• Thriller

Beowulf (2007)

Blockbuster který se dal natočit i klasickým způsobem ale pak by nemohl bejt Ray Winstone taková bedna. Při sledování v kině jsem při některých scénách zůstal přibitej k sedačce s otevřenou hubou (což už se mi dlouho nestalo). No prostě na velkém plátně je to zážitek ale na DVD bych to asi posoudil jen jako trošku nadprůměrný animák. Na druhou stranu, kdyby si Zemeckis přestal hrát s motion capture technologií měl by na víc než jen popcornovou zábavu.

První velká vlaková loupež (1978)

Spolu s Podrazem nejlepší lupičský film který udal nový směr žánru tzn. přechcávat,přechcávat a zase přechcávat.....

Skála (1996)

Klasika která se musí líbit snad každýmu. Sean Connery nebyl takhle svěží snad od dob velký vlakový loupeže. No prostě moje srdcovka.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Po smrti Vlasty Bedrny jsem začal preferovat původní anglický dabing(homer v něm nemá chybu). Jinak seriál, který vychovával generace-co víc dodat. A nevěřte pomluvám, že simpsonovi začínají být trochu za zenitem-ty fóry Vás prostě zabijou.:-D

Igby (2002)

Dramat o rodinných krizích už bylo nespočet, tenhle však překvapí výborným obsazením a neokoukaným Kieranem Culkinem, kterému slavnější kolegové zdatně přicmrndávají. Takže pro mě obstojné drama, které ale na druhou stranu moc nestrhne(kromě flashbacků s Igbyho postupně šílejícím tátou). Mladší z rodu Culkinů by se při troše snahy mohl dostat v herectví o sto honů dál než jeho brácha.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Bylo by to skvělé finále nebejt postupující dětinskosti Georgeho, který tam prostě musel dát na pohled roztomilé ale ve filmu naprosto otravné Ewoky. Z nich se postupně v Lucasově hlavě zrodili stejně otravní Gungani z epizody I. Závěrečný fight ale stojí za to přetrpět tuhle maňáskovskou show. Ale ten trapný droidí pa-humor by měly zakázat.

Casablanca (1942)

Jako nejlepší milostný příběh všech dob mě to zklamalo. O to víc jsem si užil pozadí příběhu kde jsou spolu na neutrálním území Francouzi a Nacisti. Humphrey je jako cynický hlavní hrdina k popukání a je hlavním důvodem proč jsem hodnotil 4*.

Obdivuhodný boxer (2003)

Na začátku při titulcích se záběry na boxera/ku jsem vyprsknul smíchy co to zas má bejt za blbost, ale jelikož jsem byl moc línej se natáhnout pro ovladač nechal jsem film běžet a ono se z toho vyklubalo docela dobrý sportovní drama. Pro mě je tenhle film velké překvapení. Před tím bych si nemyslel že někdo natočí koukatelný film o tranďákovi(při vzpomínce na Pink Flamingos se ještě teď ošívám). Dejte chlapo-ženský aspoň šanci.7/10

Vrána (1994)

Brandon(R.I.P.) je jako Eric Draven výborný, těžko si představit do takovéto role někoho jiného(Eric Mabius and Vincent Perez-Go F*ck Urself). Mistr temné atmosféry Proyas vitvořil na svojí dobu vizuálně orgastickou vizi města plného špíny, drog a úchylných gangsterů což si můžete vychutnat v každém filmovém políčku. Film se sice trochu odchyluje od komiksové předlohy (zejména na konci-finální zúčtování je v komiksu milionkrát lepší),ale ostudu jí rozhodně nedělá. Sice se z původní smutné a do morku kostí sahající výpravy stala akční jízda, zejména mi chybělo víc Ericových poetických průpovídek při masakrování těch chudáků, ale jinak to zřejmě nešlo. Pokud nahlédnete za pozadí tohoto revenge movie, skrývá se za ní prostá Love story-Smutná love story podaná tak bolestně a temně až je to nádhera. Jak již bylo řečeno-četl jsem původní komiksovou předlohu a považuji ji za nejlepší komiks, který se mi kdy dostal do ruky a navíc má DUŠI!!!!(hned za ním je v mém žebříčku slaughter horror 30 dní dlouhá noc. Autor předlohy James O´Barr jí začal psát poté, co mu přímo před očima opilý řidič přejel manželku. V celá kniha jsou tím pádem velká koncentrovaná muka, která vás chtějí stáhnout sebou s každou otočenou stránkou. Vzpomínám si jak jsem otočil poslední stránku a začal z té depresivní nádhery plakat. A to se považuji za Cynika. Už jen kvůli faktu, že pro vznik tohoto filmu museli nejdříve umřít dva lidé nemohu hodnotit jinak než absolutní cifrou. Sežeňte si komiks a poznáte co pro člověka znamená ztráta milované osoby-za těch 600 Kč kolik stojí běžně v obchodech to opravdu stojí. Věřte mi

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Shia (ge)LaBeouf jako kopie Jamese Deana? Ufoni? Ruská psionička? A k této porci si přidejte Indyho hlášky, pořád i po letech krásnou Marion a stylizace dobrodružných filmů 50.-60. let a máte instantí klasiku. Kdo hltal předchozí díly jako já ten se bude tetelit blahem. Sice to kazí pár scénaristických kixů ale to Indymu rád odpustím.