Jižanská pohostinnost (1981)

Při rutinním cvičení v pralesních močálech v Louisianě se ztratí skupina příslušníků národní gardy a je zmasakrována francouzsky mluvícími osadníky. Nic pro citlivé povahy, prostředí ještě horší než v Králi Šumavy.

Někdo to rád horké (1959)

Naprostá klasika, nestárnoucí film, vtipné dialogy,dobrá režie a výtečné herecké výkony. Pikantní jsou výroky Curtise na adresu Marilyn ohledně jejich líbacích scén, když film po letech hodnotil.

Spaceballs (1987)

Myslím ,že i skalní fanoušci Star Wars musí být nadšeni touto jednou z nejzdařilejších parodiíí mistra parodií. Chceme-li se ovšem dívat na parodie, musíme znát originál, jinak nevíme, o co jde.

Spartakus (1960)

Tahle velkolepá historická podívaná je samozřejmě trochu zidealizovaná, zvláště postava otroka Spartaka, ale film je to vynikající.

Sophiina volba (1982)

Meryl Streepová hraje matku, která je v Osvětimi nucena obětovat jedno dítě, aby zachránila druhé a s tím se pak v dalším životě nemůže vyrovnat. Jak to u Meryl bývá, ona zahraje všechno perfektně, i když v tomto případě vnímavý divák pozná, že herci, kteří něco podobného nikdy nepoznali, nedokáží si s rolí úplně poradit.

Upír v Brooklynu (1995)

Tak jsem viděl poprvé upíra-černocha. Vzhledem k tomu, že Murphyho drtivá většina rolí je komediálních, nemohl jsem si úplně zvyknout na tuto jeho "vážnou" roli -prostě mi to nesedlo.

Můj nepřítel (1985)

Téměř komorní sci-fi příběh s výrazným humánním poselstvím. Setkání dvou civilizací na nehostinné planetě se po počáteční nenávisti mění v nutnou spolupráci a posléze v přátelství. Dobře zahraný film s kvalitním scénářem.

Říše slunce (1987)

Jeden z filmů, ve kterém Mistr opustil půdu fantastických pohádek typu E.T.Příběh je plný vznešených symbolik, ale hitem se nestal.

Špióni jako my (1985)

Tahle svérázná satira na militarismus všeho druhu je založena na výkonu dvou výborných komiků, kteří systematicky mění každý "špionský motiv" v absurditu.

Nemocný láskou (1983)

Romantická komedie popisuje příběh newyorského psychiatra, který se zamiluje do své krásné pacientky. Celkem sympatický milostný příběh, mnoho dobrého humoru a vtipné gagy.