Hra o trůny (2011) (seriál)

Telenovela pro muže. To co se v seriálu naklábosí za 10 hodin by se dalo shrnout do několika vět. Jeden z mála, kdo dává této sérii trochu život, je Peter Dinklage (Tyrion Lannister). Jeho scény mne alespoň na krátkou chvíli dokážou vytáhnout z letargie.

Události, komentáře (1990) (pořad)

Když to zrovna nemoderuje Železný, tak Události komentáře považuji za jeden z nejlepších publicistických pořadů u nás. Ale na díly s Železným se nedá dívat. Ten chlap vůbec není moderátor. Sorry pane Železný, ale na vaše názory není nikdo zvědavý, tak je přestaňte vtírat nám i vašim hostům a nechte je mluvit. Tím spíše, že děláte rozumbradu a všeználka naprosto u jakékoliv problematiky, i o té, o které vůbec nemáte ani páru.

Události (1993) (pořad)

3* z úcty k tomu zpravodajství, které na ČT bylo před vstupem toho ex-nováckého šéfa. Od té doby se hraje jen na efekt a na mlácení prázdné slámy (aneb jak natáhnout zpravodajství z naší malé republiky na téměř hodinu). Takže tedy 4* za zpravodajství před Dvořákem, maximálně 2* za to za Dvořáka.

Sucker Punch (2011)

Tak především, casting hlavní role byl katastrofický. Emily Browning hraje strašně a co je ještě horší, vypadá tu naprosto odporně. Brr, otřepu se jen co si jí vybavím. Co se týče filmu jako takového, je to přesně taková over the top kravina s šílenými nápady, kterou by natočil snad jen R. Rodriguez nebo Z. Snyder. Naštěstí to natočil právě Snyder, takže minimálně akční scény v tom nejvyšším levelu vědomí jsou parádní. A popravdě to je to jediné, co na tomto filmu stojí za shlédnutí. Dějově to je na úrovni oscarových muzikálů (ke kterým má žánrově vlastně i celkem blízko), tradiční klišoidní výplach, který jen vyplňuje prostor mezi tanečními/hudebními čísly. Kdyby se Sucker Punch prodával do světa jako muzikál, určo by z toho musela být minimálně nominace na Oscara;-)

Riddick: Kronika temna (2004)

No, na rozdíl od většiny se mi tedy tenhle díl zamlouval o dost více než Černočerná tma. Celkem obstojné akční trikové béčko.

Muži v černém 2 (2002)

Jedničku mám hodně rád, ale dvojku jsem málem nedokoukal, místy je to fakt nehorázná nuda. Spousta "humorných" scén naprosto vyšumí a efekty jsou přímo otřesné.

Nalevo od výtahu (1988)

Škoda té poslední čtvrtiny, tam film strašně ztrácí tempo i zábavnost. Kdybych mohl hodnotit po částech, tak první čtvrtina za 3*, prostředek 5* (za spoře oděnou Emmanuelle Béart možná i 6*:D), poslední čtvrtina maximálně za 2*.

Re-Play (2009) (pořad)

Ach jo, proč musí do pořadů o hrách furt cpát moderátory? Alžběta zpočátku vypadala celkem sympaticky, ale nyní už mi přijde spíše trapná a naprosto zbytečná (dělá tam něco kromě hihňání? Jo, občas dělá rozhovory, ale to by jí měli zakázat, hrůza a děs.).

Jmenuji se Bruce (2007)

Vychvalovaný Bubba Ho-Tep mne nudil, tady na mne ale hlášky a odkazy (na) B. Campbella fungovaly a dobře jsem se bavil od začátku do konce. Tenhle fanmovie naprosto splnil má očekávání.