Denny

Zdeněk Vild

okres Rokycany
důchodce

• 13.5.2013  07:51
    Doly krále Šalamouna (TV film) (2004)

Dvoudílná , velice natažená a nepovedená slátanina, odehrávající se v Africe, kde jakýsi domorodý kmen zajal anglického cestovatele kvůli bájnému pokladu krále Šalamouna. Za ním se vydává jeho dcera s pomocníky v čele s panem Quatermainem a za nimi další zájemci (Rusové) o poklad. Vidíme africkou krajinu se všemi jejími krásami a nástrahami a naši hrdinové jdou nebo jedou, dost často mají žízeň , občas se střílí a dopadne to tak, jak se nabízelo: anglická blondýnka a dobrodruh Quatermain vše přežijí a nakonec se vezmou a jsou spokojeni i bez pokladu.

• 17.1.2003  06:35

Má to být dobrodružně-komediální, ale moc se to nepovedlo. i když v tom hrají dvě hvězdy. Místy se člověk musí zasmát, ale většinou tam, kde by si to asi tvůrci nepřáli.

• 15.1.2003  14:03

Jo, telepatie, to je věc. Stačí, když se mi někdo nelíbí a já ho zničím. Trochu je to přehnané, ale Burtonovi to odpouštím.

• 20.1.2003  13:59

Jeden z posledních filmů N.Gollové, která spolu s E.Svobodovou hraje tetičku a obě jsou svědky krádeže na poště.

• 20.1.2003  07:06

V trochu netradiční roli se Bruce Willis rozvádí a zase udobřuje s krásnou Michelle a nebýt jejich dvou dětí, tak je po happy-endu. Místy mi to připadá rozvleklé...

• 15.1.2003  12:20
    Duel (TV film) (1971)

V hlavní roli automobily a o to je to napínavější a tajemnější, Spielberg byl prostě talent, což tímto dokazuje.

• 6.2.2003  07:01
    Duna (1984)

Zfilmování stejnojmenné knihy bylo svým způsobem odvážné, kdo to četl, tak mi asi dá za pravdu. Mnoho intrik, láska,zrada,přátelství,nenávist-to vše v meziplanetárním měřítku.

• 17.1.2003  11:06
    Dva mrazíci (1954)

Tak to je jeden ze dvou filmů, v němž se sešli dva velikáni, Burian a Werich.Tentokráte sice jenom oživují nakreslené postavičky mrazíků,ale stojí to za to.

• 27.1.2003  07:20

Na tenhle film bych už se nikdy nepodíval, ne proto, že je špatný (naopak), ale ten obsah a Bouquet v roli policisty.

• 12.3.2003  08:01

Takové nenáročné dílko střídající dost často skutečnost s minulostí, až se to někdy plete.

• 26.9.2013  07:29
    Dvojčata (2008)

Tak z hereckého obsazení filmu znám jen Timothy Huttona, který je obklopen enklávou španělských herců , a samotná kriminální zápletka je založena na dvojčatech, věkově od sebe vzdálených cca 10 let, kteří v sobě mají zločinecké sklony.Na film se "dá koukat", konec zřejmě překvapí skoro každého. Jinak na mně zpracování působilo tak nějak nervozně, trochu nesourodě.

• 28.2.2003  07:07
    Dákové (1967)

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších historických filmů - vycvičené římské legie proti divokým Dákům. Kontrast obou stran je výrazně charakterizován výbornou hudbou, výpravné scény, napětí a "Vinnetou" v roli jednoho z římských vojevůdců.

• 20.1.2003  13:55

Tenhle typ filmového muzikálu nemám vůbec rád, zvláště sborové tančení či zpívání. Jiřinka sice ráda zpívá, ale...

• 20.1.2003  13:50

Perfektní pohádkové dílko, plné povedených triků,monologů,dialogů - životní role Petry Černocké.Už je to klasika!!

• 21.1.2003  13:54

Film který byl natočený na motivy románu B.Říhy Doktor Meluzin, se odehrává na vesnici, kam přijede po rozchodu se ženou pražský specialista v podání R.Hrušínského.Je jasné, že se nemůže hned od začátku shodnout s lidmi i z prostředím, ale pak ano. Není to moc veselá podívaná

• 24.1.2003  11:41

Lyrická komedie je sice výborně výtvarně řešena, ale tempo příběhu je vláčné. Zajímavá je určitě účast Miloše Formana.

• 20.1.2003  13:53

Film plný pohody i nostalgie,dědeček převozník přichází o práci i o dům, kvůli stavbě mostu.

• 16.1.2003  13:36

Já se také připojuji k hlasům. že je to zdařilá komedie-dávat ji do odpadu,to je poněkud silná káva!!!

• 16.1.2003  11:54

Zapálená australská Stalinistka se přímo v SSSR seznámí se svým idolem a dokonce si od něho přinese dáreček v podobě syna, který po otci podědil některé jeho rysy.

• 7.2.2003  07:03
    Dětská hra (1988)

Kouzelná panenka, napínavý děj, dobré speciální efekty a finále takové, jak má ve správném horroru být.

• 3.2.2003  13:42

Bývalá hvězda rodea se snaží zachránit ušlechtilého koně před reklamními účely. Redford je vcelku přesvědčivý, stejně jako Jane Fondová v roli televizní reportérky.

• 14.1.2003  06:47

Crazy komedie se vším všudy s výbornými dialogy Gollové a Nového. Kdyby to natočili Američané, tak je z toho světový hit. Ale to neplatí jen o tomto filmu.

• 15.1.2003  13:46
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Sice jenom čb , ale perfektní vystižení doby, perfektní herecké výkony a hned při úvodních titulkách výtečná hudba člověka slavnostně naladí - jeden z televizních skvostů.

• 4.2.2003  07:04

Originální sci-fi, v němž lékařský tým pronikne miniaturní ponorkou do mozku těžce raněného vědce, aby provedl operaci.Oscar za speciální efekty byl zasloužený. K tomuto tématu se vrátil Spielberg a Joe Dante filmem Innerspace.

• 15.1.2003  07:11

Velice povedená komedie, stojící na výkonu Karla Heřmánka, co by prvorepublikového frajera. Těžko si představit někoho jiného v hlavní roli...

• 21.2.2003  13:54

Docela podařené spojení dobrodružného žánru s motivy melodramatu a katastrofických příběhů a ještě k tomu přenos v čase. Zajímavě vykreslené postavy a kvalitně podaný příběh.

• 16.1.2003  13:46

Mě se líbilo, když pan Bek napsal ve svých pamětech, že v tomhle filmu hrál řidiče autobusu, ale přitom seděl na nějaké bedně a kolem něho a jeho cestujících ubíhala krajina.

• 17.1.2003  12:37

Jeden z nejhorších filmů, které jsem viděl. Asi ho Rapoš natočil pro svou Evičku, aby se podívala do Afriky.Hrůza!!!!!

• 16.1.2003  06:58
    Forrest Gump (1994)

Tenhle film je nutno vidět víckrát,jednou je na takovou kvalitu málo. Hanks se na prosťáčka opravdu hodí, spíše řečeno umí ho zahrát. Konec je dost smutný...

• 15.1.2003  11:38
    Frajer Luke (1967)

Nezapomenutelný Newman, nejen kvůli těm spolykaným vejcím.