Údolí včel (1967)

Vynikající zpracování příběhu o náboženském fanatismu a touze po svobodě,přesvědčivé vykreslení 13.století. Úsporné filmové prostředky jsou dokladem, že méně znamená většinou více...

Zkrocení zlé ženy (1967)

Manželé Liz a Richard se vyřádili v téhle frašce, asi měli trénink i ze soukromí....Přiliš mě to nenadchlo, ale vystižení tehdejší renesanční Padovy je zachyceno věrohodně.

Dáma na kolejích (1966)

Tenhle typ filmového muzikálu nemám vůbec rád, zvláště sborové tančení či zpívání. Jiřinka sice ráda zpívá, ale...

Dědeček, Kyliján a já (1966)

Film plný pohody i nostalgie,dědeček převozník přichází o práci i o dům, kvůli stavbě mostu.

Fantastická cesta (1966)

Originální sci-fi, v němž lékařský tým pronikne miniaturní ponorkou do mozku těžce raněného vědce, aby provedl operaci.Oscar za speciální efekty byl zasloužený. K tomuto tématu se vrátil Spielberg a Joe Dante filmem Innerspace.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Problém je v tom, že v té době málokdo znal komiksy, na nichž je film založen - v každém případě zajímavé zpracování. Superman má být ale kladná postava,ne?

Kočár do Vídně (1966)

Není to zrovna veselý film, ale také není z příliš radostné doby.Hanzlík hraje vyplašeného vojáčka.

Nahá pastýřka (1966)

Erotomani sklidněte hormony, název je sice lákavý, ale jde o obraz a o pár mrtvol. Ano, byla to doba zajímavého Bohumila Šmídy...

O slavnosti a hostech (1966)

Jasný trezorový film plný podobenství a černé grotesky. V šedesátých letech se u nás točily takovéto filmy, ne každému byly srozumitelné.

Pod kopyty stád (1966)

Tak dobytka si v tomhle filmu užijeme dost a samozřejmě že nezapomenutelný je "dobytčí útok" splašeného stáda, jimž si pronásledovaní pomůžou ve zdánlivě bezvýchodné situaci.