Celestinské proroctví (2006)

Film sice začíná klasickým dobrodružným způsobem typu Indiana Jonese, ale při objevování jednotlivých proroctví mi docházelo, jaký význam mají proroctví pro náš skutečný svět a život. Taky jsem si poprvé uvědomil, co to znamená být "žroutem" něčí energie. Poslední proroctví mě dostalo. :)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zpočátku jsem si říkal, že je to dobrá parodie na zombie horory. Nechutné scény jsou myšleny s nadsázkou a tak jsem je i bral a smál jsem se na celé kolo. Jenomže pak se to, zvláště ke konci, zvrhlo a na plátně se už neobjevilo nic jiného než hektolitry krve a jediný význam, který jsem z toho pochopil je, že se v tom autor strašně vyžívá, že už to není zábava ani tak pro publikum jako pro tvůrce samotného a to není dobré... Po čase se přiznám, že mi chyběly ty ovečky z 2. traileru... Filmu dávám 43 %.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Česká klasika a groteska. Film je vtipný, zábavný, používá spoustu humorných nápadů a parodií. Po vícerém shlédnutí lze ve filmu najít vždy něco nového. :)

V jako Vendeta (2005)

Výborná paralela s fašismem, výborná paralela s fungováním státu pod nadvládou křesťanství, skvělá ukázka toho, že historie se pořád opakuje! Skvělé znázornění nesmrtelnosti ideí a smrtelnosti lidí, dávka akce, dávka romantiky, téma překonávání vlastního strachu, téma lásky, která nás přesahuje, taková, že člověk nemusí stát naproti nám, abychom dokázali říct, že ho milujeme. Skvělá sémantická hrátka s Véčkem, které je použito na všechny možné způsoby, hlavně mě dostala paralela symbolu V v kruhu jako obrácený symbol anarchie (to je taky bohužel asi jediný způsob, kdy to divákovi nebylo naservírováno prvoplánově). Jenom jedna věc mě opravdu mrzí - navzdory tomu, že je V jako kladná postava, je to v podstatě zrůda, jak sám přiznává, a podporuje zákon "oko za oko, zub za zub".

Madagaskar 3 (2012)

Madagaskar 3 je výjimkou potvrzující pravidlo, že pokračování už není tak dobré jako 1. film! Po poměrně psychologické dvojce Madagaskar doslova povstal z popela a pořádně to roztočil! V jednom kuse jsem se válel po podlaze! Jeden fórek za druhým! Jedna narážka za druhou! A to všechno v rovnováze s příběhem! Jenom občas jsem si na té podlaze říkal, jestli tenhle další fórek už není trošku přes čáru reality, ale jinak super! :)

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Z počátku jsem si říkal, že autoři dávají moc okatě najevo, že se chystají parodovat horor, ale pak už jsem si na to zvykl a přijde mi to jako dokonalá symbióza nevázaného humoru, trochy té romantiky a v neposlední řadě taky zamyšlení, k čemu všemu člověka dokáže dovést nedorozumění a vytváření domněnek. Charaktery, které zpočátku vypadají jako hrdinové se tak stávají záporáky a naopak. Super film! :)

Requiem za sen (2000)

Tak takhle to vypadá, když se ženeme za nějakým snem! Já si myslím, že film dalece přesahuje nějakou "protidrogovou propagandu" - je to film o životních snech a o tom, co to stojí, když si za nimi jdeme. Bohužel v tomto filmu tedy v trošku exponované poloze. Film měl zpočátku slabší rozjezd, takže jsem nejdřív uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale ten konec, ten mě dostal! Konečně film, který nekončí jako pohádka, ale jako život!

Diana (2013)

Příběh o ženě, která nedokázala unést to, že když se jednou vdá za krále, musí se naučit snášet neustálé stíhání médií, po rozvodu neuměla přijmout sama sebe a nestydět se před světem za život, který vede, hledala neustále něčí náruč a když ji měla, tak to nemohlo fungovat, protože hned byla na 1. stránkách bulvárních plátků, za což se evidentně styděla. Navíc z filmu by člověk, který o Dianě nic neví, nepoznal, jak vlastně umřela. Jediné, co film trochu nadnáší z mainstreamu je báseň, kterou ji její milovaný položil k fotce zesnulé - něco ve smyslu, že za královstvím dobra a zla se sejdou. Ale na 4. hvězdičku to není...

Paměti mystika (1998) (seriál)

Krásné duchovní učení! Co do významovosti, jsem rád, že jsem dostal to, co jsem dostal, i když mohl jsem se víc dozvědět o samotné cestě jógy a ne jen o tom, jaký byl Tomášův životní příběh. Nakonec jsem jógu dostal alespoň částečně v radě posloupnosti deklarace, sebedotazování a ztotožnění s Bohem při meditaci, ale chtělo by to víc... I ze samotné vizuální stránky se dalo vyčerpat víc než jen prostřihy na Tomáše a na tekoucí vodu, byť je fakt, že takto by to zase mohlo odvádět od (velmi podstatného) slova. No, vidím to na 4 hvězdičky!

Once Upon a Time in Wonderland (2013) (seriál)

Once upon a time in Wonderland mi přijde trošičku jako slabší sestra Once upon a time, protože děj seriálu je strašně lineární, ovšem i tady potěší zajímavá překvapení typu zjištění typu kdo anebo co je Jafarova hůl apod. Přesto dávám 4 hvězdičky, protože takto by měl vypadat sáhodlouhý příběh o lásce končící "happyendingem"!