V měsíčním svitu (1991)

Sladko trpký príbeh dospievania a prvej lásky päťdesiatich rokoch ukazuje dobový život. Páči sa mi tento príbeh z tohoto obdobia a prostredia na rozdiel od toho dnešného spôsobu života. Kto by nechcel rieku za humnami kam by si chodil zaplávať a stretol by tam lásku.

Sám doma (1990)

Klasika, ktorá sa zapísala do filmovej kinematografie obrovskými písmenami. Viete si predstaviť Vianoce bez tohoto filmu ? Jednoznačne najlepší vianočný film všetkých dôb.

Killer (1989)

Je to klasická akčná lahôdka. Vrchol obdobia Hong- Kongských filmov osemdesiatich rokov. Nejde tu pritom o tupý jedno lineárny dej, ale o vymakanú zápletku s množstvom výbuchov, prestreliek, automobilových naháňačiek a samozrejme snajpera v člne. Film svojou akčnosťou a precíznosťou zaradujem do kategórie najlepších akčných filmov 90-tych rokov, ako Heat a The Rock.

Krotitelé duchů II (1989)

Väčšinou sú lepšie tie prvé časti, ale v tomto prípade to vidím tak, že sú oboje rovnako dobré. V oboch snímkoch cítiť niečo klasického, kedy bola omnoho jednoduchšia a lepšia doba.

Tango a Cash (1989)

Akčný film 80 rokov s vtipnými hláškami, akciou a nezničiteľnými hrdinami. Proste skvelá kombinácia

Rudé horko (1988)

Je to strašné, už ale štvrtý krát som sa to snažil pozerať a nikdy som nevydržal ani do polky filmu. Ako má byť Arnold presvedčivý ako Rus keď je Rakúšan.

Běžící muž (1987)

Spojenie Arnolda a Stephena Kinga nemohlo dopadnúť predsa zle. Keď si odmyslím tie chabé kostími a efekty tak sa na film pozeralo úplne plynule. Nie je to síce Total Recall, ale aj tak solídna snímka zapadajúca pre nároky na Arnolda.

Hellraiser (1987)

Prečo nechovať na povaly domu nejakého toho netvora, povedala si jedna baba, ktorá bola do neho beznádejne zamilovaná a ktorá mu tam občas nosila nejaké tie obete vďaka, ktorým sa stal opať človekom. Nie je to až tak zlé, na môj vkus trocha surové, ale budiš.

Dědictví vášně (1986)

Honk-kongské akčné filmy majú pre niektorých zvláštnu príchuť. A tou je príchuť VHS kaziet. Bolo to čarovné obdobie, kedy sme sa k filmom dostávalo podstatne ťažie ako je to dnes a kde skoro vôbec neexistovali počítačové efekty len poctivo vyrobené scény. Je to vôbec jeden z prvých filmov, ktoré som zhliadol na VHS. Ide o podarený Hongkongský akčný film, ktorý ma aj po dvadsiatich rokoch stále bavil. Scény, kde si Brandon vyberá zbrane od Okuliarnika a potom sa vydá za krvavou pomstou je nádherné zakončenie tohoto skvostného filmu.