Batman (1989)

V Americe možná hit, ale u nás jsme přece je s trochu jiného těsta. Ale Nicholson je jednička vždy a všude.

Bdělé oko veřejnosti (1992)

Prostředí čtyřicátých let minulého století je vystiženo dobře,zápletka je místy poněkud zamotaná, ale Pesci je dobrý herec, umí udělat takové "psí pohledy", že je mu člověku líto.

Ben Hur (1959)

Těch jedenáct Oscarů je naprosto zasloužených. Příběh židovského šlechtice ve vynikajícím podání Hestona je zasažen do doby narození,života a smrti Krista,velice působivý film.

Bezstarostná jízda (1969)

Jeden z kultovních filmů, který dokazuje, že Amerika je opravdu zemí neomezených možností - až na ten konec...

Běžící muž (1987)

Nevíme, jaká bude budoucnost, ale když sleduji vyvíjení lidských vztahů a narůstající brutalitu a nevraživost, kdovi jestli tahle televizní zábava nebude jednou skutečností. Když hraje Arnie, tak vím že film vždy "dokoukám" do konce.

Bílá paní (1965)

No tak na tohle museli mít soudruzi na kulturním oddělení ÚV opravdu pifku, je tam plno skrytých i odkrytých narážek na tehdejší situaci.

Bílá spona (1960)

Film zrovna nepatří k Fričovým úspěchům, zřejmě to bylo i dobou, která nepřála kriminálnímu žánru. Zajímavá je účast hudební skupiny Kučerovců, kteří vytvářejí pozadí scény v taneční kavárně.

Bitva o Hedviku (1972)

No, i když se jedná o důl a ne o nějakou dívčinu, mělo by to být s velkým H. Je to samozřejmě poplatné době vzniku a natočil to polský režisér.

Bitva o Midway (1976)

Velkorysá podívaná s hvězdným obsazením plná bitevních scén a pyrotechnických kouzel. Zajímavé válečné drama je však možná mírně roztříštěno vedlejším příběhem lásky Amaričana a japonské dívky.

Bizon (1989)

Z tohohle snímku si pamatuju jednoho neforemného dlouhána, a pak že ho spolurežíroval M.Issa,syrský manžel Lenky Termerové.