Nebe a dudy (1941)

Tenhle film neztratil nic ze své svěžesti a dobré nálady. Dětskými hvězdami byli bratři Blahníkovi, kteří zazpívali a zahráli na harmoniku "Nám je to jedno"...

Ohnivé ulice (1984)

Rocková zpěvačka je unesena motocyklovým gangem a na pomoc se jí vydá Michael Paré, známý "béčkový rváč." Docela svižná podívaná zachycující kouzelný svět padesátých let, včetně výborné muziky.

Scanners (1981)

Snímek na pomezí sci-fi a horroru se opírá o motiv telekineze a jejího zneužití. Kromě legendárních "vybuchujících hlav" se ve filmu najde i špetka černého humoru.

Horečka sobotní noci (1977)

Zřejmě počátek disco-éry u nás. Líbivá muzika australských bratrů kontrastuje se sociálně kritickým tónem filmu. Král diskoték Travolta byl nominován na Oscara.

Splašený vlak (1985)

Dva uprchlí vězni spadnou z bláta do louže, když si k útěku z vězení vyberou vlak, který se řítí ke zkáze. Scénář dělal renomovaný Akira Kurosawa, tak to snad nemůže být špatné, ne?

Běžící muž (1987)

Nevíme, jaká bude budoucnost, ale když sleduji vyvíjení lidských vztahů a narůstající brutalitu a nevraživost, kdovi jestli tahle televizní zábava nebude jednou skutečností. Když hraje Arnie, tak vím že film vždy "dokoukám" do konce.

Romulus a Remus (1961)

Tahle pověst o založení věčného Říma je atraktivní velkopodívaná a je jedním z pseudohistorických italských filmů, které se v té době točily. Jak by se asi město jmenovalo, kdyby vzájemný souboj dvojčat vyšel vítězně pro Remuse ?

Chladnokrevně (1967)

Možná, že tahle černobílá "rekonstrukce" skutečné události trpí dokumentaristickým úsilím tvůrců, což je na úkor umělecké stránky. Ale výsledek zanechává i po letech mrazení, možná více než při uvedení do kin . Tehdy, na konci šedesátých let, byla tohle vzdálená Amerika, ale dnes už to tak vzdálené není.

Poslední objetí (1979)

Agent CIA sleduje stopu zvrhlého zabijáka. Poněkud složitá, ale inteligentní detektivka ve stylu Hitchcocka,skvělé herecké výkony.

Létající oko (1983)

Celkem zdařilý snímek, hlavně díky leteckým soubojům a honičkám mezi mrakodrapy. Zajímavá akční podívaná...