• Thriller

Cesta do zatracení (2002)

Tak toto drámo mě nejdřív v kině odrazovalo od shlédnutí, protože jsem byl gangsterkama už přesycenej. Ale jakmile jsem si ho půjčil na DVD tak jsem ho s bratrem shlídnul třikrát po sobě bez pauzy( do třetí projekce se zastavil i kámoš s brkama a já mu to prostě musel pustit). Otylý Tom Hanks moc nepřekvapí je to standart a Forresta Gumpa už prostě nepřehraje, Newman je pořád švihák jako z dob Podrazu a jeho otcovský vztah se Sullivanem je skutečně upřímný. Dál mi nejvíc utkvěl v paměti vrahoun Jude Law, slizský, bezcitný a očividně si to užívá a nakonec Danny Craig v roli Newmanova slabošského syna. No jak říkám nakonec jsem se dočkal road/revenge movie s antickou tragédií a odcházel jsem od telky s úsměvem jak to byl hezky natočený i napotřetí.

28 týdnů poté (2007)

Klipovitý až z toho bolí hlava ale na druhou stranu nehorázně zábavný gore-fest se slušnou atmosférou a pár slušnými lekačkami. Carlyle jako posedlý stroj na zabíjení je tak krásně bestiální že si to buď užijete nebo vás to znechutí. Jinak nadstandartní béčko na rozdíl od hor co maj oči.

eXistenZ (1999)

Když jsem v noci v televizi narazil na tenhle snímek. Rozpoutalo to ve mě takovou příjemnou vlnu schizofrenie až jsem si řek:"No co to ten Cronenberg žral za kyseliny?". Opravdu atmosféra snímku je stylová až to zebe a všude vykukující nejistota vás napíná až do posledního okamžiku. Jestli teda takhle vypadá herní budoucnost tak ne díky, radši si zapnu plejstejšna. Brutální, hravé, snové a napínavé.

Sanjuro (1962)

Volné pokračování Yojimba je pojato v trochu akčnějším duchu. Film celkem slušně odsýpá a na Mifuneho v roli občas (jen na oko) zevláckýho samuraje je radost koukat. Klidně by stačilo kdyby celej film jenom seděl, tlachal a pil saké. Hlavně mi utkvěla v paměti úvodní hudba,která byla už i v yojimbovi. No prostě pecka akční film.

Yojimbo (1961)

Hodně remakovaný film ve kterém exceluje Mifune jako samotářskej vlk, rozpoutávající postupně válku mezi dvěma gangy. Mifune jako yojimbo je rozhodně ten správnej řízek a tak trošku mi připomněl Zaitochiho od Kitana, který jsem ale viděl dřív. Přesto že je film chvílema malinko zdlouhavý, vše vynahrazuje obrazová kompozice a charisma Mifuneho. Rozhodně jeden z nejlepších samurajských filmů od Kurosawy.

Utržený ze řetězu (2005)

Stylová akční mlátička, se špicovim obsazením a hudbou od Massive Attack, která sedí filmu jako pr*el na hrnec.Nebýt melancholické prostřední pasáže(jež se dá snést hlavně díky sympaťákovi Morganovi),byl by dojem ještě o něco lepší

Úkryt (2002)

Napínavá hra na kočku a myš, ale souhlasím s ostatními že se toho měl chopit někdo jiný než Fincher. Škoda mrhání jeho talentu na "komorní" thriller. btw. ALIEN 3 byl výbornej takže jinak si trhněte.

Ospalá díra (1999)

Skvěle stylizovaná detektívka s úžasnou atmosférou.

Planeta opic (2001)

Dávám za 4. Zřejmě se divíte, ale je to nejspíš tím, že jsem byl při sledování nedotčen původním filmem. Wahlberg to zvládá a neurotický opičák Tim Roth je výtečný.

Muži v černém 2 (2002)

Oproti výborné jedničce jsou zde hodně zoufalé vtípky a i když jsou Smith a Lee Jones šviháci tak celý film působí jen jako ždímačka peněz. Jestli měl bejt hlavní nositel humoru dement Johnny Knoxville tak ať radši zůstane u Jackass. Jo a Michael Jackson:-))))))) meh