Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

V každém případě špičkové dílo, které by "na západě" bylo trhákem. Nedávno jsem se dočetl, že roli hraběnky Stradové měla původně hrát L.Hermanová,ale nějak naštvala Wericha.

Bota jménem Melichar (1983)

Celovorčerní debut Trošky se opravdu povedl- je to zábavné a milé, někdy i napínavé. Nejvíc se mi líbil malý Martin Šotola v roli prvňáčka Honzíka., který odhalí zlodějku odložených dětských svršků a bot.

Brácha za všechny peníze (1978)

Volné pokračování "Mého bráchy" se celkem povedlo, hlavně díky sympatickým představitelům.

Přání smrti (1974)

První a samozřejmě nejlepší příběh Paula Kerseye, muže, který vzal zákon do svých rukou, protože policie je v takovýchto filmech naprosto neschopná.

Mrtvá zóna (1983)

Podle mě zdařilá adaptace Stephena Kinga a výborný herecký výkon Walkena. Zručná režie se tentokráte dokázala obejít bez krvavých orgií a odporných přeměn hlavních hrdinů, jaké má tvůrce Mouky či Scanners v oblibě.

Narozen 4. července (1989)

Oscary ověnčený hit s tématem pro Američany nevyčerpatelným - válka ve Vietnamu. Výborný výkon Cruise v roli ochrnutého válečného veterána - postava natočená podle skutečnosti.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

Potíže s Arizonou (1987)

Celkem vtipná komedie, nebýt motivu trochu přitaženého za vlasy - což takhle zkusit adopci? Ale to by nebylo to pravé ořechové, že ?

Dlouhý Velký pátek (1980)

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

Kramerová versus Kramer (1979)

Světoznámý Oscary ověnčený snímek o opuštěném manželovi a jeho malém synkovi. Nejen Dustin a Meryl, ale i malý Justin je vynikající.