Marty miluje vyjížďky na pláž a do barů. Kumpánem na podobných akcích mu je jeho dlouholetý kamarád Bobby, který má však zálibu ve zvrhlém týrání. Když svou pozornost obrátí na Martyho novou dívku Lisu a její kamarádku Ally, Lisa se rozhodne, že Bobbyho krutovláda musí skončit. Shromáždí skupinu předměstských teenagerů a zosnuje plán, jak se Bobbyho navždy zbavit. Spiknutí je však odhaleno, z přátel jsou náhle nepřátelé a náhodní známí se stávají spoluviníky vraždy, která otřásla Amerikou. (oficiální text distributora)

IceQueen

Najprv každý s každým súloží, medzitým sa sfetujú, potom každý s každým hovorí o tom, ako zabijú Bobbyho (Bobbyho z debaty vynechajú), potom zase všetci súložia a pri tom fetujú, miestami niekto dostane cez držku a nakoniec zase každý s každým preberá, kto čo urobil a neurobil. A aby som nezabudla, fetujú. Súčet IQ celej partie vydá tak na jedného priemerne inteligentného človeka a ozaj, ...stále súložia a fetujú. ()

runner85

Silný film ! Ale ! pôsobil na mňa dosť amatérsky, nato že išlo o skutočnú udalosť to mohol pán režisér spraviť aj lepšie, prvá polhodinka kde sa len sexuje mohla byť nahradená dačím čo by do toho filmu pasovalo viacej, a ten zvyšok plánovanie vraždy a súd mohli spraviť aj lepšie, dokonca aj toho mafiána mohli spraviť lepšieho, celkový dojem je teda priemerný ... ()

Falko

To by nebol Larry Clark, aby si neodpustil eroticke sceny, ale tak uz si na jeho filmy pomaly zvykam. Tento film natocil na zaklade skutocnej udalosti o mladych ludoch, ktori sa rozhodli zabit jedneho z kamaratov bez toho, aby si uvedomili, ake nasledky budu musiet znasat. Prva polovica trosku nudna, ta druha bola uz napinavejsia, ale ALPHA DOG (2006) s podobnou temou sa mi pacil trosku viac. V tomto filme si tentokrat zahrali pre mna trosku znamejsi herci, napriklad Brad Renfro si zahral vo filmoch NEBEZPECNY KLIENT (1994), SPACI (1996), NADANY ZAK (1998) alebo Nick Stahl znamy z filmov MUZ BEZ TVARE (1993), TENKA CERVENA LINIE (1998), TERMINATOR 3 (2003) alebo SIN CITY (2005)... 25.09.2009 ____ Brad Renfro - (Marty Puccio) +++ Nick Stahl - (Bobby Kent) +++ Michael Pitt - (Donny Semenec) +++ Bijou Phillips - (Ali Willis) +++ Rachel Miner - (Lisa Connelly) +++ Leo Fitzpatrick - (Hitman) +++ Kelli Garner - (Heather Swallers) +++ Nathalie Paulding - (Claudia) +++ Larry Clark - (Hitmanov otec) +++ Produkcia: Brad Renfro +++ ()

Cimr

Před sledováním tohoto filmu jsem si ho našel na této stránce a potom jsem musel dávat komentářům za pravdu. Bylo to samoúčelné, naivní, nereálné, zkrátka podivné. Jsem přibližně ve věku hlavních postav, a tak vím, že dnešní teenageři (aspoň čeští) se fakt nebaví stylem "jo, měl k***a bezvadný péro a pak mě k***a skvěle hodinu lízal p*ču". Larry Clak si hraje na velikého odborníka na problémy současné mládeže, ale s tím je bohužel úplně vedle. Ve filmu se to projevuje tím, že některé scény, původně myšlené vážně, jsou nakonec až směšné. Příkladem budiž scéna z auta, kde si Bobby a Marty povídají asi takhle "K***a, drž už hubu ty z***e!" "Coo? Já jsem z**d? Ty jsi z**d ty debile!" "Neřikej mi debile ty za******j k****e!" Bum rána pěstí. "Auu, ty č****u, tys mě praštil!" "Auu, k***a, tys mě taky praštil ty z***e!" "Neřikej mi z***e!" Bum další rána pěstí. Kdyby Clark nechtěl za každou cenu šokovat a občas se trochu uklidnil, film by byl o dost silnější. Příběh na to má. A tady už se dostávám k tomu, proč uděluju tak vysoké hodnocení. Přes všechny kolapsy, když se film dostal do stádia vraždy, tak jsem napětím nedýchal. Ta scéna byla natočena skvěle zmateně. Jak všichni pobíhají kolem, neví co dělat, a tak na sebe řvou. Pak události nabírají rychlý spád - nervy tečou, svědomí hryže a všechno se provalí. Trest, který následuje, je přehnaně krutý. A právě ten závěrečný sestřih je to, co mě na tomhle filmu dostalo nejvíc. Možná jsem jednoduchý divák, ale film u mě splnil svůj účel - v průběhu jsem byl napjatý a na konci si připadal jako přejetý válcem. Uvědomuju si spoustu záporů, ale nemůžu jinak. Mě to prostě bavilo. ()

Faye

A opět jsme se Larry Clark a já sešli a to i přesto, že jsem si slibovala, že si dám velký pozor aby se nám to už nestalo. A i když tentokrát jsem jeho styl poznala už po první větě, stejně jsem u dalšího pornofilmu s cynickým příběhem zůstala. Děvenka jde radostně ukázat pozitivní těhotenský test svému klukovi (cestou se pochlubí i spolužačkám) a Marty? Ten jí samým štěstím zmlátí. A ona ho přesto tak strašně miluje, že zorganizuje vraždu jeho nejlepšího kamaráda Bobbyho, který (pro změnu) občas nějakou natáhne jemu. Plán není vyzrazen!!! Což je pro mě velmi překvapivé, nejen kvůli evidentní debilitě a permanentní zfetovanosti narychlo posbírané partičky vrahů, ale navíc jednou z nejfrekventovanějších vět této skupinky se stává „Musím jet kámošce pomoct zabít debila jménem Bobby.“ Opravdu těžko uvěřitelné a prý podle skutečné události. No,myslím si, že je vážně nejvyšší čas se už definitivně rozloučit s Larsem a s jeho odpornou americkou mládeží. ()

• Ačkoliv byl Bobby Kent (Nick Stahl) ve filmu ztvárněl bělošským hercem, ve skutečnosti byl tmavé pleti. Jeho rodiče byli z Íránu. (Nick321)
  • Slovo "fuck" a jeho deriváty zazní ve filmu 274 krát. (Musak)
  • Ze soudních výpovědí vyplývá, že stejně, jak je ukázáno ve filmu, i ve skutečném světě se násilnický Bobby Kent (Nick Stahl) před smrtí omlouval za své činy a prosil o milost, jeho dřívější oběti šikany však v útoku nepřestaly, snad z příliš velkého vzteku na Bobbyho nebo ze strachu, že by je později šel usvědčit. (Nick321)