fi hávu, což mnohým nemusí být při chuti. Nicméně, jelikož Indy vychází hlavně z brakové literární a filmové tvorby (tentokrát tedy z 50. let), tak to považuji za poměrně logický posun. Ale zpět k samotnému filmu. Prvních cca. deset minut k mému zděšení, ve mně nevyvolávaly pocit nostalgie, nýbrž se mi zdálo, že dění na plátně je jen křečovitá snaha navodit tu správnou jonesovskou atmosféru. Pro mě tedy neúspěšně. Ale jakmile Indy stylově uteče ze zajetí, konečně jsem pocítil ten pravý Indyho návrat (a spadl mi velký balvan ze srdce). Nicméně opravdu zajímavý začíná být film až s příchodem Mutta ve výborném ztvárnění LaBeoufa. Když už jsem u těch herců, tak Harrison je zpět ve formě, ačkoliv se na něm proud času výrazně poznamenal. S Cate Blanchett alias Irinou jsem byl rovněž spokojen. S ostatními už je to krapet horší. Postava Maca mi přišla poměrně nevyužita a naopak u Hurtova senilního profesora Oxe bych klidně uvítal i ještě menší prostor než má, ačkoliv mi vyloženě nevadil. To se ovšem nedá říct o navrátilce z jedničky Marion. Karen Allen nejen, že snad nemá za celý film jedinou smysluplnější větu (to je však asi spíše chyba scénáristy), ale i její herectví je na míle vzdáleno jejím kolegům. Jediné co ve filmu neustále předvádí je ten její stěží uvěřitelný úsměv, na který jsem byl ke konci už alergický. Její postava je vlastně ve filmu zcela zbytečná. Dále bych novému Indymu vytkl některé nadbytečné scény. Ze všech nejvíce mi vadila hlavně ta s atomovkou, která kromě cool efektu nemá vůbec žádný smysl. Tato scéna by se rozhodně vyjímala na DVD ve vystřižených scénách, ale ve filmu samotném to působí dost divně. Poslední, co bych ještě mohl vytknout, je tentokrát celkem suché hledání po relikvii. Křišťálové lebky na mne zdaleka nepůsobili tak magicky jako Archa úmluvy či Svatý grál. Ale abych jen nesýčkoval...tak jsem se po naprostou většinu filmu dobře bavil a už dlouho jsem neviděl tak nápaditou akci. A co se týče onoho "šokujícího" konce, tak mi zas tak překvapující nepřišel. Vlastně jsem podobný konec (respektive oba konce) očekával už z těch pramála informací, co už jsou v oběhu několik měsíců.

Sexy Pistols (2006)

Nudné. Předvídatelné. Zoufale nezábavné. Poslouchat hodinu a půl hádek a hašteření hlavních hrdinek je za trest. Pokud zrovna nejste fanda Salmy a Penelope (což já nejsem) tak doporučuji se velkým obloukem vyhnout.