Ptačí klec (1998)

Film plný metafor a o vzájemném mezilidském pochopení, hledání dobra a zla v tom druhém.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Jeden z řady nízkorozpočtových "home-made" filmů, který se snaží zaujmout hektolitry krve a fádní zápletkou o nákaze plodící zombie.

Jupiter vychází (2015)

Krásný obrázek, kam až naše společnost může dojít, půjde-li ve šlépějích Abrasaxů a plný akce, napětí, romantiky, vizuálních efektů a všeho, co film 21. století "potřebuje", aby všeobecně zaujal. Jen ta romantika je teda trošičku kýčová a z akce, která napíná a hrdina akci dokončí až v posledním možném okamžiku, z toho trochu moc čiší "Amerika"... :-/ 90%

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Film u mne balancuje mezi jednou a dvěma hvězdičkama. Musím uznat, že na to, jakou hrůzu jsem čekal, tak mě překvapilo, že mě děj filmu celkem vtáhnul, i když vždycky jsem si "divadlo na divadle" uvědomil, když se režie pokusila o nějaký vizuální masochistický záběr. Například, když uviděli koňskou nohu, jediné co T-Rex nesnědl, tak hláška "třeba zakopl a tu nohu si zlomil" mě fakt zabila..! :D Taky až na vymyšleného T-Rexe mě zaujalo, že se režie nechala inspirovat skutečnou událostí, že Aztékové opravdu vyřezávali srdce a dávali je jako "výkupné" bohům za lepší zítřky.

Intimní tajemství (2007)

4 hvězdičky tak tak a to zejména za to, že po filmu jsem si uvědomil, že taková, jako ve filmu, ve alespoň ve svém povědomí naprostá většina chlapů. Taky se ve filmu objevila sem tam nějaká metaforka např. při mutaci štíra a jeho obranného mechanismu. Jinak celkem průměrný film.

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá Nymfomanka je trošičku slabším odvarem: všechno, čím se dalo překvapit a zaujmout už jsme vlastně viděli v 1. díle a možná za tím stojí i fakt, že erotické estetické scény se Stacy Martin se proměnily v eroticko-masochistické až nechutné scény s Charlotte Gainsbourg. Jediné, co opravdu šoklo byl závěr, při kterém jsem zůstal s otevřenou pusou ještě dobrou půlhodinu a do toho začala ještě hrát Dylenova písnička "Hey Joe, where do you go with this gun". :-O :D Závěr dobrý, všecko dobré. Dobrá metafora byla ještě i s hledáním osobního stromu. :)

Nymfomanka, část I. (2013)

Ano, film je velmi kontroverzní, to mě taky lákalo se na něj podívat, ale zároveň mě šoknul, jakou skutečnou hloubku má. Jaké metafory (chytání ryb, lítačky od obchoďaku, varhany,...) používá. Lars von Trier mě rozhodně dostal. A takhle ožehavé téma se holt jinak než s trochou porna zpracovat ani nedá.

Superúchyl (2013)

Nehorázně vtipný film se spoustou narážek na anime. Příběh tak trošku očekávatelný, včetně vyvrcholení s nasazením si kalhotek holky, do které se zamiloval, ale za tu kopu humoru předvedeného s naprostou vážností dávám 4*. :)

Krokodýl (1996)

Krásný lyrický film s metaforou krokodýla jako "obojživelníka", což šokne hlavně svým závěrem, ale i v průběhu se objevují hl. hrdinovi krokodýlí vlastnosti jako agrese, kořistnictví apod.

3-iron (2004)

Na tenhle film jsem se díval na kurzu jógy a byl jsem upozorněn, že je to vlastně celé metafora hledání átmanu. Návštěva domu vždycky symbolizuje návštěvu těla, naše duše si tak osidluje vždy něco, co "nám" vlastně nepatří a postupem času se snažíme víc a víc splynout s celkem a stát se neviditelnými. Hlavní hrdinka symbolizuje princip Šakti.